Dawne kłamstwa

Pierwsza część porywającej trylogii o rodzinnych sekretach, romansach i odkrywaniu samej siebie

Co stanie się, gdy trzy siostry po śmierci matki odkryją, że ta - cudowna i uwielbiana przez wszystkich gwiazda filmowa - nie mogła ich urodzić?

Po tragicznej śmierci Jillian Croft, olśniewającej gwiazdy filmowej, świat jej córek, Olivii, Rosalind i Eve, kompletnie się wali. Siostry nie przypuszczają jednak, że będą musiały zmierzyć się z prawdą o wiele trudniejszą niż problemy psychiczne matki i udar ojca. Porządkując po latach rodzinny dom, odkrywają dokumentację medyczną, zgodnie z którą Jillian nie mogła urodzić żadnej z nich. Olivia i Eve są przekonane, że musiało dojść do pomyłki, ale ekscentrycznej i impulsywnej Rosalind intuicja podpowiada, że to prawda. Od zawsze czuła, że nie pasuje do atrakcyjnych sióstr, podejmuje więc amatorskie śledztwo, które prowadzi ją do spokojnego Princeton...

,,Cudowna lektura z sugestywnymi opisami i wystarczającą ilością rodzinnych sekretów, by stworzyć porywającą odkrywczą podróż". Woman

Jeśli chcesz poznać dalsze losy Eve i Olivii, przeczytaj Trudne prawdy i Bolesne sekrety (oba tomy w przygotowaniu)!

Informacje dodatkowe o Dawne kłamstwa:

Wydawnictwo: Sonia Draga
Data wydania: 2020-07-08
Tytuł oryginału: Private Lies

Tagi: bóg Romans współczesny

Kup książkę Dawne kłamstwa

Dawne kłamstwa - opinie o książce

Avatar użytkownika - MrsBookBook
MrsBookBook
Przeczytane:2020-08-10, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam na półce,

Trzy młode kobiety, siostry, mają za zadanie przejrzeć pudła ze starymi rzeczami i zdecydować co jest dla nich ważne a co można wyrzucić.

Natrafiają na dokumenty medyczne mamy, Jillian Croft, która już nie żyje. Z tych dokumentów wynika, iż prawdopodobnie nie są siostrami.

Jillian Croft, była wielką gwiazdą filmową i uważano ją za wzór kobiecości. Wiodła wydawać by się mogło idealne życie z mężem i trójką córek. Jednak, co tak naprawdę się działo za murami domu wie tylko rodzina.

Olivia i Eve po odnalezieniu dokumentów nie chcą wierzyć w to, że to nie Jillian ich urodziła i nie chcą szukać prawdy. Jednak Rosalind cała ta sytuacja nie daje spokoju i postanawia wyruszyć w podróż i odnaleźć swą biologiczną matkę. Jednak sprawa jest trochę utrudniona gdyż nie może zapytać ojca wprost w obawie jego zdrowie.

Uwielbiam takie historie, w których bohaterowie szukają swych korzeni. Ta książka to pierwszy tom z cyklu „Córki fortuny” a ja już nie mogę się doczekać kolejnej części.

Jak dla mnie autorka pisze bardzo lekko i przyjemnie. W przypadku tej historii już od początku odkrywamy tajemnicę i małymi kroczkami, z każdym rozdziałem zmierzamy ku odkryciu prawdy. Przyznam, że ta książka mnie porwała i oczarowała. Świetnie wykreowana fabuła.

Pomysł na to, iż to córka wielkiej gwiazdy filmowej szuka swego pochodzenia, pokazuje że show-biznes wcale nie jest taki kolorowy, aczkolwiek ma się większe możliwości.

Wiele emocji wzbudzały we mnie fragmenty pamiętnika Jillian, gdzie opisuje, że dostrzega, iż jest z nią coś nie tak. Wspomina o matce, która nie okazywała jej miłości. Znajdziemy tam również jej marzenia i plany na życie po ukończeniu szkoły. Mogę przyznać, że te fragment urozmaiciły tę książkę i czytając tę historię nie mogłam się doczekać aż dotrę do kolejnej notki z pamiętnika.

Uważam, iż ta historia jest naprawdę godna polecenia, a ja tak jak pisałam wyżej już nie mogę się doczekać kolejnej części.

Trudne prawdy
Muna Shehadi0
Okładka ksiązki - Trudne prawdy

Sekret, który rozbije rodzinę albo uleczy złamane serce. Porywająca powieść dla miłośniczek Lucindy Riley! Jak uporać się z bolesną prawdą o matce...

Bolesne sekrety
Muna Shehadi0
Okładka ksiązki - Bolesne sekrety

Zwieńczenie porywającej sagi Rodzinne tajemnice Życie Olivii Croft znalazło się na rozdrożu. Po kolejnym nieudanym przesłuchaniu do filmu i zdjęciu z...