Dar miłowania

Dar miłowania to barwna opowieść o niezwykłym życiu Marii Leszczyńskiej, córki zdetronizowanego króla Polski, Stanisława, która pewnego dnia, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, z ubogiego kopciuszka żyjącego na wygnaniu, przeobraziła się w królową Francji, małżonkę Ludwika XV, jednego z najpotężniejszych ówcześnie monarchów w Europie. Historia bohaterki ujęta przez Genevie'v e Chauvel, popularną we Francji autorkę powieści historycznych, w formę pamiętnika, pozwalającą czytelnikowi nawiązać bez mała osobisty kontakt z tą niezwykłą postacią i na kanwie jej emocjonalnych doznań, wspólnie przeżywać blaski i cienie jej monarszego życia. Głęboko wierząca, o niezłomnych zasadach moralnego postępowania, spodziewała się znaleźć w osobie małżonka wyznawcę tych samych zasad. Jakże wielkim było jej rozczarowanie, kiedy po kilku latach, wydawało się szczęśliwego związku, Ludwik zaczął ją zdradzać. Maria gorąco kochała Ludwika i korowód przewijających się faworyt, odebrał jej całą radość i sens życia. Blaski i zaszczyty nie były dla niej najważniejsze. Ugodzona w samo serce, z dumą znosiła wszelkie przeciwności losu, i nigdy nie wychodząc z roli królowej, potrafiła wzbudzać powszechny respekt.

Informacje dodatkowe o Dar miłowania:

Wydawnictwo: Bellona
Data wydania: 2012-10-12
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy

Kup książkę Dar miłowania

Dar miłowania - opinie o książce