Dawca przysięgi II

Tytuł oryginału: Oathbringer II
Język oryginału: angielski
Tłumaczenie: Anna Studniarek-Więch

Tom 3 cyklu Archiwum Burzowego Światła

Roshar zmaga się z wojną. Wybudzeni z otępienia Parshendi - powracający pieśniarze - pod wodzą służących Odium Stopionych wydają się pełni siły, której nic nie sprosta. Sprowadzają śmierć i zniszczenie, a wspiera ich w tym powracająca nieubłaganie Wieczna Burza.

Dalinar Kholin, obdarzony możliwością powracania do przeszłości, a przy tym udręczony powracającymi wspomnieniami przeszłości i nieżyjącej żony, nie szczędzi wysiłków, by zbudować koalicję. Pragnie zjednoczenia ludzkich królestw, wykorzystując przy tym moce Kowala Więzi. Jednakże nie będzie to proste. Odium ma wiele sług i wygląda na to, że jest przygotowany na każdą możliwość, a Świetlistym Rycerzom zagraża również tajemnica, która wcześniej doprowadziła do Odstępstwa ich starożytnych poprzedników.

Elhokar, Adolin, Shallan i Kaladin wyruszają do Kholinaru i na miejscu odkrywają, że choć miasto jeszcze nie upadło, ich misja może się okazać o wiele trudniejsza, niż się spodziewali. Mroczna siła opanowała opanowała pałac i królową Aesudan, a po ulicach Kholinaru wędrują wyznawcy dziwacznego Kultu Chwil. Jedynym, co chroni miasto przed upadkiem, jest Straż Muru i jej tajemniczy dowódca, marszałek Lazur.

Tymczasem ostatnia ze Śpiewających Parshendich, Venli, zaczyna pojmować, jakie skutki przyniosła jej decyzja, by odnaleźć starożytnych bogów pieśniarzy, i jaki los czeka pieśniarzy pod władzą Odium.

Tagi: Fantasy cosmere sanderson archiwum burzowego światła dawca przysięgi

Kup książkę Dawca przysięgi II

Przeczytane:2019-02-01, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
Tancerka Krawędzi
Brandon Sanderson; 0
Okładka ksiązki - Tancerka Krawędzi

Oficjalny opis ze strony autora: Three years ago, Lift asked a goddess to stop her from growing older–a wish she believed was granted. Now, in Edgedancer...

Biały Piasek tom 2
Brandon Sanderson; 0
Okładka ksiązki - Biały Piasek tom 2

Po tym, jak większość jego towarzyszy zginęła w zasadzce, Kenton został lordem mastrellem nielicznych pozostałych przy życiu mistrzów piasku, magów...

Jeśli się zatrzymamy, jeśli zaakceptujemy osobę, którą jesteśmy, kiedy upadamy, podróż się kończy. Ta porażka staje się naszym celem.
Miłość do podróży oznacza brak akceptacji dla takiego końca. Odkryłem, poprzez bolesne doświadczenia, że najważniejszym krokiem, który może zrobić człowiek, jest zawsze następny

Dzieci, których nie ma
Renata Piątkowska;