Dama Paxtona

Tom 1 cyklu Sinners & Reapers

Autorka bestsellerowego "Rhysa" powraca z pierwszym tomem serii o motocyklistach!

Nikki Preston postanawia uciec od obłudy, która na co dzień ją otacza. W tym celu dziewczyna przyjeżdża do miasteczka Prescott, w którym przed laty spędzała wakacje. Chce zamieszkać w domu odziedziczonym po dziadkach. Jej entuzjazm szybko gaśnie, gdy dowiaduje się, że tereny otaczające posiadłość zostały wykupione i obecnie są własnością klubu motocyklowego Sinners&Reapers. Klubu, którego wiceprezesem jest koszmar jej dzieciństwa – Paxton Hays. Paxton i jego klubowi bracia pojawili się w miasteczku, żeby założyć tam swój oddział i rozkręcić nowy interes. Aby wszystko poszło zgodnie z planem, potrzebują terenów należących do Nikki. Dla Paxtona klub oraz bracia są najważniejsi, nikt ani nic tego nie zmieni, a już z pewnością nie dziewczyna, która zalazła mu za skórę, kiedy jeszcze byli dziećmi. Ale czy na pewno?

Informacje dodatkowe o Dama Paxtona:

Wydawnictwo: NieZwykłe
Data wydania: 2020-02-12

Kup książkę Dama Paxtona

Dama Paxtona - opinie o książce

Nikki uciekając od przytłaczającego ją miasta postanawia zaszyć się w domku po babci w Prescott. To właśnie tam kiedyś spędzała każde swoje wakacje. Już na początku nie ma lekko, firma której zleciła zajęcie się domkiem i przygotowanie go na jej przyjazd zupełnie nie zrobiła nic. Mało tego chatka stoi miedzy terenami wykupionym przez klub motocyklowy, którego prezesem jest Paxton, którego nie znosi. Jak się można domyślić klub chce odkupić od Nikki działkę by móc rozkręcić interes. Główna bohaterka nie ma zamiaru się poddać, sama też chce ruszyć z własnym biznesem. Jednak prezes klubu jest w stanie zrobić wszystko dla klubu, bo to on jest najważniejszy i nie pozwoli by jakaś dziewczyna stanęła mu na drodze do celu.

Czy Nikki zostanie na stałe w Prescott? Czy Paxton odkupi działkę, a może posunie się do czegoś gorszego? Czy głowni bohaterowie zakopią topór wojenny i dojdą do porozumienia?

To nie było moje pierwsze spotkanie z twórczością autorki. Poprzednie książki, które miałam okazje czytać podobały mi się i mniej więcej wiedziałam, czego mogę się spodziewać. Tak wiec ta książka zupełnie mnie nie zawiodła. Dawno już nie czytałam tego typu książki z wątkiem klubu motocyklowego.

Co do głównych bohaterów to zarówno postać męska jak i żeńska są do siebie dosyć podobni. I jedno, i drugie są pewni tego, co chcą osiągnąć. Nikki to może nie z wyglądu, ale z charakteru na pewno silna kobieta, jest w stanie przeciwstawić się całemu klubowi motocyklowemu mając gdzieś, że większość miasteczka się ich boi. Natomiast Paxton jak przystało na prezesa nie pozwoli by jakaś panienka pokrzyżowała mu plany. Jednak tę dwójkę łączy coś jeszcze… w dzieciństwie to właśnie on najbardziej dokuczał Nikki, stąd też jej nienawiść do niego. Aczkolwiek nie zapominajmy, że kto się lubi ten się czubi.

Co do fabuły to nie będę oszukiwać, że jest to trochę schemat. On prezes klubu motocyklowego, ona tak naprawdę go nie chce, ale jednak zaczyna coś do niego czuć. A wszystko to w środku jakiejś afery. Jednak ja się tego spodziewałam i mi to zupełnie nie przeszkadzało.

Zdecydowanie na plus jest to, że autorka świetnie potrafi wszystko opisać, każdy szczegół, każda drobnostka, a przy tym opisy nie są długie i męczące. W książce nie zabrakło też humoru, który nie raz wywoływał uśmiech na mojej twarzy. Przy takich historiach o klubie motocyklowym by oddać charakter tego wszystkiego nie mogło zabraknąć również wulgaryzmów i brutalności.

Książka raczej należy do tych krótszych, ale wcale nie oznacza to, że jest gorsza. Mi osobiście bardzo się podobała i czytało się ją bardzo szybko. Wręcz nie mogłam się oderwać by poznać jak to wszystko się zakończy. Może czasem były momenty, w których główni bohaterowie mnie drażnili swoim zachowaniem, jak by nie mogli ze sobą normalnie porozmawiać, jednak ciekawość, co będzie dalej i tak zwyciężyła wszystko.

Ja na pewno będę kontynuować czytanie tej serii i jeśli tylko też lubicie takie klimaty to wam gorąco polecam.

Avatar użytkownika - monia032890
monia032890
Przeczytane:2020-08-03, Przeczytałem,

Recenzja Dama Paxtona

Tytuł: Dama Paxtona

Autor: Agnieszka Siepielska

Wydawnictwo: Niezwykłe

Ocena: ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️5/5

Dama Paxtona to książka autorki Agnieszki Siepielskiej .

Nikki Preston,przyjeżdża do miasteczka Prescott,tam w dzieciństwie spędziła bardzo dużo miłych chwil spędzając wakacje u babci.

Teraz jednak wraca,ponieważ babcia zapisała jej dom w spadku.Dziewczyna nie może się doczekać ,aż zacznie nowe życie w miejscu w którym była szczęśliwa. W dzieciństwie miała tam dwójkę przyjaciół.

Kiedy w barze spotyka starą przyjaciółkę, dowiaduje się od niej że lokalny klub motocyklowy Sinners&Reapers przejął brat jej przyjaciela ,Paxton Hays który w dzieciństwie znęcał się nad małą Nikki.

Po przyjeździe zastaje dom w totalnej rozsypce, bardzo się tym martwi , ponieważ wysłała pieniądze facetowi który miał przeprowadzić remont.

Okazuje się że gang motocyklowy chce odkupić ziemię na której stoi dom Nikki .

Dziewczyna zamierza walczyć z Paxtonem o swoją własność,nie ma zamiaru oddawać swojej ziemi.

Problem polega na tym że Nikki jak i Paxton należą do bardzo upartych osób. Ani jeden ani drugi nie zamierzają się poddać w walce.

Lecz dochodzi także to, że oboje zaczynają czuć do siebie pociąg fizyczny i wtedy zaczyna się ogień.

Dwa wybuchowe charaktery,dwoje ludzi dążących do celu i niebezpieczne pułapki czyhające po drodze.

Czy Nikki i Paxton dojdą do porozumienia ?

Co zrobią z żarem który ich przyciąga ?

Czy przez wzajemne przepychanki, zauważą prawdziwe zagrożenie ?

To pierwsza książka pani Agnieszki którą przeczytałam  :) I nie żałuję  :)

Gang motocyklistów wzbudzający strach w miasteczku, wybuchowy i nieokrzesany Pax,oraz równie wybuchowa i pyskata Nikki która nie da sobie w kasze dmuchać.Wbrew pozorom nie pasują do siebie lecz miłość jest różna.

Miłość , przyjaźń, motory i zagrożenie ,które czyha za rogiem.

Książka która skradła moje serce,polecam i czekam z niecierpliwością na kolejną Piekło Hulka

Avatar użytkownika - Roksana
Roksana
Przeczytane:2020-06-27, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2020, Romans, Obyczajowe, 2020, E-booki,

"Dama Paxtona" to pierwszy tom z serii "Sinners&Reapers" Agnieszki Siepielskiej. Należy do romansu, literatury obyczajowej i wzbudza mnóstwo emocji. Cała książka jest nimi przepełniona. Porusza problem jakim jest nienawiść i miłość. Pokazuje że między nienawiścią a miłością jest cienka granica. Istnieje wiele książek które to pokazują. Jednakże pomimo tego że poruszają ten sam problem każda jest na swój sposób inna. Powieść opowiada o dwójce bohaterów którzy muszą się zmierzyć z przeszłością. Nikki Preston przyjeżdża do miasteczka Prescott w którym przed latyspędzała wakacje. Ma zamiar zamieszkać w domu odziedziczonym po dziadkach. Jednak jej entuzjazm szybko gaśnie. Koszmar jej dzieciństwa Paxton Hays powraca i co gorsza jest wiceprezesem klubu motocyklowego. Aby rozkręcić interes potrzebują terenów należących do Nikki. Dla Paxtona najważniejszy jest klub i bracia. Nic tego nie zmieni. A na pewno nie dziewczyna która już kiedyś zalazła mu za skórę. Jednak czy aby na pewno? Zarówno Nikki jak i Paxton mają ciężkie charaktery. Po prostu mieszanka wybuchowa.
Jest to nietypowa opowieść o miłości, ciężko mi jednoznacznie ocenić co myślę o tej powieści. Na pewno miłość w tej książce nie należy do łatwych. A charaktery bohaterów również nie ułatwiają całej sprawy. Czy uda im się wreszcie dojść do porozumienia ? Czy miłość jest w stanie wszystko znieść?
Interesująca opowieść o miłości, przyjaźni, przeszłości, demonach, rodzinie, ..

Avatar użytkownika - mamawswiecieksia
mamawswiecieksia
Przeczytane:2020-04-21,

Uwielbiam! "Dama Paxtona" to wciągający i seksowny romans z pazurem, niesamowitym poczuciem humoru oraz napięciem, które zaserwowała nam pisarka. Autorka mocno mnie zaskoczyła tym, że jedna ze stron podchodziła do seksu dość brutalnie i ogólnie nie przepadam za tym zabiegiem, ale tu mi się to wyjątkowo podobało.☆
Podobało mi się również, że autorka napisała powieść z dwóch perspektyw, dzięki czemu możemy poznać lepiej bohaterów. A charaktery Nikki i Paxtona to prawdziwa bomba! Czytajcie! A będziecie wiedzieć, kiedy ta bomba wybuchnie.

Avatar użytkownika - bookaholic-in-me
bookaholic-in-me
Przeczytane:2021-07-06, Ocena: 4, Przeczytałam,

Nikki do damy zdecydowanie daleko, temperamentem dotrzymuje kroku Paxtonowi. Bo ta para to duet z piekła rodem. Gdy Nikki przyjeżdża do Prescott chce uciec od wszystkich bliskich, którzy ją zdradzili. Ku swojemu nieszczęściu szybko trafia na braci Hays, w tym znienawidzonego Paxtona. Zawsze utrudniał jej życie i tym razem nie będzie inaczej. Ta książka to mnóstwo emocji, nienawiści, rozczarowania, walki ze sobą i przeciwko światu. Ale przede wszystkim przebędziecie długą drogę z jej bohaterami, którzy aby poznać co dla nich w życiu naprawdę ważne, będą musieli przejść długą, krętą i bolesną ścieżką. Będziecie zwymyślać Paxtona, irytować się zachowaniem Nikki i przecierać oczy ze zdumienia na kolejne wydarzenia. Bo w tej książce nie brakuje też akcji. Wyruszcie w podróż wraz z klubem i sami się przekonajcie czy bracia i klub powinni być zawsze ponad wszystkim.

Kiepskawa, bez polotu... Paxton jest... hmmm... beznadziejny, niby groźny, a większy z niego buc, oszłom i wręcz mały bachor.

Główna bohaterka też nie jest wcale lepsza, ale cóż...

Bardziej zabijacz czasu i odmóżdżacz podczas stresującego okresu.

Agnieszka Siepielska, autorka "Rhysa" powraca z powieścią "Dama Paxtona". Książka ta jest pierwszą częścią serii "Sinners&Reapers". Poznajemy tutaj główną bohaterkę, Nikki Preston oraz towarzystwo należące do klubu motocyklistów. Wśród nich znajduje się Paxton Hays, koszmar z dzieciństwa kobiety. Ich pierwsze spotkanie budzi wiele emocji, niekoniecznie tych dobrych. Sytuację pogarsza fakt, że motocykliści pragną zdobyć za wszelką cenę działkę należącą do Nikki. Czy uda im się dojść do porozumienia? Jakie relacje połączoną głównych bohaterów?

"Dama Paxtona" to historia, o której można by opowiadać godzinami. Przewija się w niej wiele motywów. Głównym wątkiem staje się jednak relacja Nikki i Paxtona, która jak sam tytuł wskazuje, prowadzi do związku. Lecz, czy na pewno? Nikki jest dziewczyną pełną dystansu, z niewyparzonym językiem, pewną siebie i upartą. Paxton natomiast jest niczym Lucyfer - zły, arogancki, typowy bad boy. On chce, aby ona mu się podporządkowała, natomiast ona nie chce mieć z nim nic do czynienia. Jak potoczy się ta relacja? Czy doprowadzi do tego, że Nikki zostanie Damą Paxtona? Przekonajcie się sami.
Książka ta, dzięki wielu wątkom pobocznym jest historią, przy której nie sposób się nudzić. Autorka w ciekawy sposób zaprezentowała relację dawnych wrogów, nie wchodząc w standardowe ramy opisu bohaterów. Agnieszka Siepielska w intrygujący sposób wykracza poza ramy. W swojej powieści nawiązuje do poprzedniej, debiutanckiej książki. Robi to jednak w tak zbilansowanym stylu, że dla czytelników nie ma to większego znaczenia. Jeśli ktoś nie poznał "Rhysa", nie będzie miał problemu ze zrozumieniem treści, a dla stałych czytelników będzie to miłe zaskoczenie.
Co do samej fabuły, jest nieprzewidywalna, nigdy nie wiadomo co spotka nas na kolejnej stronie.
Mimo, iż nie czułam podczas lektury szybszego bicia serca, ani skrajnych emocji, szczerze ją polecam. Niejednokrotnie śmiałam się z wypowiedzi bohaterów, ich czynów. Jest to idealna odskocznia, książka która poprawi humor w zły dzień.
Ocena: 7/10. Zachęcam do sięgnięcia po nią zwłaszcza osobom, którym spodobała się wcześniejsza powieść autorki.

Uwielbiam takie książki.  Wciągają do innego świata.  Pełnego mroku, niebezpieczeństwa i seksownych motocyklistów.  Nikki również do niego trafiła i musi się zmierzyć z jednym z członków gangu motocyklowego.  Paxtonem który jest wiceszefem.  Nikki stoi na drodze jego interesów,  ma ochotę się nią zabawić ale podczas gdy ciągle się kłócą to ujawnia się również inne uczucie. Pełne przyciągania i pożądania.  Paxton nie radzi sobie z tymi uczuciami i rani Nikki. Jednak kiedy jest ona w niebezpieczeństwie to wszystko rzuca byle ją ratować.  Kiedy niebezpieczeństwo mija daje Nikki wolność.  Jednak nie umie bez niej żyć jak i Nikki też również cierpi i tęskni.  Paxton po dotkliwejrozmowie z przyjacielem Coltonem uświadamia sobie że nie może żyć bez Nikki. Są razem szczęśliwi A z nimi ich bliźniaki

Książka dobra, ale czytałam lepsze. Może kolejny tom bardziej mnie wciągnie.

Rhys
Agnieszka Siepielska0
Okładka ksiązki - Rhys

Niebezpieczni mężczyźni, mafia i zło, które czyha za każdym rogiem.Dwudziestoczteroletnia Viviana Thomson pracuje w luksusowym sklepie z odzieżą...

Anioł Coltona
Agnieszka Siepielska0
Okładka ksiązki - Anioł Coltona

Sinners Reapers to twardziele. To ostrzy faceci. Colton jest jednym z nich - w pierwszym ze swoich wcieleń. W drugim jest doskonałym chirurgiem, ratującym...