,,Dary niedoskonałości" Brené Brown to poradnik psychologiczny dla wszystkich tych, którzy mają problemy z perfekcjonizmem, a wskutek tego z zaniżoną samooceną. Aby wyzwolić się z kręgu fałszywych przekonań, że zawsze musimy być idealni i nie możemy popełniać błędów, autorka proponuje, by zaakceptować swoje braki i przywary jako część ludzkiej natury. Wtedy to przekonamy się, jakimi darami obdarzy nas niedoskonałość - odwagą, by pewniej i bez lęku podejmować ważne decyzje, współczuciem, by traktować lepiej siebie i innych, a także silniejszymi więzami z bliskimi, dzięki zrozumieniu, że każdy może się mylić. Niedoskonałość sprawi jednak przede wszystkim, że zaczniemy żyć Autentycznie - pełni radości i satysfakcji z tego, kim jesteśmy, i z tego, co nam się przytrafia.

Doktor Brené Brown jest badaczką, nauczycielem akademickim i autorką wielu książek. Pracuje na wydziale społecznym Uniwersytetu w Houston, gdzie przez ostatnich dziesięć lat badała zagadnienia związane z życiem Autentycznym, stawiając pytania typu: Jak autentycznie, całym sercem zaangażować się w nasze życie? Jak dbać o odwagę, współczucie, więzi z innymi, których potrzebujemy, a także pogodzić się z naszymi niedoskonałościami i uznać, że jesteśmy wystarczająco dobrzy i warci miłości, przynależności i radości.

Informacje dodatkowe o Dary niedoskonałości. Jak przestać się przejmować tym, kim powinniśmy być, i zaakceptować to, kim jesteśmy:

Wydawnictwo: Media Rodzina
Data wydania: 2022-02-15
Kategoria: Psychologia
Tytuł oryginału: Gifts of imperfection

Kup książkę Dary niedoskonałości. Jak przestać się przejmować tym, kim powinniśmy być, i zaakceptować to, kim jesteśmy

Dary niedoskonałości. Jak przestać się przejmować tym, kim powinniśmy być, i zaakceptować to, kim jesteśmy - opinie o książce

Avatar użytkownika - muszkasia
muszkasia
Przeczytane:2023-01-30, Ocena: 5, Przeczytałam, 2023, Mam,

Brene Brown to badaczka zajumjąca się tematyką wstydu, niedoskonałości, emocji.

Z odwagą w nieznane. Jak znaleźć poczucie przynależności bez utraty siebie
Brene Brown0
Okładka ksiązki - Z odwagą w nieznane. Jak znaleźć poczucie przynależności bez utraty siebie

Aby zyskać prawdziwe poczucie przynależności, nie trzeba się zmieniać - trzeba być sobą. Dopasowanie się czy samotność? Pragniemy być częścią czegoś...

Brené Brown0
Okładka ksiązki - Rosnąc w siłę. Rozpoznanie. Zmagania. Rewolucja. Trzy etapy podnoszenia się po upadku.

Jeżeli będziemy postępowali z wielką odwagą, nie unikniemy upadków. To książka o tym, jak się po nich podnosić. Brené Brown zapoczątkowała globalną...