Czy kochasz Małego Misia?

Drodzy Rodzice, Nauczyciele i Terapeuci!

Książka Czy kochasz Małego Misia jest opisem trzynastu lat życia chłopca z zespołem Aspergera. Chłopiec ten dzięki swojej pracowitości, determinacji Matki i pomocy wielu osób nauczył się mówić, czytać i pisać, rozwinął w sobie liczne talenty i zyskał przyjaciół. Treść książki ujęłam w formę opowiadania, posługując się stylem wypowiedzi Misia (w trzeciej osobie), aby przybliżyć Czytelnikom sposób mówienia i rozumowania dziecka autystycznego. Zawarłam w niej również wiele przykładów zachowań i wypowiedzi bohaterów oraz opisów autentycznych sytuacji, z którymi musieli poradzić sobie Miś i jego Mama. Książka zawiera także fragmenty opinii pedagogicznych, psychologicznych i logopedycznych. Na końcu zamieściłam Dekalog postępowania z dzieckiem autystycznym, skierowany przede wszystkim do rodziców, oraz Krótką charakterystykę dziecka z zespołem Aspergera.

Informacje dodatkowe o Czy kochasz Małego Misia?:

Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza Impuls
Data wydania: 2012-02-29
Kategoria: Pedagogika
ISBN: 978-83-7587-316-0

Kup książkę Czy kochasz Małego Misia?

Czy kochasz Małego Misia? - opinie o książce

Avatar użytkownika - aleksa6
aleksa6
Przeczytane:2014-12-11, Ocena: 1, Przeczytałam, 26 książek 2014,
Krótka historia chłopca z Zespołem Aspergera. Opowiedziana w nietypowy sposób. Czy dobry? Nie czytało się dobrze. Bardzo ogólna charakterystyka życia dziecka ze spektrum autyzmu. Polecam terapeutom jako przypominajkę. Dla laika - zbyt ogólna.