Zdjęcie - Paweł Lisicki

Paweł Lisicki


Paweł Lisicki jest pisarzem, dziennikarzem, publicystą, autorem esejów i tłumaczem literatury. Od 2013 roku pełni funkcję redaktora naczelnego tygodnika „Do Rzeczy". 

Paweł Lisicki - biografia, życie i twórczość

Paweł Lisicki z wykształcenia jest prawnikiem, wcześniej był absolwentem XLI Liceum Ogólnoszktałcącego im. Lelewela w Warszawie. W czasie studiów należał do Niezależnego Zrzeszenia Studentów, był działaczem podziemnym, jedną z osób przeciwnych raydykałom. 

Paweł Lisicki po przemianach ustrojowych został dziennikarzem. Pracował w „Życiu Warszawy", jego teksty ukazywały się na łamach miesięcznika „Znak" oraz „Przeglądu Politycznego". Współpracował z „Rzeczpospolitą", był zastępcą redaktora naczelnego tej gazety w latach 2004-2005. Odszedł z redakcji, gdy z „Rzeczpospolitej" został zwolniony Bronisław Wildstein za ujawnienie tak zwanej „listy Wildsteina". 

Paweł Lisicki po latach wrócił do „Rzepy" i został jej redaktorem naczelnym. Prowadził też czasopisma „Do Rzeczy" i „Uważam Rze".  Lisicki wierzy w media tożsamościowe – uważa, żę powinny one budować wspólnotę odbiorców. 

Paweł Lisicki jest również autorem licznych książek dotyczących wiary chrześcijańskiej, między innymi Grób rybaka oraz System diabła. Blog. z piekła rodem

Paweł Lisicki - twórczość

Paweł Lisicki - wiadomości

Paweł Lisicki - publicystyka

Cytaty Autora

Słuchacze mieli wrażenie, jakby ktoś chwycił ich za serce. Jakby ktoś wylał im na głowy kubeł zimnej, świeżej wody. Stali się czyści. Zostali usprawiedliwieni. Judasz ich wyzwolił. Pokazał im drogę. Nic nie było teraz straszne. Nic nie było niegodziwe. Nic nie obciążało i nie hamowało człowieka. Jesteśmy, jacy jesteśmy, i to jest dobre.


Więcej

Wystarczy żyć, nie trzeba wciąż pytać o życie.


Więcej
Wszystkie cytaty tego autora Dodaj cytat tego autora
Reklamy