Damiano

Tom 2 cyklu Mroczni mężczyźni

Sofia Esposito wie, że już niedługo zostanie jej odebrana wolność. Wyjdzie za mąż za mężczyznę, którego nie wybrała. Za kogoś, kto będzie traktował ją jak nową zabawkę w kolekcji. Dlatego dziewczyna przedtem postanawia stracić niewinność z kimś, kogo wybierze sama.

Sophia wyjeżdża na dwa tygodnie do Hiszpanii, gdzie poznaje niezwykle przystojnego oraz szarmanckiego Włocha. Kobieta decyduje, że to właśnie z nim spędzi niesamowite chwile.

Damiano Castelli nie zdaje sobie sprawy, że dziewczyna, z którą spędził niezapomnianą noc, jest córką bostońskiej głowy mafii a w dodatku ma zostać żoną innego mężczyzny. Nie potrafi o niej zapomnieć i postanawia ją odszukać. Nieznajoma rozpłynęła się we mgle.

Tymczasem świeżo poślubiony mąż Sofii traci cierpliwość i chce, żeby żona dołączyła do jego haremu...

Informacje dodatkowe o Damiano:

Wydawnictwo: NieZwykłe
Data wydania: 2022-03-23

Kup książkę Damiano

Damiano - opinie o książce

"Damiano" to drugi tom serii mroczni mężczyźni autorstwa Marta Zbirowska. Tom pierwszy czytałam już jakiś czas temu ale drugi przeleżał na pólce bo zawsze zakupowe książki odkładam na kiedyś i w pierwszej kolejności lecą do recenzji. Jednak teraz gdy na horyzoncie pojawił się Gino odkopałam przy okazji i Damiano oraz odświeżyłam Matteo. I muszę przyznać, że to było coś.

Sofia to młoda dziewczyna, która nie ma wyboru ponieważ urodziła się w mafijnej rodzinie. A jak wiemy kobiety tu nie mają nic do powiedzenia. Najpierw rządzą nimi ojcowie, a potem mężowie,  jednym słowem mężczyzn. Sofia wie, że zostanie wydana za mąż. To małżeństwo dla niej to koniec życia, zwłaszcza że przyszły mąż wzbudza w niej strach i obrzydzenie. Kiedy udaje jej się wyjechać na wakacje do Hiszpanii zawiera układ z ochronę i spędza go tak jak zaplanowała. Tu poznaje Damiano, z którym spędza noc. Jednak nie przewidziała, że się zakocha. Czy ona i Damiano się spotkają? Czemu ukryła przed ni kim jest?

Damiano to kuzyn przyszłego capo i cichy zabójca. Ma układ ze swoim wujem, i w zamian za wolność w podejmowaniu decyzji wykonuje dla niego zlecenie. Po jednym takim poznaje Sofię, z która spędzać upojną noc. Kiedy ta nad ranem znika robi wszystko by ja odnaleźć. Bezskutecznie. W dodatku wszystko się komplikuje, gdy Matteo zostaje capo a siostra jego żony jest TA Sofia. Czy uda mu się zdobyć jej rękę? Jakie komplikacje go czekają?

Książka jest pełna emocji a fabuła świetnie wykreowana. W dodatku autorka świetnie wplotła nam wydarzenia z poprzedniego tomu wyjaśniając niektóre wątki. Poprzez historie Sofii poznajemy bardziej układ, jaki wiąże ojca dziewczyny i Matteo i jaki to ma wpływ na losy naszych bohaterów. Autorka wprowadza nas też w następną część, która będzie dotyczyła Gino. Gdyby nie wiedziała od początku, że następny tom to jego historia, pomyślałabym, że historia będzie z punktu widzenia Flavio. Postacie są świetnie wykreowane, widząc ewolucje i choć tom pierwszy był na wysokim poziomie to drugi jest jeszcze lepszy. Może nie tyle lepszy ile bardziej emocjonalny, i intrygujący. Cały czas ciekawi mnie postać Gino. Opanowany, twardy i jak się okazuje to będzie ta postać, która zaskoczy nas. Sofia przeszła wiele, ale mimo wszystko się nie poddaje. Jest twarda i choć marzyła o zwyczajnym życiu, w końcu zrozumiała, że od mafii nie ucieknie.

Akcja dynamiczna, pełna zwrotów akcji, dużo się dzieje i pojawia coraz więcej szczegółów. Zakończenie zaskakujące, intrygujące i to jedno z tych, co sprawia, że musimy sięgnąć po kolejny tom od razu.  Jestem ciekawa historii Gino, bo autorka bardzo mocno ukryła przed nami jego postać. Na pewno za jego opanowaniem i maską kryje się zupełnie inny mężczyzna, niż sądzimy. Jednocześnie ciekawi mnie postać Flavio bo od samego początku zaskarbił sobie moje uznanie i miłość. Polecam oba tomy a już czuje serduszkiem, ze i trzeci zaskarbi moje uczucia.

Sofia wychowuje się w mafijnej rodzinie, gdzie kobiety mają niewiele do powiedzenia. Jako córka capo ma być grzeczna oraz posłuszna i taka jest. Chociaż wcale nie chce, niedługo zostanie żoną mężczyzny, którego wybrał dla niej ojciec. Jednak zanim to się stanie, udaje jej się wyjechać na dwa tygodnie do Hiszpanii. Co prawda jedzie w towarzystwie ochrony, jednak ma z nimi pewne układy, dzięki którym może liczyć na trochę wolności, trochę normalności. Kobieta ma plany na ten wyjazd, chce spędzić noc z mężczyzną, którego sama wybierze, na własnych zasadach. Wie, co jej grozi, jeśli nie będzie dziewicą w dniu ślubu, jednak nie ma zamiaru się tym przejmować.
Damiano zwraca jej uwagę, od kiedy tylko go zobaczyła i to z wzajemnością. Spędzili cudowną noc i chociaż Sofii nie było łatwo, zniknęła, zanim on się obudził. Wie, że nie ma szans na wspólną przyszłość, a kiedy ktoś by się dowiedział o tej nocy, zabiliby go. Nie wie tylko jednej rzeczy. Damiano nie jest zwykłym mężczyzną, on również należy do świata mafii i zamierza zrobić wszystko, żeby ją odnaleźć. Czy mu się uda? Czy dojdzie do kolejnego spotkania Sofii oraz Damiano? Czy dojdzie do ślubu Sofii z mężczyzną, którego wybrał jej ojciec?

Zacznę od tego, że według mnie tom drugi był lepszy od pierwszego. Więcej zaskakujących momentów, szybsza akcja. To jedna z tych książek, od której nie mogłam się oderwać, z wielkim zainteresowaniem czytając każdą kolejną stronę, poznając historię bohaterów. To historia pełna mafijnych porachunków, brutalności, seksu, namiętności, niebezpieczeństwa, a jednocześnie miłości (choć nie takiej prostej i kolorowej).
Bardzo podobało mi się to, że historia Sofii i Damiano toczy się równolegle do historii Biancy i Matteo. Dzięki temu mogłam poznać tę historię z innej perspektywy.

Bohaterowie ciekawie, dobrze wykreowani.
Sofia nauczona posłuszeństwa, tego, że to mężczyźni mają zawsze racje. To kobieta, która z jednej strony pogodziła się ze swoim losem, z drugiej się buntuje i chce żyć według własnych planów. To bohaterka silna, Osobiście ją polubiła, a momentami mocno jej współczułam.
Damiano to mężczyzna brutalny, bezwzględny, nieobliczalny, a przy tym uparty. Kiedy czegoś chce, robi wszystko, aby to dostać, a teraz chce odnaleźć kobietę, o której nie potrafi zapomnieć.

„Damiano” to książka, która bardzo mi się podobała, którą z przyjemnością polecam.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu -Mama, żona - KOBIETA

"Damiano" to książka, w której znalazłam walkę o marzenia, które dla zwykłego człowieka są codziennością, a dla kobiety w mafii czymś nieosiągalnym!

Sofia Esposito to piękna i młoda córka szefa mafii, która nie ma możliwości na spokojne życie, nie może decydować, bo kobiety w mafii z dniem urodzenia skazane są na życie w zamknięciu, bez możliwości wyboru. Mąż został wybrany, ślub lada moment, a ona sama ze swymi marzeniami, które są nieosiągalne! Jej buntownicza natura, ciągnie ją, by móc ten jeden raz zadecydować, jej podróż do Hiszpanii, będzie kluczowym momentem i zarazem pięknym wspomnieniem, bo to ona miała ostanie słowo, co do swojej cnoty!

Damiano Castelli obrał sobie za cel, znalezienie kobiety, z którą spędził niezapomniana noc, lecz to nie jest takie proste, bo kobieta okazała się duchem, który wciąż siedzi mu w głowie!

Czy tych dwoje ma szansę odnaleźć się w świecie mafii, gdzie rządzi hierarchia i korzyści wynikające z zawarcia związku małżeńskiego? Tego Wam nie zdradzę, ale koniecznie przeczytajcie książkę, by znaleźć odpowiedź!

"Damiano" to już drugi tom z serii Mroczni mężczyźni i powiem Wam, że jestem miło zaskoczona całą historią! Autorka zaczęła książkę mocnym akcentem, który wprost szokuje, by za chwilę po raz drugi mnie zaskoczyć! Sofia to postać, która chce żyć jak zwykli ludzie, chodzić do kina na zakupy, ale w pojedynkę, a nie z wianuszkiem ochroniarzy, che móc decydować o swojej przyszłości! Zapewniam Was, że nie jest ona słaba, w książce widać jej odwagę i silną osobowość, bo choć los postawił ją pod ścianą, ona znalazła wyjście, ale czy z niego skorzystała, tego nie zdradzę! Damiano to mężczyzna, który wielokrotnie mnie zaskakiwał, swoją determinacją i tym, że nie odpuszczał, trzymał się nadziei i wspomnień, wierząc, że kiedyś znajdzie kobietę, która go oczarowała!

Autorka w tym tomie nie tylko skupia się na Sofie i Damiano, mamy tutaj możliwość poznania dalszych losów bohaterów z pierwszego tomu Matteo i Bianki i tutaj barwa dla autorki, że pozwoliła zagłębić się dalej w ich historię! Książka jest napisana lekkim stylem, a fabuła wciąga tak, jak wcześniej pisałam już od pierwszego rozdziału. Emocje tutaj jest ich dużo, nie ma mowy na nudę, autorka zaskakuje przy każdym rozdziale! Polecam!

[...] Miłość? Co to w ogóle jest? To uczucie, które nie równa się z niczym innym. To chęć dawania szczęścia ukochanej osobie, chronienia jej za wszelką cenę i bycia z nią mimo przeciwności losu. Miłość ma jej imię. Sofia[...]

Sofia, córka szefa mafii, udaje się na samotny wyjazd do Hiszpanii przed wydaniem jej za mąż. Tam poznaje Damiano. Jednakże nie zdradza mu kim jest, ale też nie pyta skąd on pochodzi. Gdy znika następnego dnia, Damiano zaczyna poszukiwania kobiety, która zawładnęła jego sercem. Nie spodziewa się jednak, że.... Tego musicie się sami przekonać.

Wciąż nie mogę się pozbierać po tej lekturze, do tego stopnia, że jeszcze ocieram łzy szczęścia i uspokajam swe drżące serce. Oj ile wycierpiałam, mając ochotę zabić bohaterów. Wciąż przewracałam z nadzieją kartki, że to już. Że kończy się koszmar i w końcu nasi bohaterowie mogą być razem. Ale za każdym rozdziałem, autorka groziła mi palcem jak by chciała przekazać mi: ,,Bądź cierpliwa". No oszaleć było można. Włos się jeżył na głowie co się działo w mafii, na co pozwalano kobietom, a na co nie. Nie miały prawa głosu przez co byłam dosłownie wściekła. Jednakże gdzieś w głębi swego serca cieszyłam się, że Sofia w końcu odnalazła spokój i spełniła marzenia o wolności jakkolwiek by to nie nazwać.

Czytałam Matteo więc koniecznie musiałam przeczytać Damiano. Szok i niedowierzanie malowało mi się na twarzy z dziwnych umów jakie były w mafii. To że były aranżowane małżeństwa, a kobiety nie miały prawa głosu. To jest straszne. Bo my nie jesteśmy jakimiś tam przedmiotami, które można tak po prostu sprzedać, ale mamy prawo do decydowania o swym życiu. Tak jak w tej książce, gdzie Sofia pokazała, że chce być z Damiano i nic jej nie powstrzyma.
Polecam i tą część i tą pierwszą.

Avatar użytkownika - Kaktuslovebook
Kaktuslovebook
Przeczytane:2022-04-14, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,

"Los okrutnie z nas zadrwił, wysyłając w drogę, żebyśmy mogli na siebie trafić tylko po to, by musieć się rozdzielić na wiele miesięcy."

@marta_zbirowska_stronaautorska

Chciała uciec od przyszłości, znaleźć kogoś z kim spędzi miłe chwile przed największą katastrofą w jej życiu. Wakacje w Hiszpanii skończyły się tak, jak Sofia zakładała, lecz poznany Damiano okazał się miłością jej życia. Oboje zatracili się w tym, mimo, że spędzili wspólnie ledwie kilka dni. Ona uciekła, a on postanowił, że zrobi wszystko i znajdzie ją choćby na końcu świata. Wróciła do swojego świata odmieniona, ale nie uniknie zaplanowanego małżeństwa i tego, co postanowił ojciec. Trafila do piekieł, które niszczyły jej duszę. Ratunek z tego wydaje się niemożliwy, ale znalazł się w jej rodzinie ktoś, kto znajdzie wyjście z patowej sytuacji. W jej otoczeniu od zawsze znajdują się mężczyźni, który będą w stanie podjąć się dla niej największego ryzyka. Mijają długie miesiące, poszukiwania Damiano spełzają na niczym, aż zupełnym przypadkiem okazuje się, że to czego szukał miał prawie po nosem. Teraz musi przypomnieć jej, co to znaczy miłość. Będzie miał ją blisko, lecz nie będzie mógł mieć. Musi obmyślić plan, który pozwoli im na zatracenie się w miłości. Ryzyko jest ogromne, ale dla takiej nagrody warto poświęcić wiele.

Damiano to bardzo skomplikowana i zawiła książka. Opowiada historię miłości, której ani początek, ani koniec nie jest prosty, a to, co pomiedzy, to istny rolercoaster. Mafia i jej reguły, potrafią niezłe na knocić. Sofia była córką głowy mafii w Bostonie, Damiano został consigliere we Włoskiej. Teraz ich los jest w cudzych rękach. To, czego pragną się nie liczy, a brutalność z jaką się zmierzą i wymierzą, może zmienić ich na zawsze. Miłość jaką się obdarzyli w tak krótkiej chcwili w zupełności wystarczyła, by byli w stanie zrobić wszystko, byle by odnaleźć drogę do wolności. Ona chciała się poddać, ale on w końcu wpadł na nią i przypomni jej cudowne chwile. Choć ona będzie jak uciekający króliczek, którego będzie gonił, to Damiano się nie podda. Bardzo polecam. Miłość, mafia i komplikacje. Ogień, namiętność i miłość, która przetrwa najgorsze burze. To kocham.

Avatar użytkownika - izabela81
izabela81
Przeczytane:2022-04-12, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, 52 książki 2022,

"Damiano" jest drugim tomem cyklu Mroczni mężczyźni, ale z powodzeniem każdą z części można czytać niezależnie od siebie.

Tak jak mafioso Matteo skradł moje serce, tak i Damiano udało się wkraść w moje łaski. Zwłaszcza że i on pokazał, że nie obce mu odruchy człowieczeństwa. Ale to, czy zabija dla przyjemności, czy też nie, pozostawiam już do sprawdzenia Wam. Ogromnie podobała mi się determinacja, z jaką walczył, by odszukać Sofię oraz to jak ją traktował. Ale i ona się nie podawała, nie chciała być posłuszne ojcu i mężowi.

"Matteo ma rację, nie mam wyjścia i muszę uzbroić się w cierpliwość. To jedna z moich zalet, ale czuję, że niedługo ją stracę. Pragnąc tak mocno, łatwo się zatracić i pogubić."

Marta Zbirowska zdecydowała się na motyw aranżowanego małżeństwa, który bardzo lubię spotykać w książkach. Brak możliwości decydowania o sobie, ograniczona wolność - czy ktoś potrafiłby tak żyć? Autorka pokazuje jak rozum ściera się z porywami serca. Co ostatecznie wygra?

"Moje serce, ciało i dusza należą do innego mężczyzny. Nic i nikt nie jest w stanie tego zmienić."

Zaskakujące zwroty akcji, a niekiedy wręcz szokujace wydarzenia, sytuacje i rzeczy (jak chociażby to, że dla rodziców ważniejsza może być władza niż bezpieczeństwo ich dzieci), stale towarzyszące nam napięcie, niepewność, intryga, tajemnice, liczne zasady i ograniczenia, jakim poddawani są bohaterowie, nie pozwalają na odłożenie tej książki dopóki nie poznamy jej finału. Autorka udowadnia, że powieść mafijna ma czytelnikowi jeszcze wiele do zaoferowania.

Erotyka, jaka się tu pojawia, gra jedną z ważniejszych ról w tej książce. Między postaciami wyraźnie czuć przyciąganie (ale i odpychanie), namiętność. Momentami sceny miłosne naprawdę są odważne, choć i nie pozbawione romantyzmu.

Autorka, ku mojej uciesze, nie zapomniała również o tym, by zdradzić nam co słychać u bohaterów pierwszej części - Mateo i Bianki. Ale jednocześnie i oni mają w tej historii swoje do wtrącenia.

"Damiano" to romans mafijny, który wywołuje mnóstwo skrajnych emocji i uczuć, daje kopa do walki o to, na czym nam zależy oraz nadzieję na poprawę losu. Polecam gorąco!

Scandals.com
Marta Zbirowska0
Okładka ksiązki - Scandals.com

Julia Tate była bardzo skrytą uczennicą. Starała się nie wychylać, stroniła od życia towarzyskiego, skupiając się wyłącznie na nauce. Jednak skrywała bardzo...

Matteo
Marta Zbirowska0
Okładka ksiązki - Matteo

Matteo Castelli jest synem, a zarazem następcą bezwzględnego capo Nowego Jorku. Kiedy wpada do domu publicznego prowadzonego przez znajomą burdelmamę,...