Daredevil. Frank Miller, tom 3

Trzeci tom serii autorstwa mistrza komiksu Franka Millera.

W nowojorskich szkołach ktoś rozprowadza narkotyki. Żeby rozwiązać tę sprawę, Daredevil będzie musiał zmierzyć się z Punisherem, który w nieco bardziej brutalny sposób chciałby rozprawić się z dilerami. Murdockowi przyjdzie również po raz kolejny walczyć z Dłonią. Sprawa nie wygląda dobrze, bo Elektra, jego największa sojuszniczka w zmaganiach z ninja, nie żyje, ale Nieustraszonemu niespodziewanie postanawia pomóc Czarna Wdowa. Daredevil zaprasza także Bullseye'a do gry w rosyjską ruletkę, a w tym pojedynku już nikt mu nie pomoże...

W skład tomu wchodzą również historie ,,Elektra wskrzeszona" i ,,Miłość i wojna".

Autorem scenariusza jest Frank Miller, znany w Polsce m.in. z cyklu ,,Sin City" oraz albumów ,,300" i ,,Kserkses", a rysunki poza Millerem przygotowali Klaus Janson i Bill Sienkiewicz.

Informacje dodatkowe o Daredevil. Frank Miller, tom 3:

Wydawnictwo: Egmont
Data wydania: 2020-04-29
Kategoria: Komiksy
ISBN: 9788328197770
Tytuł oryginału: Daredevil Visionaries: Frank Miller vol. 3, Elektra Lives Again, Daredevil: Love and War

Kup książkę Daredevil. Frank Miller, tom 3

Daredevil. Frank Miller, tom 3 - opinie o książce

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2020-05-11, Ocena: 5, Przeczytałem,

WOJNA, MIŁOŚĆ I ELEKTRA

„Daredevil” Franka Millera powraca z trzecim zbiorczym tomem. Co prawda to tom drugi, w którym znalazła się cała opowieść o Elektrze od jej pojawienia się, aż do śmierci powszechnie uważany jest za najlepszy z serii „Daredevil Visioneries: Frank Miller” (i jednocześnie za jeden z najlepszych w historii opowieści graficznych w ogóle), jednak ten w niczym mu nie ustępuje. Bo to po prostu świetna opowieść, gdzie superhero spotyka się z pełnym tragicznej miłości czarny kryminałem, przesycona i akcją, i spokojnymi momentami, i przede wszystkim solidną dawką emocji.

Jeśli chodzi o treść, na tom składa się tak właściwie kilka różnych fabuł, połączonych postacią głównego bohatera. I, oczywiście, nazwiskiem scenarzysty. Co konkretnie czeka nas na stronach tego albumu?
W okolicznych szkołach pojawiają się narkotyki. Daredevil zajmuje się tą sprawą, ale przez to wejdzie w drogę Punisherowi, który na swój sposób – najlepiej ostateczny – chce się zająć tym problemem. Konflikt między oboma obrońcami sprawiedliwości wisi więc w powietrzu… A to zaledwie początek. Dłoń nie śpi i atakuje w najmniej spodziewanym momencie. Daredevila czeka też starcie z Bullseye’em, który zabił jego ukochaną Elektrę, ale starcie jakże nietypowe. A co się tyczy Elektry… Czyżby jednak mogła żyć? Matt był przy jej śmierci, odkopał nawet jej zwłoki by się upewnić, jednak być może jego ukochana wróciła zza grobu. Ale nawet jeśli, czy kiedykolwiek ich ścieżki mają szansę jeszcze się przeciąć?

Całość recenzji na moim blogu: https://ksiazkarniablog.blogspot.com/2020/05/daredevil-frank-miller-tom-3-frank.html

Poznaję mnożenie i dzielenie. Otwórz okienko
praca zbiorowa0
Okładka ksiązki - Poznaję mnożenie i dzielenie. Otwórz okienko

Edukacyjne książeczki z serii Otwórz okienko przeznaczone są dla dzieci w wieku przedszkolnym. W kolekcji znajduje się dziesięć tytułów, z których każdy...

Zapis drogi
praca zbiorowa0
Okładka ksiązki - Zapis drogi

Prezentowana publikacja jest swoistego rodzaju pamiętnikiem. Różni ludzie opisali w niej historię, a czasem tylko przygodę, którą przeżyli z księdzem,...