Czy Jezus jest Bogiem?

Wydawnictwo: Fronda
Data wydania: 2022-01-15
Kategoria: Duchowość, religia
ISBN: 9788380796768
Liczba stron: 400
Język oryginału: polski

Ocena: 0 (0 głosów)

Czy Jezus Chrystus jest współistotny Ojcu, światłością ze światłości, Bogiem prawdziwym z Boga prawdziwego - jak wyznają chrześcijanie od 1700 lat? Czy też przekonanie to jest późniejszym dodatkiem, kulturowym zniekształceniem, pogańskim wypaczeniem pierwotnie czystej, żydowskiej wiary w Jezusa jako proroka, nauczyciela, nawet Mesjasza - jak utrzymuje wielu współczesnych badaczy? Lisicki przeprowadza rzetelne śledztwo, które ma odpowiedzieć na ten dylemat. Przedstawia prace najbardziej popularnych i wpływowych biblistów - ateistów, Żydów, katolików i protestantów - i konfrontuje je z tekstami starożytnymi. Wczesne świadectwa nie pozostawiają wątpliwości: pierwsi żydowscy uczniowie od początku widzieli w Jezusie z Nazaretu Boga, który zstąpił na ziemię.

 

 
 Paweł Lisicki z chirurgiczną precyzją wykazuje tendencyjność, uproszczenia, podstawowe błędy tych profesorów, którzy uwierzyli, że ich krytyczna misja polega na „uwolnieniu Jezusa od chrześcijaństwa“. Chrystus jako E.T., żydowski buntownik - tyle może zaakceptować zaślepiony własną pychą dzisiejszy „rozum historyczny“. Lisicki odsłania, jak rodziła się wiara w boskość Chrystusa. To zasadniczy temat książki. Nie znam ważniejszego.

Prof. Andrzej Nowak, historyk

 

 

Książka Lisickiego jest odtrutką na zalew pseudonaukowej literatury, która usiłuje zredukować Jezusa do roli jednego z wielu żydowskich nauczycieli. Autor z benedyktyńską pracowitością odsłania pozory racjonalności, za którymi ukrywa się niechęć do chrześcijaństwa.

Bronisław Wildstein

 

Tagi: czy jezus jest bogiem bóstwo Jezusa Paweł Lisicki Chrześcijaństwo apologetyka apokryfy biblia

Kup książkę Czy Jezus jest Bogiem?

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Czy Jezus jest Bogiem?

Inne książki autora
Przerwa w pracy
Paweł Lisicki0
Okładka ksiązki - Przerwa w pracy

Polska późnych lat 90. Tomasz B., dziennikarz i publicysta podupadającego tygodnika, otrzymuje od szefa propozycję wyjazdu do Wiednia na wielką konferencję...

Tajemnica Marii Magdaleny. Kobiety w otoczeniu Jezusa
Paweł Lisicki0
Okładka ksiązki - Tajemnica Marii Magdaleny. Kobiety w otoczeniu Jezusa

Jeśli ktoś spodziewa się nowinek o Marii Magdalenie, jako sekretnej żonie Jezusa, o historii rodu Merowingów i innych sensacji rozdmuchiwanych przez literaturę...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Reklamy