Deadpool. Najemnika śmierć nie tyka. Tom 1

Pierwszy tom przygód Deadpoola z nowej serii wydawniczej Marvel Fresh! Po tym, jak Wade Wilson srodze rozczarował się życiem superbohatera, wykasował sobie pamięć i wrócił do tego, w czym jest najlepszy - najemnikowania! Niestety doskwiera mu brak zleceń, a co za tym idzie - gotówki, wpada więc na pomysł, by zaaranżować własny komiksowy event. Problem w tym, że Avengers nie są zbyt chętni do współpracy. Poszukując łatwiejszych okazji do zarobku, Deadpool trafia do Dziwoświata, odpiera hordy zombie w galerii handlowej i... cierpi na straszną chandrę. Na szczęście w pobliżu są zabójcy gotowi szybko go z niej wyleczyć!

Autorem tej opowieści jest Skottie Young (,,Nienawidzę Baśniowa"), a rysunki stworzyli Scott Hepburn i Nic Klein (,,Thor"). Album zawiera zeszyty #1-6 serii ,,Deadpool".

Informacje dodatkowe o Deadpool. Najemnika śmierć nie tyka. Tom 1:

Deadpool. Najemnika śmierć nie tyka. Tom 1 - opinie o książce

Avatar użytkownika - PopKulturowyKoci
PopKulturowyKoci
Przeczytane:2021-08-14, Ocena: 6, Przeczytałem,

Życie bohatera potrafi być mocno wymagające i jednocześnie przeraźliwie rozczarowujące. Przekonał się o tym Wade Wildson, który oczekiwał od bycia superbohaterem czegoś zupełnie innego. Ratowanie świata, współpraca z innymi herosami, niemożność robienia tego, co się chce – nudy! Najlepiej jest więc wykasować sobie pamięć i powrócić do tego, w czym było się dobrym i sprawiało wiele radości – czyli bycia „najemnikiem”. Przerwa w istnieniu na tym rynku odbija się jednak na ilości potencjalnych zleceń. Brak ciekawej pracy, a co za tym idzie permanentny brak pieniędzy, może się jednak skończyć, kiedy uda mu się zorganizować własny komiksowy event. Jest to jednak odległa przyszłość, wpierw będzie musiał on do tego przekonać kilku ludzi.

Na temat różnych pomysłów Marvela można dyskutować godzinami i zawsze znajdzie się tyle samo ich entuzjastów co przeciwników. Na pewno jednak wszyscy są zgodni z tym że firma potrafi maksymalnie wykorzystać potencjał swoich bohaterów i ich popularność. Nie inaczej jest w przypadku zamaskowanego najemnika, który od zawsze miał sporo grono fanów. Na wyżyny swojej rozpoznawalności wypromowały go jednak filmy z genialną rolą Ryana Reynoldsa. Trzeba było więc jakoś wykorzystać filmowy sukces i przenieść kinowy klimat w komiksowe realia. Owocem tego jest właśnie album Deadpool Najemnika śmierć nie tyka #1.

Scenarzystą, któremu powierzono zadanie nowego „otwarcia” przygód Deadpoola i zaciekawienie nimi nowych czytelników jest Skottie Young. Śmiało można napisać, że wywiązał się on z tego zadania znakomicie i rozpoczął swoją przygodę z najemnikiem od naprawdę mocnego uderzenia.

Cała recenzja na:

Jutro jest teraz
Okładka ksiązki - Jutro jest teraz

Jutronauci: przeprowadzka w przyszłość. Szkoły zostały otwarte, ale nie wiadomo, na jak długo. Wróciliśmy do biur, ale nie wiemy, czy za chwilę znów...

Mulan. Disney. Najpiękniejsze filmy
Okładka ksiązki - Mulan. Disney. Najpiękniejsze filmy

Ta przepiękna i wzruszająca historia opowiada o perypetiach tytułowej Mulan - bohaterskiej dziewczyny, która w męskim przebraniu staje do walki w obronie...