Decyduj! Jak podejmować lepsze decyzje w życiu i pracy

Chip i Dan Heathowie, autorzy bestsellerów Pstryk. Jak zmieniać, żeby zmienić oraz Made to Stick, podejmują jeden z najważniejszych tematów przewijających się zarówno w pracy, jak i w życiu osobistym: jak podejmować lepsze decyzje.

Badania psychologiczne dowodzą, że na proces podejmowania decyzji wpływają liczne uprzedzenia i kwestie irracjonalne. Jesteśmy zbyt pewni siebie. Szukamy informacji, które potwierdzają nasze z góry założone tezy, i lekceważymy fakty, które stoją z nimi w sprzeczności. Ulegamy chwilowym emocjom.

Bracia Heath proponują czteroetapowy proces, który pomoże nam pokonać problemy związane z podejmowaniem decyzji. Napisana żywym i łatwym w odbiorze językiem, książka zabiera czytelnika w niezapomnianą podróż przez pouczające sytuacje, od sztuczek stosowanych przez gwiazdy rocka, poprzez przykłady katastrofalnych w skutkach przejęć w świecie biznesu, aż po rozwiązania trudnych problemów, jakim musimy stawić czoła w życiu prywatnym.

Po drodze poznajemy odpowiedzi na bardzo istotne pytania typu: Jak przerwać ten krąg ciągłego zastanawiania się nad decyzją i w końcu ją podjąć? Jak podejmować decyzje zespołowe, unikając przy tym wewnętrznych tarć i gierek politycznych? Jak zyskać pewność, że nie przeoczymy żadnej dobrej okazji do zmiany dotychczasowego kursu działania?

Decyduj! to najważniejsza i najlepsza z dotychczasowych książek braci Heath, gdyż zawiera zarówno świeże strategie, jak i praktyczne narzędzia pozwalające nam lepiej podejmować decyzje. Pamiętajmy, że właściwa decyzja, podjęta w odpowiedniej chwili, naprawdę może zmienić wszystko.

Informacje dodatkowe o Decyduj! Jak podejmować lepsze decyzje w życiu i pracy:

Wydawnictwo: MT Biznes
Data wydania: 2016-03-04
Kategoria: Poradniki

Kup książkę Decyduj! Jak podejmować lepsze decyzje w życiu i pracy

Decyduj! Jak podejmować lepsze decyzje w życiu i pracy - opinie o książce

Pstryk. Jak zmieniać, żeby zmienić [2022]
Dan Heath0
Okładka ksiązki - Pstryk. Jak zmieniać, żeby zmienić [2022]

PROSTE REGUŁY, KTÓRE ZMIENIĄ TWOJE ŻYCIE Bez względu na to, czy zamierzasz tylko uporządkować biurko czy zmienić świat. Poznaj metodę, dzięki której: ...

Dan Heath0
Okładka ksiązki - Przyczepne historie. Dlaczego niektóre treści przykuwają uwagę, a inne zostają zapomniane

Dlaczego zapamiętujemy niektóre historie, podczas gdy inne ulegają zapomnieniu? Jak to się dzieje, że niektóre treści docierają do naszej świadomości...