Damy, dziewuchy, dziewczyny. Podróże w spódnicy

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2018-05-23
ISBN: 978-83-240-5058-1
Ilustracje: Joanna Rusinek

Przedstawiamy numer specjalny naszego magazynu! Podróżujące damy, dziewuchy i dziewczyny łączą siły i dzielą się swoimi dokonaniami. Odkrywczynie i pionierki w końcu głośno opowiadają swoje historie. W tym numerze:

• korespondencja Nellie Bly – reporterki, która pobiła rekord „W 80 dni dookoła świata”
• wywiad z Marią Czaplicką – badaczką Syberii, dobrą znajomą tamtejszych szamanów
• porady dla podróżniczek od Junko Tabei – pierwszej zdobywczyni Mount Everest
• portret Sacagawei – tłumaczki i przewodniczki po Dzikim Zachodzie
• fotoreportaż o Walentynie Tierieszkowej – pierwszej kobiecie w kosmosie

…oraz relacje wielu innych kobiet, które przemierzyły świat wzdłuż i wszerz. Poznaj nasze autorki i tak jak one odkrywaj nowe lądy!

Kup książkę Damy, dziewuchy, dziewczyny. Podróże w spódnicy

Opinie o książce - Damy, dziewuchy, dziewczyny. Podróże w spódnicy

Avatar użytkownika - Faustyna
Faustyna
Przeczytane:2020-01-23, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2020, biografie, dzienniki,
Avatar użytkownika - vicky222
vicky222
Przeczytane:2019-12-30, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, 52 książki 2019,
Avatar użytkownika - Violetkove
Violetkove
Przeczytane:2018-07-11, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2018,

Świetna książka dla dam, dziewuch i dziewczyn w każdym wieku! Książeczka stworzona została w formie starej gazety. Każdy "artykuł" opowiada historię przygód innej podróżniczki. Czytanie umilają ilustracje nawiązujące do opisywanych historii. Wszystkie opisane kobiety dokonały czynów wielkich i czasem niemal niemożliwych, a o większości z nich wcześniej nie słyszałam! Bardzo się cieszę, że w końcu ktoś pokazuje dokonania kobiet.

Góra Tajget
Anna Dziewit-Meller0
Okładka ksiązki - Góra Tajget

Dawno nie było w polskiej literaturze powieści, która poruszając temat wojny wybrzmiewa głosem tak s?wiez?ym i przejmującym. Anna Dziewit-Meller...

Damy, dziewuchy, dziewczyny
Anna Dziewit-Meller0
Okładka ksiązki - Damy, dziewuchy, dziewczyny

Cześć, jestem Heńka. Chcę Ci przedstawić moje koleżanki. Już dawno nikt ich nie odwiedzał, a mają mnóstwo fantastycznych historii w zanadrzu. Dziesięciolatka...

Schronisko dla ludzi
Wojciech Szlęzak