Quantcast

Kategoria: Komiksy
Tytu orygina硊: Deadly Class, vol. 3: The Snake Pit
T硊maczenie: Marceli Szpak

Ocena: 4 (2 g硂s體)

Sytuacja Marcusa i Marii nie wygl眃a za dobrze. Doprowadzenie do 秏ierci Chico musi mie konsekwencje. W szkole pojawia si jego pa砤j眂a rz眃z zemsty rodzina. Marcus powoli zaczyna dostrzega minusy 縴cia zawodowego zabójcy. Zawsze mia problemy, ale chyba jeszcze nigdy a takie.

Tagi: b骻

Kup ksi笨k DEADLY CLASS TOM 3: W石OWISKO

Zobacz tak縠

Opinie o ksi笨ce - DEADLY CLASS TOM 3: W石OWISKO

Avatar u縴tkownika - mysilicielka
mysilicielka
Przeczytane:2023-03-18, Ocena: 4, Przeczyta砤m, 52 ksi笨ki 2023,

Ta cz甓, w por體naniu do poprzednich, jest spokojniejsza, zawiera mniej scen akcji. Grupka "przyjaci蟪" (o ile tak mo縩a ich nazwa) si rozpad砤, Marcus wpada w coraz wi阫sz paranoj. Du縪 miejsca po秝i阠ono Marii, trzymam kciuki, 縠by mimo wszystko jej sytuacja wyja秐i砤 si pozytywnie.

Tak jak pisa砤m przy poprzednich tomach, "Deadly Class" to komiks surowy, brutalny, na砤dowany wulgaryzmami i brudem. "W昕owisko" wydaje si by cz甓ci przej禼iow, kolejna wielka rozr骲a wisi w powietrzu. Og髄nemu za砤maniu g丑wnego bohatera towarzysz kadry kolorowane zgodnie z panuj眂ymi aktualnie emocjami. Podoba砤 mi si formu砤 dziennika, kt髍y na marginesie komentowa rzeczywisto舵.

Seri polecam fanom tytu丑w nietuzinkowych, zaskakuj眂ych, gwarantuj眂ych mocne wra縠nia.

Avatar u縴tkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2019-10-07, Ocena: 4, Przeczyta砮m,

GDYBY CHARLES XAVIER NAZYWA SI LEON ZAWODOWIEC…

Nigdy nie by砮m wielkim fanem Ricka Remendera. Jego scenariusze marvelowskich komiksów najcz甓ciej by硑 wtórn rozrywk, prze砤dowan akcj i kiepskimi pomys砤mi. Ciekawym, cho nie do ko馽a spe硁ionym (ale jak縠 秝ietnym, jak na tego scenarzyst) okaza si projekt „G酬bia”, ale dopiero „Deadly Class” naprawd mnie uwiod硂. I z tomu na tom uwodzi coraz bardziej, bo stanowi rzadki przyk砤d wspó砪zesnego komiksu, który tak mocno korzeniami tkwi w latach 80. (oczywi禼ie nie mówi wcale o fabule), 縠 ka縟ego mi硂秐ika popkultury tamtych lat zdo砤 kupi swoj moc i klimatem.

Na pocz眛ek przypomnijmy o co w tym wszystkim chodzi. Gównym bohaterem „Deadly Class” jest bezdomny nastolatek o imieniu Marcus. W roku 1987 ch硂pak 縴 na ulicy, 縠bra o datki, krad … 痽, ale do owego 縴cia zbyt dobrych powodów nie mia, nic wiec dziwnego, 縠 kusi硂 go sko馽zy ze sob. Ale wszystko zmieni硂 si w dniu, kiedy wpakowa si w k硂poty i spotka – jak my秎icie kogo? – dziewczyn. To dzi阫i niej trafi do Szko硑 Zabójców, miejsca nieszczególnie legalnego, ale gdzie przecie pociechy najwi阫szych gangsterów i kryminalistów musz zdobywa wiedz. Marcus, wyrzutek w秗ód wyrzutków, musia odnale兼 si w tej rzeczywisto禼i, gdzie zadarcie z niew砤禼iwymi uczniami mo縠 sko馽zy si czym o wiele powa縩iejszym, ni tylko pobiciem…
I teraz, cho od tamtych wydarze nie min背 nawet rok, jego 縴cie ca砶owicie si zmieni硂. Znalaz swoje miejsce, dokona rzeczy, o dokonanie jakich by si nawet nie podejrzewa, pozna ludzi. Ale w ko馽u wszystko musia硂 zacz辨 si sypa. Marcus, pozbawiony pomocy i nadziei, znajdzie si w sytuacji tak ci昕kiej, jak nigdy dot眃. Jak sobie poradzi?

Ca硂舵 mojej mojej recenzji na blogu: https://ksiazkarniablog.blogspot.com/2019/10/deadly-class-3-1988-wezowisko-rick.html

Cytaty z ksi笨ki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytat體 z tej ksi笨ki.

Recenzje miesi眂a
Zagadka czarnego psa