Danse Macabre

Kategoria: Inne
Tytuł oryginału: Danse Macabre
Język oryginału: angielski
Tłumaczenie: Paulina Braiter-Ziemkiewicz, Paweł Ziemkiewicz

Jak rozwijała się postać Wampira? Co łączy Stephena Kinga ze Sputnikiem? Czemu cenzorzy zainteresowali się amerykańskimi komiksami? Który film grozy jest najgorszy w historii? Na wszystkie te pytania - i wiele innych - odpowiada „Danse Macabre”. Autor bierze tym razem na warsztat swój ukochany gatunek, czyli oczywiście horror. Opowiada czytelnikom o horrorze literackim, filmowym, telewizyjnym, nawet radiowym, omawia ważne dzieła, motywy i postacie, a przy okazji przytacza sporo anegdot ze swego życia.

Rewelacyjna książka, napisana z pasją, zabawna, wciągająca niczym powieść, a jednocześnie dobre źródło wiedzy na temat horroru.

Kup książkę Danse Macabre

Opinie o książce - Danse Macabre

Avatar użytkownika -

Można powiedzieć, że to nie powieść tylko esej, który traktuje o horrorze wszelakiego rodzaju. Od powieści po komiksy, aż do słuchowisk radiowych.

King bawi się w psychologa i odpowiada co jest przyjemnego w strachu. Znajdziemy więc odpowiedź na pytanie, dlaczego lubimy się bać? Odpowiada również na to, co wymagamy od horroru i co musi spełnić, aby był dobry. Omawia głównie literaturę i kino grozy powstałe w latach 1950-1980. Wszystkie tezy z wyjaśnieniami są przeplatane krótkimi anegdotami i historiami autobiograficznymi z życia Kinga.

Całość napisana jest w prosty i lekki sposób, książka wciąga i nie pozwala się oderwać. Książka jest skierowana do osób, które szukają rozrywki na większym poziomie, z której można coś wynieść.

Avatar użytkownika - katooola
Przeczytane:2014-10-12, Ocena: 4, Przeczytałam,
Colorado kid
Stephen King0
Okładka ksiązki - Colorado kid

Na wyspie Moose-Lookit dwóch doświadczonych dziennikarzy wprowadza w tajniki zawodu przybyłą tam praktykantkę. W ramach nauki, przytaczają historię...

Dallas '63
Stephen King0
Okładka ksiązki - Dallas

22 listopada 1963 roku w Dallas padły trzy strzały, które zabiły prezydenta Kennedy’ego i zmieniły świat. A gdyby tak można było temu zapobiec...