Deadpool Classic, tom 7

Deadpool znów nie ma lekko. Akurat eliminował mafijnych bossów, gdy zawróciła mu w głowie pewna piękna tatuażystka, która jednak nie jest tym, kim się wydaje. Wkrótce Wade Wilson zdobędzie też własnego młodego pomagiera Pool Boya i wyrówna rachunki ze swoją byłą dziewczyną - zmiennokształtną Copycat. Na koniec przyjmie zlecenie na zamordowanie kolegi po fachu - samego Punishera!

Autorami tego tomu są scenarzyści Jimmy Palmiotti (All-Star Western, Harley Quinn, Jonah Hex) i Buddy Scalera (Deadpool) oraz rysownicy: Darick Robertson (Transmetropolitan), Paul Chadwick (Concrete, Y: Ostatni z mężczyzn), Liam Sharp (Wonder Woman), Georges Jeanty, Karl Kerschl, Michael Lopez i Anthony Williams.

Informacje dodatkowe o Deadpool Classic, tom 7:

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2019-08-28, Ocena: 4, Przeczytałem,

MIŁOŚĆ, GANGSTERZY I PUNISHER

Aż trudno uwierzyć, że to już siódmy zbiorczy tom klasycznych przygód „Deadpoola". Wydanie pierwszego z nich pamiętam, jakby to było wczoraj, a proszę, seria zabrnęła już tak daleko. Przygody, które dostajemy w tych tomach „Classic” co prawda znacząco różnią się od tego, co obecnie możemy czytać w serii - są poważniejsze i bardziej przegadane - ale nadal bardzo charakterystyczne i mające gdzieś polityczna poprawność. Poza tym w czytelnikach pamiętających początki polskiego boomu na amerykańskie opowieści obrazkowe z pewnością obudzą niejedną tęsknotę. I chociaż jednocześnie „Deadpool” nie ustrzega się pewnych kiczowatych naleciałości, tak charakterystycznych dla tamtego okresu, to w dobrym stylu udaje mu się przełamać zdecydowanie większą część obowiązującej wtedy konwencji.

Deadpool powraca, znów pokazując, że w jego życiu nie ma miejsca na spokój. Rozliczenie się z gangsterami to jedno, ale kiedy pojawia się nowa kobieta, która wpada mu w oko, wydarzenia nabierają tempa. Kim jednak jest ta piękna tatuażystka? Bo to, że skrywa jakiś sekret jest bardziej niż pewne. Oczywiście to nie jedyny problem z kobietą, jaki spotka naszego bohatera, bo oto na horyzoncie pojawia się jego ex! Ale i na polu zawodowym Deadpool nie ma łatwo, bo choć u jego boku pojawia się pomocnik Pool Boy, problemów nie brakuje. No, ale kiedy przyjmuje się zlecenie na takiego gościa, jak Punisher, nic może pójść tak, jak powinno!

Całość recenzji na moim blogu: https://ksiazkarniablog.blogspot.com/2019/08/deadpool-classic-tom-7-jimmy-palmiotti.html

Srebrny Wiek w dialogu idei
Okładka ksiązki - Srebrny Wiek w dialogu idei

Srebrny Wiek w dziejach kultury rosyjskiej to epoka, w której szczególnego znaczenia nabrało pragnienie całościowego opisu złożoności świata. Niepokój...

Herakles
Okładka ksiązki - Herakles

Seria ,,Świat mitów" przedstawia najbardziej znane greckie mity i starożytne opowieści w wersji komiksowej. Komiksy zostały napisane i narysowane przez...