Dawca przysięgi II

Wydawnictwo: Mag
Data wydania: 2018-04-18
Kategoria: Fantasy/SF
ISBN: 9788374809122
Liczba stron: 656
Tytuł oryginału: Oathbringer II
Język oryginału: angielski
Tłumaczenie: Anna Studniarek-Więch

Tom 3 cyklu Archiwum Burzowego Światła

Ocena: 6 (2 głosów)

Roshar zmaga się z wojną. Wybudzeni z otępienia Parshendi - powracający pieśniarze - pod wodzą służących Odium Stopionych wydają się pełni siły, której nic nie sprosta. Sprowadzają śmierć i zniszczenie, a wspiera ich w tym powracająca nieubłaganie Wieczna Burza.

Dalinar Kholin, obdarzony możliwością powracania do przeszłości, a przy tym udręczony powracającymi wspomnieniami przeszłości i nieżyjącej żony, nie szczędzi wysiłków, by zbudować koalicję. Pragnie zjednoczenia ludzkich królestw, wykorzystując przy tym moce Kowala Więzi. Jednakże nie będzie to proste. Odium ma wiele sług i wygląda na to, że jest przygotowany na każdą możliwość, a Świetlistym Rycerzom zagraża również tajemnica, która wcześniej doprowadziła do Odstępstwa ich starożytnych poprzedników.

Elhokar, Adolin, Shallan i Kaladin wyruszają do Kholinaru i na miejscu odkrywają, że choć miasto jeszcze nie upadło, ich misja może się okazać o wiele trudniejsza, niż się spodziewali. Mroczna siła opanowała opanowała pałac i królową Aesudan, a po ulicach Kholinaru wędrują wyznawcy dziwacznego Kultu Chwil. Jedynym, co chroni miasto przed upadkiem, jest Straż Muru i jej tajemniczy dowódca, marszałek Lazur.

Tymczasem ostatnia ze Śpiewających Parshendich, Venli, zaczyna pojmować, jakie skutki przyniosła jej decyzja, by odnaleźć starożytnych bogów pieśniarzy, i jaki los czeka pieśniarzy pod władzą Odium.

Tagi: Fantasy cosmere sanderson archiwum burzowego światła dawca przysięgi

Kup książkę Dawca przysięgi II

Sprawdzam ceny dla ciebie ...

Zobacz także

Opinie o książce - Dawca przysięgi II

Avatar użytkownika - klaud
klaud
Przeczytane:2019-05-03, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - Shasoth
Shasoth
Przeczytane:2019-02-01, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
Inne książki autora
Tancerka Krawędzi
Brandon Sanderson; 0
Okładka ksiązki - Tancerka Krawędzi

Oficjalny opis ze strony autora: Three years ago, Lift asked a goddess to stop her from growing older–a wish she believed was granted. Now, in Edgedancer...

Biały Piasek tom 2
Brandon Sanderson; 0
Okładka ksiązki - Biały Piasek tom 2

Po tym, jak większość jego towarzyszy zginęła w zasadzce, Kenton został lordem mastrellem nielicznych pozostałych przy życiu mistrzów piasku, magów...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Cytaty z książki

Jeśli się zatrzymamy, jeśli zaakceptujemy osobę, którą jesteśmy, kiedy upadamy, podróż się kończy. Ta porażka staje się naszym celem.
Miłość do podróży oznacza brak akceptacji dla takiego końca. Odkryłem, poprzez bolesne doświadczenia, że najważniejszym krokiem, który może zrobić człowiek, jest zawsze następny


Więcej
Recenzje miesiąca
Dzieci, których nie ma
Renata Piątkowska;
Dzieci, których nie ma
Raptus
Magdalena Kulus
Raptus
Zamieć
Gabriel Dylan
Zamieć
Złodziejka truskawek
Joanne Harris
Złodziejka truskawek
Piętno dzieciństwa
Katarzyna Kielecka;
Piętno dzieciństwa
Baba Blaga
Joanna Wachowiak
Baba Blaga
Indigo
Patrice Lawrence
Indigo
Pokaż wszystkie recenzje