Dajcie mi jednego z was

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2005 (data przybliżona)
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 83-922060-1-0
Liczba stron: 164
Język oryginału: polski

Ocena: 5 (1 głosów)

Na ulicach miast, w szkołach i restauracjach coraz częściej pojawiają się szaleńcy z bronią, którzy postanawiają ukarać społeczność w jakiej żyją, za mniej lub bardziej wymyślone krzywdy, jakich od niej doznali. Uderzają na oślep, skazując na śmierć wiele niewinnych osób, tylko dlatego, że należą do tej zbiorowości lub przypadkiem się wśród niej znaleźli. Główny bohater tej książki, Głos, jest inny. Starannie wybiera ze swojej przeszłości cztery osoby, które kiedyś go skrzywdziły. Jest wśród nich jego surowy dowódca z wojska oraz mężczyzna, który uwiódł jego żonę. Jest także bardzo bogaty biznesmen, który w nieuczciwy sposób przejął jego firmę, jak również przywódca sekty religijnej, który odebrał mu resztkę nadziei na lepsze życie. Owe cztery osoby stają przed dylematem. Czy próbować się oprzeć żądaniom Głosu? Czy może ulec im, skazując kogoś spośród siebie na śmierć i tym samym ocalić własne życie? Głos chce bowiem tylko egzekucji jednego z nich, lecz wybór ofiary pozostawia samym zainteresowanym.

Kup książkę Dajcie mi jednego z was

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Dajcie mi jednego z was

To moje pierwsze spotkanie z twórczością Autora. Dziękuję za zaproszenie. Skorzystałam od razu i nie żałuję. Lektura niełatwa ze względu na wagę poruszanych tematów. Jednak akcja rozwija się dynamicznie, zaskakuje czytelnika.  Trudno więc oderwać się od tej powieści. Najbardziej zaskakujące jest zakończenie.

Czterech mężczyzn, podstępnie zwabionych i uwięzionych. Przez kogo – psychopatę czy ich ofiarę z przeszłości? Jak potoczą się ich losy? Czego będzie od nich oczekiwał ten, który ich uwięził? Czy spełnią jego oczekiwania?

A puenta? Karma wraca? To, co dajesz, otrzymasz w dwójnasób? Nie czyń drugiemu… Myślę, że nieistotne są tu słowa, ważne jest przesłanie. Każdy czytelnik odczyta je „po swojemu”.

Link do opinii
Inne książki autora
Pan Przypadek i korpoludki
Jacek Getner0
Okładka ksiązki - Pan Przypadek i korpoludki

"Pan Przypadek i korpoludki" to już trzeci tom przygód rodzimego detektywa geniusza. Tytułowy bohater, Jacek Przypadek, trochę romantyk, bardziej cynik...

Podejrzany na wieki wieków
Jacek Getner0
Okładka ksiązki - Podejrzany na wieki wieków

„Kryminał to taki romans, tyle że z trupem w tle”, mawia Basia Kotula, która kierując się tym mottem, stara się pomóc swojemu...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Księga tęsknot
Sue Monk Kidd
Księga tęsknot
Informacja zwrotna
Jakub Żulczyk
Informacja zwrotna
Co zrobić z tą chmurą smogu?
Małgorzata Ogonowska; Artur Rogoś
Co zrobić z tą chmurą smogu?
Przyjdę, gdy zaśniesz
Agnieszka Lingas-Łoniewska
Przyjdę, gdy zaśniesz
Dopaść Leona Waganta
Wiktor Hajdenrajch
Dopaść Leona Waganta
Tango
Ewa Cielesz
Tango
Szpetnicy
Maciej Kapuściński
Szpetnicy
Cień Debory
Magdalena Mosiężna
Cień Debory
Na zawsze w lodzie
Owen Beattie; John Geiger
Na zawsze w lodzie
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy