Dead Dead Demon’s Dededede Destruction #3

Tego dnia wszystko się zmieniło, a jednocześnie nie zmieniło się nic.

Hujiny patrolujące ulice Tokio stają się symbolem bezpieczeństwa i wyższości japońskiej myśli technologicznej. Gdy tylko w życie wchodzi nowe prawo pozwalające cywilom zabijać obcych, prywatne przedsiębiorstwa skwapliwie dołączają do walki z najeźdźcami. Tymczasem Oncia spotyka kosmitę udającego człowieka i sprowadza go do mieszkania Kadode. Choć nowy lokator jest dość osobliwy, jego umiejętności kulinarne niemal pozwalają zapomnieć o ciągłym zagrożeniu ze strony ścigających go eksterminatorów.

Informacje dodatkowe o Dead Dead Demon’s Dededede Destruction #3:

Wydawnictwo: Kotori
Data wydania: 2023 (data przybliżona)
Kategoria: Komiksy

Kup książkę Dead Dead Demon’s Dededede Destruction #3

Dead Dead Demon’s Dededede Destruction #3 - opinie o książce

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2023-04-29, Ocena: 5, Przeczytałem,

TO NIE JEST KRAJ DLA KOSMITÓW

Up above, aliens hover

Making home movies for the folks back home.

Of all these weird creatures who lock up their spirits,

Drill holes in themselves and live for their secrets.

- Radiohead

,,Dead Dead Demon's Dededede Destruction" to Inio Asano, czołowy ponurak japońskiego komiksu, w szczytowej formie. To, bowiem, co serwuje nam w tej serii, sprawdza się zarówno jako opowieść o kosmitach, historia o ludzkiej naturze, okruchy życia w klimatach szkolnych realiów, obyczajowa rzecz o nastolatkach, komiks o sympatycznych dziwakach niczym z filmów Taiki Waititiego i romans jednocześnie. I w tym trzecim już kolei zbiorczym tomie, wszystko to jest jeszcze mocniej akcentowane i coraz większe robi wrażenie, a także bardzo fajnie wnika w relacje na linii człowiek-obcy.

Tokio staje się coraz mniej przyjaznym miejscem dla kosmitów. Hujiny bronią bezpieczeństwa, nowe prawo pozwala cywilom zabijać obcych, a chętnych do dołączenia się do walki z najeźdźcą nie brakuje. Ale czy kosmici to rzeczywiście zagrożenie? I czy nie należą im się jakieś prawa?

Na tle tych wydarzeń dzieją się mniejsze, ale wcale nie mniej ważne. Bo oto Oncia spotyka kosmitę. Kosmita udaje człowieka, wychodzi mu tu w dość osobliwy sposób, ale kiedy trafia z Oncią do mieszkania Kadode, szybko zjednuje sobie sympatię innych. Ale czy ma szansę odnaleźć się w tym normalnym życiu, skoro polowanie na obcych trwa?

Avatar użytkownika - isil
isil
Przeczytane:2023-04-26, Ocena: 5, Przeczytałem,
Dziewczyna znad morza #2
Inio Asano0
Okładka ksiązki - Dziewczyna znad morza #2

Senne nadmorskie miasteczko, gdzie życie toczy się leniwie… Mieszka w nim Koume Sato. Właśnie przeżyła pierwsze miłosne rozczarowanie. Chłopak,...

Solanin 1
Inio Asano0
Okładka ksiązki - Solanin 1

Na całym świecie młodym ludziom coraz trudniej wkroczyć w dorosłe życie. Nie inaczej jest z Meiko i Naruo oraz paczką ich przyjaciół. Codzienność ich nuży...