Scandals.com

Julia Tate była bardzo skrytą uczennicą. Starała się nie wychylać, stroniła od życia towarzyskiego, skupiając się wyłącznie na nauce. Jednak skrywała bardzo mroczny sekret, który znał Axel Holden – kapitan szkolnej drużyny koszykówki.

Chłopak nie wtrącałby się w jej życie, gdyby nie fakt, że jego rodzice ciągle stawiali ją mu za wzór do naśladowania. Ale Axel wiedział, że Julii bardzo daleko jest do ideału. W końcu sypiała z nauczycielem.

Chłopak nagrał filmik pokazujący zażyłą relację Julii z profesorem i podesłał go dyrektorowi szkoły. Sprawa szybko została uciszona, jednak Axel nadal mógł zamienić życie dziewczyny w jeszcze większe piekło i zamieścić filmik na stronie internetowej scandals.com.

I kiedy osobiście przekazał jej, co zamierza zrobić, był zaskoczony tym, jak dziewczyna na niego działa i że teraz chce od niej czegoś zupełnie innego.

Książka zawiera treści nieodpowiednie dla osób poniżej szesnastego roku życia.

Informacje dodatkowe o Scandals.com:

Scandals.com - opinie o książce

Avatar użytkownika - zaczytanaEdyta
zaczytanaEdyta
Przeczytane:2024-02-18, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,

Julia to skryta uczennica, która starała się nie wychylać. Stroniła od życia towarzyskiego, skupiając się wyłącznie na nauce. Jednak skrywała bardzo mroczny sekret, który znał Axel – kapitan szkolnej drużyny koszykówki. Chłopak nie wtrącałby się w jej życie, gdyby nie fakt, że jego rodzice ciągle stawiali ją mu za wzór do naśladowania. Ale Axel wiedział, że Julii bardzo daleko jest do ideału. Chłopak nagrał filmik pokazujący Julię w złym świetle i podesłał go dyrektorowi szkoły. Sprawa szybko została uciszona, jednak Axel nadal mógł zamienić życie dziewczyny w jeszcze większe piekło i zamieścić filmik na stronie internetowej scandals.com.

Julia i Axel to dwa przeciwieństwa. Nie dość, że w szkole są zupełnie różnymi osobowościami, to również w domu ich relacja z rodzicami wygląda z goła inaczej. Ona ma w swoich najbliższych ogromne wsparcie. On spotyka się z krytyką ze strony swoich rodziców, do tego co chwila stawiają mu oni za wzór Julię, dziewczynę, która wcale nie jest tak krystaliczna jak się wszystkim wydaje. Jest to dla chłopaka punktem zapalnym, który zaczął budować relację między tą dwójką. Relację, która jak się z czasem okaże przybierze dla nich nieoczekiwany obrót.

Bohaterami książki są młodzi ludzie, więc mamy możliwość obserwowania ich błędów, nauki życia, ale często też złych i toksycznych zachowań. Książka uświadamia jak łatwo można zranić, a nawet złamać drugiego człowieka, szczególnie młodego człowieka.

Autorka w swojej książce pokazuje, że wywoływanie i rozdmuchiwanie skandali w szkole, wśród tak młodych osób, które dopiero uczą się życia, może  ciągnąć za sobą nie małe konsekwencje, a młodzież niestety nie zawsze zdaje sobie sprawę z siły swoich słów i zachowań.

W książce zdecydowanie nie brakuje emocji, zarówno tych dobrych jak i tych złych. Sama Autorka lubi pobawić się uczuciami czytelnika i zapewnia nam niespodziewane i nieoczekiwane zwroty akcji.

Muszę przyznać, że Marta miała świetny pomysł na fabuła. Historia Julii i Axela bardzo mi się podobała. Fajnie, że całość przedstawiona  jest z perspektywy obojga bohaterów, dzięki czemu mamy dobry wgląd w to co się z nimi i „w nich” dzieje. Dodatkowo możemy w niej obserwować ogromną siłę przyjaźni, pierwsze zauroczenia, a także rodzące się uczucie.

„Scandals.com” to książka idealna dla fanów młodzieżówek.  Czytając ją nie miałam ochoty się od niej odrywać, bo cały czas byłam bardzo ciekawa jak ta historia  potoczy się dalej i jak zakończą się losy Julii i Axela. Ja na pewno jeszcze do niej za jakiś czas wrócę. Polecam po nią sięgnąć, na pewno nie będziecie żałować.

Julia Tate to dziewczyna skryta i skromna. Skupia się na nauce, bo to dla niej klucz do przyszłości. Ze wsparciem rodziców jest w stanie osiągnąć wiele. Niestety ma pewien sekret - sypia ze swoim nauczycielem.
   Axel Holden jest zupełnie inny od Julii. Ten chłopak ma uwagę rówieśników - jest kapitanem szkolnej drużyny koszykówki. To natomiast nie jest ideałem jego rodziców, którzy widzą syna w innej dziedzinie życia stawiając mu za wzór właśnie Julię.
   Axel ma dość - wziął Julię na swój cel. To właśnie on podesłał kompromitujący filmik dziewczyny z nauczycielem dyrektorowi szkoły a później kolejny zamieścił na stronie internetowej scandals.com. Ale nie przewidział tego, że w konfrontacji z nim Julia zachowa się zupełnie inaczej, niż tego oczekiwał. Tym samym rozbudziła w nim fascynację swoją osobą.
    Co chce osiągnąć Axel? Co zrobi Julia? W jakim kierunku rozwinie się ich dalsza znajomość? Co się wydarzy w szkole? Co zrobią ich rodzice? A co z kochankiem Julii?

Marta Zbirowska dała się poznać powieściami nasyconymi emocjami. Wzbudzającymi różnorakie emocje, które zapadają w sercu na długo. Po każdą nadchodzącą premierę czekam z niecierpliwością.
    "Scandals.com" to powieść na osób, które ukończyły 16 lat. Znajdziemy w niej między innymi hejt czy przemoc i tego nie należy naśladować. #stophejt na poczet empatii, akceptacji i wsparcia.
   Julia to dziewczyna młoda i uzdolniona. Niestety ulokowała swe uczucia w dużo starszym od siebie nauczycielu. Pogubiła się. I to jej jedyne zawinienie. Ta kobietka nie miała poza tym rys i skaz. Bardzo sympatyczna i  budząca cieplejsze uczucia. Fajnie wykreowana. Realna ale nie przekoloryzowana.
   Axel to typ buntownika. Zazdrosny sięgnął po coś, czego nie można. Jego czyny były haniebne ale tutaj należy przyjrzeć się z bliska jego sytuacji. Presji, jaką wywierali na niego rodzice zamiast zaakceptować jego plany i dopingować go. Tak na dobrą sprawę Axel ta fajny chłopak jeśli dać mu szansę się wykazać. Przy bliższym poznaniu zdecydowanie zyskuje.
    Bardzo dobrze autorka rozbudowała tło wydarzeń. Drugie dno wszystkich sytuacji, które ładnie nasyciły fabułę. Wydarzenia, które wciągały w wir. Wątki, które testowały moją cierpliwość. Niektóre sytuacje trzymały w napięciu dostarczając adrenaliny i całego wachlarza emocji. A to dobrze świadczy o powieści.
    Powieść czytało mi się w miarę szybko. Zwraca uwagę na poważne kwestie pokazując prawdę samą w sobie. Zwraca uwagę na to, by być empatycznym, szczerym i dobrym człowiekiem. Karma kiedyś dosięgnie - wystarczy uzbroić się w cierpliwość.
   Bardzo fajna lektura z dopracowanymi bohaterami i trafnie dobraną fabułą. To książka dla czytelników szukających wrażeń i historii mocno osadzonej w rzeczywistości.

Polecam

Współpraca reklamowa: Wydawnictwo NieZwykłe

#recenzja

Avatar użytkownika - Anitka_170
Anitka_170
Przeczytane:2023-07-17, Ocena: 4, Przeczytałam, Mam, 52 książki 2023,

„Z oddali dochodziły mnie śmiechy uczniów, miałam naprawdę dość bycia jego ofiarą i tego, że przez niego wszyscy się na mnie gapili i szeptali o mnie. Miałam dość tego, że nie byłam już niewidzialna”.

Julia uchodzi w szkole za cichą, spokojną i dobrze uczącą się uczennicę. Dziewczyna stara się nie wychylać i skupia swoją uwagę na nauce. Nie wszystko jest jednak takie idealne, gdyż nasza bohaterka skrywa mroczną tajemnicę. Sekret nie jest już sekretem, ktoś wie, że sypiała z nauczycielem i na dodatek nagrał filmik. W każdej chwili może zostać umieszczony na stronie Scandals.com

Axel ma dość, że rodzice stawiają mu za wzór do naśladowania Julie. On jednak zna prawdę i wie, że ona nie jest taka perfekcyjna. Postanawia pokazać prawdziwą twarz dziewczyny, rozpoczyna się gra.

Czy Axelowi uda się osiągnąć swój cel? Do jakich sytuacji doprowadzi?

Od razu po przeczytaniu opisu, chciałam zagłębić się w losy bohaterów. Motyw szkoły i prześladowcy, dręczyciela zaintrygował mnie. Typ strony Scandals.com ze względu na swoją formę skojarzył mi się z serialem Plotkara. A bardzo lubiłam ten serial. Tutaj strona działała na podobnej zasadzie.

Plotki w szkołach mogą doprowadzić do trudnych, a czasem niebezpiecznych sytuacji. Autorka stworzyła fabułę, która ukazuje problemy, z jakimi muszą się mierzyć nastoletnie osoby.

Emocjonalnie zżyłam się z naszą bohaterką i przeżywałam wszystko razem z nią. Bałam się konsekwencji jakie poniesie Julia, gdy wszystko wyjdzie na jaw.

Odkrywanie tej drugiej strony Julii, bardziej wyluzowanej, odważnej i nie przejmującej się tym, co myślą o niej inni uczniowie było świetnym przeżyciem.

Książka od pierwszej strony wciągnęła mnie w swój świat. Nie mogłam się oderwać, nim się spostrzegłam, a byłam już na końcu historii. Relacja głównych bohaterów wykreowana została na wysokim poziomie.

To moje pierwsze spotkanie z twórczością autorki. Podobał mi się jej styl pisania. Lekki i przyjemny w odbiorze. Z niecierpliwością wyczekuje już kolejnych pozycji.

Julia Tate jest cichą, spokojną, ułożoną i dobrze ucząca się nastolatką.
Należy do osób, które nie lubią być w centrum uwagi i posiadają raczej małą grupkę znajomych.
Julia mogłaby wydawać się idealna, niestety, gdy wychodzi na jaw jej romans z nauczycielem, wszystko się trochę komplikuje.
Axel jest przeciwieństwem dziewczyny.
Jako kapitan drużyny koszykarskiej jest wręcz rozchwytywany!
Wszyscy w szkole go uwielbiają, a dziewczyny wręcz za nim biegają.
Jego rodzice wręcz uwielbiają jego koleżankę z klasy Julię i ciągle go do niej porównują.
Chłopak ma tego dość i postanawia ją zniszczyć.
Tylko by to zrobić, najpierw musi się do niej zbliżyć.

Czy Axel ośmieszy Julię przed całą szkołą?
Czy gdy poznają się bliżej, to ich relacje się ocieplą?

Książka od pierwszych stron zaczęła się mocno.
Autorka świetnie mnie zachęciła i trzymała poziom aż do samego końca.
Bardzo szybko pokochałam bohaterów tej książki i nie chciałam, żeby ta historia się kończyła.
Bardzo spodobał mi się pomysł na fabułę i uważam, że został bardzo dobrze wykonany.
W książce pojawiły się wzloty i upadki, a co za tym idzie, moje emocje wariowały!!
Zakończenie było dla mnie zaskakujące i ciągle czuje niedosyt.
Brakuje mi dalszej części historii!
Jeśli macie ochotę na książkę pełną emocji, to koniecznie zapoznajcie się z tym tytułem!

Julia jest dość skrytą nastolatką, która nie lubi być w centrum zainteresowania. Popularność w szkole, imprezy zakrapiane alkoholem – to zdecydowanie nie jest dla niej. Ma swoje ambicje, plany, marzenia, a jednocześnie tajemnice skrywaną przed światem. Wdała się w romans z nauczycielem, tylko dla niej to nie tylko przygoda, a związek, który miał trwać wiecznie. Jednak kiedy prawda wychodzi na jaw, okazuje się, że on jest zupełnie innego zdania. Sprawa zostaje zatuszowana, nauczyciel zwolniony, a ona musi sobie poradzić ze złamanym sercem. Postanawia skupić się na przyjaciołach i nauce, w końcu chce zostać prawnikiem.
Axel i Julia znają się od dziecka, ich rodziny są ze sobą dość blisko. Kiedyś byli przyjaciółmi, jednak te czasy dawno minęły. Chłopak nie znosi jej za to, że jego rodzice ciągle stawiają ją za wzór, a on doskonale wie, że wcale nie jest taka idealna. To on odkrył jej romans z nauczycielem i co prawda nie ogłosił tego wszystkim, ale nagrał filmik i anonimowo zgłosił to do dyrektora. Kiedy okazuje się, że Julia tak naprawdę nie poniosła większych konsekwencji, jest wściekły. Zamierza pokazać wszystkim, jaka jest naprawdę, zmusić ją do wybuchu, do pokazania prawdziwej twarzy. Nie wziął tylko pod uwagę tego, że zacznie go do niej przyciągać, że poczuje coś, czego nigdy nie chciał do niej czuć. Jaki ma plan? Czy się powiedzie? Jak poradzi sobie Julia z poznaniem prawdy o ukochanym? Co połączy ją z Axelem?

Historia, jaką znalazłam w książce, z jednej strony była ciekawa i wciągająca, z drugiej z tych lżejszych. Dla mnie to pozycja na jedno leniwe popołudnie, kiedy mam ochotę oderwać się od wszystkiego. Książkę czytało się szybko, a podczas czytania towarzyszyły emocje. Poznajemy ją z perspektywy obu bohaterów, co zdecydowanie wiele wnosi. Akcja sprawnie poprowadzona, chociaż nie mogę stwierdzić, że była bardzo szybka.

Bohaterowie ciekawi, według mnie dobrze wykreowani.
Julia to młoda dziewczyna, która źle ulokowała swoje uczucia. Nie lubi być w centrum zainteresowania, unika popularnych dzieciaków w szkole, raczej można by stwierdzić, że jest wycofana, a przynajmniej do czasu. Ma swoje plany, marzenia związane z przyszłością i robi dużo, aby to osiągnąć.
Axel jest kapitanem w szkolnej drużynie koszykówki i uwielbia to. Właśnie z grą pragnie wiązać swoją przyszłość, jednak rodzice mają zupełnie inne zdanie na ten temat, ma zostać prawnikiem i przejąć rodzinną kancelarię. To chłopak, który jest koszmarem nie jednego dzieciaka w szkole, lepiej nie być jego wrogiem, bo bez wahania zniszczy. Nie będę ukrywać, że momentami byłam na niego wściekła, szczególnie za traktowanie własnego kuzyna.

„Scandals.com” to książka, z którą spędziłam miło czas, a historia, jaką w niej znalazłam, podobała mi się. Moim zdaniem warto ją przeczytać i polecam.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu - Mama, żona - KOBIETA

Avatar użytkownika - Mirela
Mirela
Przeczytane:2023-07-03, Ocena: 5, Przeczytałam,

RECENZJA

"SCANDALS.COM"

AUTOR: MARTA ZBIROWSKA

WYDAWNICTWO: NIEZWYKŁE

"Był tak blisko, a ja nie miałam ochoty uciekać. W tym chłopaku mimo wielu wad było coś, co mnie otumaniało, coś, co było silniejsze niż chęć ucieczki."

Scandals.com  książka należy do kategorii literatura młodzieżowa.
Książka od pierwszych stron wciąga, wachlarzem emocji, zaciekawia swoją fabułą i dobrze pokazuje, że od nienawiści do miłości tylko jeden krok, tak samo jest w drugą stronę
Historia budzi emocje i pokazuje problemy młodych ludzi,  którzy popełniają wiele błędów, zmagają się ze swoim problemami i żyją skandalami innych. Pokazuje ich miłości, intrygi i szkolne problemy.
W książce dostajemy sporą dawką akcji, ciągle coś się dzieje, sporo ilość dialogów, słowne potyczki.
Autorka pokazała, jaki wpływ ma hejt, poniżanie i wyśmiewanie się z innych.

Autorka ma lekki i przyjemny styl, w odbiorze, dzięki czemu książkę czyta się zaskakująco szybko.

Co tutaj znajdziecie:

-Zakazana relacja, romans z nauczycielem.
-Hate-love
-Strona internetowa, gdzie wszystkie najciekawsze plotki lądują.
- Nastolatki i ich problemy
-Problemy z rodzicami
- Sportowy- koszykówka
-Intrygi, prześladowania
-Trudne relacje
-Szara Myszka- Bad boy
-Przyjaźń
-Brak akceptacji

Książka napisana jest z perspektywy głównych bohaterów, Julii i Axela, dzięki temu mamy pełny obraz, tego co myślą, przeżywają, z jakimi emocjami walczą. Widzimy ich przemianę i jak się do siebie zbliżają.
Bohaterowie ciekawie wykreowani, różnorodni, bardzo wyraziści,  to młodzi bogaci ludzie, którzy jeszcze nie dorośli, popełniają mnóstwo błędów pod wpływem emocji, impulsu. Czasami doprowadzą swoim zachowaniem nas do złości, ale maj również i zalety.
Widać ich przemianę. Julia uczyła się obecności innych wokół siebie, Axel zmienił swoje zachowanie, podejście wobec innych.

Julia cicha, wycofana, spokojna, skupiona wyłącznie się na nauce, trzyma się na uboczu.
Z drugiej strony boleśnie doświadczyła zawodu miłosnego, z którego bardzo szybko się pozbierała, może troszkę za szybko, jednak zachowanie pewnego chłopaka, zmieniło wiele w jej życiu.
Chciała być niewidzialna, ale za sprawą Axela wylądowała na pierwszej stronie scandals.com.

Axel pewny siebie, arogancki, gwiazda szkolna, w dodatku typowy bad boy, który jest, ciągle jest na świeczniku, otoczony wianuszkiem dziewczyn, ta wersja niegrzecznego chłopca została świetnie wykreowana.
Pokaże inną twarz, zobaczymy w nim również chłopaka, który musi dostosowywać się do rodziców, którzy go nie wspierają, tylko wymagają i ustawili mu drogę w dorosłe życie, a on chce obrać inną. Zachowanie chłopaka bywało nie do odgadnięcia.

Julia Tate to skryta uczennica, który wszystko robi, aby pozostała niezauważona przez swoich rówieśników. Stara się nie wychylać i skupia się wyłącznie na nauce. Ma dwoje przyjaciół, którzy ją wspierają. Niestety skrywa przed wszystkimi wstydliwy sekret, który nie chciałaby, żeby  ujrzał światło dzienne. Jednak Axel Holden, kapitan szkolnej drużyny koszykarskiej go poznał. Nagrał filmik pokazujący zażyłą relację Julii  z profesorem i wysłał go do dyrektora szkoły. Chłopak nienawidzi dziewczyny i zrobi wszystko, aby uprzykrzyć jej życie i zrobić z niego piekło. W dodatku jego rodzice ciągle stawiają dziewczynę za wzór, ale gdy zna się jej sekret, wcale dziewczyna nie wydaje się taka idealna. Początkowo chciał wstawić filmik na stronę scandals.com i zrobić z niej pośmiewisko, ale to mogło nie przynieść efektów,  jakich chciał.
Jednak nie przewidział, że gdy pozna bliżej Julię i zbliży się, do niej może wszystko się zmienić. Był coraz bardziej zafascynowany dziewczyną.

-Czy Axel zniszczy życie Julii?
-Do czego posunie się chłopak, chcąc dopiec dziewczynie?
-Jak wpłynie na dziewczynę  sekret jej rodziców, gdy odkryje, niespodziewanie co przed nią ukrywali?
-Czy Axel zdobędzie Julię?

Polecam 🥰

Dziękuję wydawnictwu i autorce za egzemplarz do recenzji.

Avatar użytkownika - brunetkabooksrec
brunetkabooksrec
Przeczytane:2023-07-07, Ocena: 6, Przeczytałem, Mam,

Lubicie czytać książki z kategorii Young Adult? @marta_zbirowska_autorka stworzyła niesamowitą historię, w której poznajemy uczniów Washington School. Głównymi bohaterami są cicha kujonka Julia Tate oraz niegrzeczny i seksowny kapitan szkolnej drużyny koszykówki Axel Holden. Wszystko zaczyna się od tego, że Axel odkrywa brudny sekrecik Julii. Zaczyna ją prześladować i gnębić. Pragnie ją zniszczyć i zepsuć jej opinię idealnej dziewczyny. Axel nienawidzi jej i zamierza zamienić jej życie w piekło oraz zamieścić kompromitujący ją filmik na stronie internetowej scandals.com. Tylko, co stanie się, gdy okaże się, że ona zacznie go fascynować do tego stopnia, że stanie się jego obsesją? Czy Axel dopnie swego i zniszczy życie Julii?
O tym przekonajcie się sami.

Znam powieści autorki i jestem jej fanką. Tym razem dostałam urzekającą i wciągającą fabułę. Klimat powieści jest niepowtarzalny. Świetne dialogi z ciętymi ripostami. Ciekawa kreacja charakternych bohaterów. Między głównymi bohaterami czuć iskry i napiętą atmosferę. Julia i Axel są totalnie różni. Jak ogień i woda. Ona spokojna i sumienna uczennica trzyma się na uboczu. On jako kapitan szkolnej drużyny koszykówki rządzi wszystkimi i ciągle jest w centrum uwagi. Ten chłopak doprowadzi Was do szewskiej pasji. Autorka genialnie nakreśla nam świat nastolatków i ich problemów. Emocje wylewają się z każdej strony i nie można oderwać się od tej książki. Akcja jest dynamiczna, ciągle coś dzieje się więc nie będziecie nudzić się. Przekonacie się też jaki wpływ mają intrygi, hejtowanie, gnębienie, poniżanie oraz wyśmiewanie się z innych także za sprawą portali internetowych. Jeśli lubicie młodzieżówki, które Was rozerwą, ale też dadzą do myślenia i zmuszą do refleksji to sięgnijcie po tę książkę. Gwarantuję Wam, że poczujecie się jakbyście znowu chodzili do szkoły. Bohaterowie "Scandals.com" zapewnią Wam moc wrażeń. Czeka Was niezapomniana przygoda. Znakomicie bawiłam się. Jestem zachwycona i będę czekała na kolejne książki autorki.

Polecam!

BRUNETTE BOOKS

Moje pierwsze zetknięcie się z twórczością pani Marty przerodziło się w miłość do jej stylu i tego co przelała na papier w swojej nowej książce. Mimo, że jest to młodzieżówka to zdecydowanie nadaje się ona dla czytelnika powyżej szesnastego roku życia, ponieważ treść tej pozycji jest mocna, a poruszone tematy mogą niektórym wydawać się nieco kontrowersyjne. Jednak warto dać lekturze szansę i doczytać ją do końca, gdyż to właśnie na finalnych kartach wszystko się wyjaśnia i otrzymujemy odpowiedzi na dręczące nas pytania.

Axel Holden to kapitan szkolnej drużyny koszykówki. Arogancki i pewny siebie chłopak jest wielbiony przez wszystkich uczniów. Jego życie byłoby idealnie doskonałe, gdyby nie awersja do jednej z uczennic Julii Tate. Ta dziewczyna nikomu nie wadzi, dobrze się uczy, jest cicha i skromna. Jednak państwo Holden stawiają mu ją za wzór do naśladowania, co działa na nerwy Axelowi, gdyż zna on jej pewien mroczny sekret. Dlatego by jej dokuczyć i zdemaskować nagrywa filmik, który ukazuje jej romans z jednym z profesorów. Kapitan koszykówki najpierw pokazuje dowody dyrektorowi, ale ten ucisza sprawę, co doprowadza chłopaka do furii. Wtedy ten osobiście pokazuje filmik Julii i mówi jej, że zamieści go na stronie scandals.com, przez co jej życie zmieni się w piekło. Wtedy dzieje się coś, czego nie spodziewał się Holden i zmienia jego plany względem uczennicy.

Dlaczego Julia sypiała z nauczycielem i stroniła od życia towarzyskiego? Jakie wrażenie wywarł na Axelu bliski kontakt z dziewczyną? Czy chłopak zniszczy i ośmieszy ją przed całą szkołą, a może zmieni do niej swoje nastawienie?

Muszę przyznać, że ta historia wciągnęła mnie od samego początku, chociaż nie ukrywam, że bohater zwłaszcza na początku bardzo mnie denerwował i nie polubiłam go. Dopiero pod koniec powieści zyskał w moich oczach. Za to postać Tate bardzo przypadła mi do gustu. Przejmowałam się bardzo, gdy coś nieprzyjemnego ją spotykało i przeżywałam z nią problemy, z którymi się borykała.

Wykreowany świat jest realny i często spotykany w dzisiejszych czasach. Młodzi ludzie kontra rodzice, którzy mają względem nich własne plany. Bohaterowie chcą studiować i robić to co kochają, jednak ich bliscy nie pochwalają ich wyborów. Za to wciąż stawiają coraz to nowe wymagania, nie zauważając że ich dzieciom potrzebna jest z ich strony przede wszystkim miłość, zrozumienie i wsparcie. Wspaniale było obserwować przemianę wewnętrzną obojga młodych ludzi i jak wspólnie dojrzeli oraz zrozumieli co tak naprawdę się w życiu liczy.

Nie myślcie sobie, że ta powieść jest cały czas poważna oraz porusza tylko ważne tematy. Są też momenty, które mnie rozśmieszały oraz takie, gdzie robi się gorąco, a wyobraźnia zaczyna pracować na najwyższych obrotach. Powiem wam, że emocje są tak silne, że nieraz musiałam przez chwilę odsapnąć, by móc kontynuować czytanie.

Jestem dumna, że autorka obdarzyła mnie zaufaniem i pozwoliła mi objąć patronatem tę książkę. Szczerze nie żałuję i z całego serca będę polecać ją każdemu. Styl pani Marty jest prosty i przystępny co ułatwia nam szybkie jej przeczytanie. Treść jest sensowna, przemyślana, a wszystkie rozpoczęte wątki łączą się w spójną całość. Nie nudziłam się nawet przez chwilę i jeszcze przez długi czas analizowałam fabułę. Dlatego zachęcam was do sięgnięcia po tę lekturę.

Avatar użytkownika - FascynacjaKsiazk
FascynacjaKsiazk
Przeczytane:2023-06-06, Ocena: 6, Przeczytałam,

”Scandals.com” jest historia młodych osób,którzy są na początku swojej drogi w dorosłość.Czas szkolny ma to do siebie,że można szaleć,bawić się i beztrosko żyć-bo nie trzeba martwić się o sprawy finansowe.Gdy się ma bogatych,wpływowych rodziców to ta zabawa jest lepsza.Zawsze wyciągną z tarapatów,bo mogą i chcą!
Fabuła książki opiera się na relacji głównych bohaterów.Jest ona bardzo zmienna i nieprzewidywalna.Z początku irytowało mnie zachowanie Axel’a.Dążył do upragnionego celu-niekoniecznie dobrego…z czasem pokazał lepsza twarz-i mi tym zaimponował.Przemiana Julii wzbudziła we mnie pozytywne uczucia,ponieważ zmieniła się-walcząc o siebie.
Nie zabrakło relacji z przyjaciółmi,zabawy gdy nie ma rodziców i intryg,aby ośmieszyć innych.Beztroska jest często początkiem kłopotów.Daje ona historii wielowątkowości i z zainteresowaniem czyta się książkę.

Autorka porusza bardzo ważny temat dodawania zdjęć i filmików do internetu,by ośmieszyć bądź wzbudzić sensacje.Takà stroną jest scandals.com dla którego młodzi ludzi zrobią wiele,aby być popularnym i ważnym w szkole.Taka strona nie jest niczym pozytywnym,ponieważ młodzież komentuje,dodaje filmiki bez nadzoru.Nie liczy się z konsekwencjami i uczuciami osób,którzy są uwidocznieni na tych nagraniach.Powieść obrazuje problemy obecnej młodzieży.

Jeśli lubicie książki young adult to musicie ja przeczytać.Barwność fabuły oraz poruszane tematy są gwarancja na świetna historie,która do ostatniej strony trzyma w napięciu.
Polecam

Książka to mój kolejny patronat, który pokochałam od pierwszych stron. To także moje pierwsza książka, jakiej patronuje z gatunku młodzieżówki. Co prawda lata młodzieżowe mam dawno za soba ale z przyjemnością sięgam po tego typu lekturę. I często jestem pozytywnie zaskoczona bo to zupełnie inna lektura niż za moich czasów. Oczywiście na duży plus.

Julia to młoda dziewczyna, która nie lubi wyróżniać się z tłumu. Chodzi do prywatnego liceum i ma swoje plany, które niekoniecznie akceptują rodzice. Wszystko się zmienia, gdy wychodzi jej romans z nauczycielem. Sprawa zostaje uciszona, ale Julia dowiaduje się dzięki temu prawdy, która ja zabolała. W dodatku jej życie komplikuje Axel, przez którego jest w centrum uwagi. Czy Julii uda się pokonać przeciwności, jakie rzuca jej los? Czego tak naprawdę chce od niej Axel? Jakie jeszcze czekają ją rewelacje w życie?

Axel to młody człowiek, który ma swoja pasje w życiu. Na co dzień uczy się w prywatnej szkole i jest kapitanem szkolnej drużyny koszykarskiej. Przed nim rysuje się sportowa kariera. Wszystko byłoby pięknie gdyby nie jego rodzice, którzy 'ułożyli" mu plan na przyszłość. Jednak Axel chce robić to co kocha i nie zamierza przejmować rodzinnego interesu. Ma także dość Juli, która to rodzice stawiają mu za wzór. Obmyślił plan zemsty ale jak to w życiu bywa coś lub ktoś stanął mu na przeszkodzie w jego realizacji. Czy Axel przekona rodziców do swoich planów? Kto pokrzyżuje mu plany zemsty?

Już dawni nie czytałam tak dobrej książki, która jednocześnie bawi i ma w sobie piękny przekaz. Autorka stworzyła rewelacyjną historię, która nie raz rozbawiła do łez. Jednak jest to pozornie lekka i zabawna historia, która ma wiele wątków, które są pięknie opisane. Problemy głównych bohaterów mogą nam się wydawać błahe, bo co oni wiedza o życiu. Jednak  z perspektywy młodych ludzi są one problemami, które rzutują na ich dalsze życie. Niby prozaiczny problem z wyborem studiów. Dla Juli i Axela to nie tylko wybór gdzie chcą studiować , co chcą robić ale walka z rodzicami, którzy zupełnie inaczej widza sobie ich przyszłość. Zamiast wspierać, stawiają wymagania, które nie zawsze są dobre.

Pokochałam bohaterów  "Scandals.com". Julia i Axel zaskakują dojrzałością. Julia początków była osobą unikającą konfliktów. Starała się być niezauważoną, unikała bycia na świeczniku. Z czasem zaczęła stawiać granice , co nie wszystkim się podobało. Jej bierna postawa wynikał z wielu czynników. Kiedy autorka nam je ujawnia wszystko wskakuje na swoje miejsce. Axel to młody chłopak, który trochę się pogubił. Ukryła za murem tak jak i Julia. Razem odkryli coś, co w życiu jest najważniejsze. Pozostali bohaterowie też dali czadu. Koledzy Axela, przyjaciele Julii. Każdy z nich dołożył swoją cegiełkę w historii.

Zakończenie was zaskoczy i nie tylko zakończenie. Ciekawi historii Julii i Axela? Uwielbiacie młodzieżówkę? To ta książka jest dla was. Jedynie zastrzegam, że to dla czytelników 16+. Polecam nie tylko starszym nastolatkom ale także i starszym czytelnikom. Ta historia kupi  was os samego początku.

Recenzja patronatu

[...]- W przekraczaniu granic nie chodzi o to, aby się katować, mamy czerpać z tego przyjemność[...]

Julia i Axel. Ona unikająca skandali, małomówna, zawsze starająca się trzymać na uboczu. A Axel totalne przeciwieństwo. Wybuchowy, emocjonalny, dążący do zemsty na Julii, aż do czasu gdy... Tego musicie się sami dowiedzieć.

Piękna historia o miłości, o zrozumieniu, o nieocenianiu ludzi po okładkach, a próbie dojścia do prawdy. Dotarcia do ich serca i probie zrozumienia choć trochę ich zachowania. Ta historia dała mi olbrzymia dawkę emocjonalną. O ile razy zdarzyło mi się wyzywać na bohatera, o ile nerwów i paznokci zjadłam czytając o ich perypetiach. Miałam ochotę wykastrować Axela za to jak się zachowywał, za to jakim dupkiem był. Gdy myślałam że wszystko zaczęło się pomiędzy bohaterami układać oczywiście autorka musiała zepsuć i napsuć mi znowu krwinieładnie. Oczywiście oprócz nerwów to jeszcze czułam gorąc na policzkach, zaciskające się uda z intymnego spotkania i ulgę. Ulgę, że w końcu wszystko zaczęło się układać. Oraz szok. Szok i niedowierzanie że miłość ma potężny ładunek emocjonalny i potrafi zdziałać cuda. Bo jak masz kochaną osobę obok ciebie to jesteś dla niej wszystko zrobić nawet się zmienić.

Bardzo dziękuję Ci droga autorko że mogłam być częścią tej przygody, tej wspaniałej historii o miłości i wybaczanie, o zmianie i zaufaniu. Polecam

Avatar użytkownika - Kaktuslovebook
Kaktuslovebook
Przeczytane:2023-07-04, Ocena: 6, Przeczytałam,

? RECENZJA ?
"To niedorzeczne, ale pod jego skrzydłami poczułam się bezpieczniej, a przecież to on stanowił dla mnie największe zagrożenie."

Współpraca reklamowa z @wydawnictwoniezwykle

Washington School to nie jest zwykła szkoła, to miejsce gdzie każdy skandal jest wychwycony, uwieczniony i zajmuje swoje zacne miejsce na specjalnej stronie. Scandals.com to strona wyłącznie dla uczniów gdzie filmy wstydu, mogą być komentowane i krążą dopóki film kolejnej ofiary się tam nie znajdzie. Elitarna grupa trzęsie murami, trzyma władzę, a każdy ich ustępek da się ukryć za odpowiednie pieniążki. Internet i wszechobecne telefony komórkowe służą bardzo często kompromitacjom niewinnych, wykorzystywane są w niewłaściwy sposób z bardzo błahych pobudek. Axel i Julia zapraszają do ich skomplikowanego świata, gdzie ułamek sekundy może zmienić całe dotychczasowe życie. Raz jest się górą, innym razem totalnym przegrywem, ale nie każdy potrafi pogodzić się z porażką, i znaleźć w sobie wystarczająco siły do walki z przeciwnościami. Axel zapragnie zemsty, a jego nowym celem stała się właśnie Julia, nie przewidział jednego, że sam może wpaść w sidła zastawione przez przekorny los.

Julia była wzorową i przykładną uczennicą, ale trzymającą się w cieniu wśród własnej niewielkiej paczki przyjaciół. Niestety skrywa sekret, zakazany romans, który może zniszczyć jej reputację. Axel jest gwiazdą szkolnej drużyny koszykarskiej, loverboyem, ale ma jeden problem, z całego serca nienawidzi Julii i zrobi wszystko, by ona doskonale odczuła jego władzę. Zapragnie ją zniszczyć, pokazać gdzie jej miejsce, sprawić by jej błędy i mankamenty ujrzały światło dzienne, ale wszystko małymi kroczkami. Żyją w świecie gdzie władza, pieniądze i wpływy mogą wiele ukryć, zataić, ale nie odkupią błędów i nie nauczą odpowiedzialności za swoje poczynania. Wszystko czym chcieli obdarować ich rodzice sprawiło, ze stali się bezkarni, zbyt wiele im wolno, ale życie potrafi dać im niezłą nauczkę, której żadne pieniądze i wpływy nie będą w stanie zmienić. Los sam potrafi dokonać ogromnych zmian. Alex wszedł na ścieżkę wojenną przeciw Julii, nie przewidział jednego, że jego nienawiść zmieni się w pragnienie, a dziewczyna dotrze w delikatne miejsca, gdzie jego serce potrafi odczuwać i kochać. Czeka ich wielki egzamin nie tylko dojrzałości, ale i odpowiedzialności, której ciężar w końcu będą musieli udźwignąć sami. Nie będzie to łatwa przeprawa, ale walka, która odmieni wszystko. Będzie sporo kłamstw, przyjaźni na dobre i złe, sekretów, zasadzek, podchodów, nienawiści, zazdrości, niewłaściwie ulokowanych uczuć, błędnych decyzji, wstydliwych momentów, pragnienia zemsty, mrocznych sekretów, miłości, która rodzi się w najmniej oczekiwanym momencie. Marta stworzyła historię, którą pokocha młodsze i ciut starsze pokolenie. Szybciutko się czyta, jeszcze szybciej zmienia zdanie o poszczególnych bohaterach w miarę ich poznawania i następujących po sobie zmian. Bardzo polecam i zachęcam do jej przeczytania.

Matteo
Marta Zbirowska0
Okładka ksiązki - Matteo

Matteo Castelli jest synem, a zarazem następcą bezwzględnego capo Nowego Jorku. Kiedy wpada do domu publicznego prowadzonego przez znajomą burdelmamę,...

Damiano
Marta Zbirowska0
Okładka ksiązki - Damiano

Sofia Esposito wie, że już niedługo zostanie jej odebrana wolność. Wyjdzie za mąż za mężczyznę, którego nie wybrała. Za kogoś, kto będzie traktował ją...