Scandals.com

Julia to skryta uczennica, która starała się nie wychylać. Stroniła od życia towarzyskiego, skupiając się wyłącznie na nauce. Jednak skrywała bardzo mroczny sekret, który znał Axel – kapitan szkolnej drużyny koszykówki. Chłopak nie wtrącałby się w jej życie, gdyby nie fakt, że jego rodzice ciągle stawiali ją mu za wzór do naśladowania. Ale Axel wiedział, że Julii bardzo daleko jest do ideału. Chłopak nagrał filmik pokazujący Julię w złym świetle i podesłał go dyrektorowi szkoły. Sprawa szybko została uciszona, jednak Axel nadal mógł zamienić życie dziewczyny w jeszcze większe piekło i zamieścić filmik na stronie internetowej scandals.com.

Julia i Axel to dwa przeciwieństwa. Nie dość, że w szkole są zupełnie różnymi osobowościami, to również w domu ich relacja z rodzicami wygląda z goła inaczej. Ona ma w swoich najbliższych ogromne wsparcie. On spotyka się z krytyką ze strony swoich rodziców, do tego co chwila stawiają mu oni za wzór Julię, dziewczynę, która wcale nie jest tak krystaliczna jak się wszystkim wydaje. Jest to dla chłopaka punktem zapalnym, który zaczął budować relację między tą dwójką. Relację, która jak się z czasem okaże przybierze dla nich nieoczekiwany obrót.

Bohaterami książki są młodzi ludzie, więc mamy możliwość obserwowania ich błędów, nauki życia, ale często też złych i toksycznych zachowań. Książka uświadamia jak łatwo można zranić, a nawet złamać drugiego człowieka, szczególnie młodego człowieka.

Autorka w swojej książce pokazuje, że wywoływanie i rozdmuchiwanie skandali w szkole, wśród tak młodych osób, które dopiero uczą się życia, może  ciągnąć za sobą nie małe konsekwencje, a młodzież niestety nie zawsze zdaje sobie sprawę z siły swoich słów i zachowań.

W książce zdecydowanie nie brakuje emocji, zarówno tych dobrych jak i tych złych. Sama Autorka lubi pobawić się uczuciami czytelnika i zapewnia nam niespodziewane i nieoczekiwane zwroty akcji.

Muszę przyznać, że Marta miała świetny pomysł na fabuła. Historia Julii i Axela bardzo mi się podobała. Fajnie, że całość przedstawiona  jest z perspektywy obojga bohaterów, dzięki czemu mamy dobry wgląd w to co się z nimi i „w nich” dzieje. Dodatkowo możemy w niej obserwować ogromną siłę przyjaźni, pierwsze zauroczenia, a także rodzące się uczucie.

„Scandals.com” to książka idealna dla fanów młodzieżówek.  Czytając ją nie miałam ochoty się od niej odrywać, bo cały czas byłam bardzo ciekawa jak ta historia  potoczy się dalej i jak zakończą się losy Julii i Axela. Ja na pewno jeszcze do niej za jakiś czas wrócę. Polecam po nią sięgnąć, na pewno nie będziecie żałować.

Informacje dodatkowe o Scandals.com:

Kup książkę Scandals.com

Matteo
Marta Zbirowska0
Okładka ksiązki - Matteo

Matteo Castelli jest synem, a zarazem następcą bezwzględnego capo Nowego Jorku. Kiedy wpada do domu publicznego prowadzonego przez znajomą burdelmamę,...

Damiano
Marta Zbirowska0
Okładka ksiązki - Damiano

Sofia Esposito wie, że już niedługo zostanie jej odebrana wolność. Wyjdzie za mąż za mężczyznę, którego nie wybrała. Za kogoś, kto będzie traktował ją...

Powrót matki
Danuta Awolusi ;