Demi-sec

W tej książce Autorka stawia prowokacyjne pytanie: Jak dobrze znasz osobę, z którą dzielisz swoje życie? Myślisz, że wiesz o niej wszystko? A może tylko tak ci się wydaje?. Nasze dorosłe życie często dalekie jest od tego, o czym marzyliśmy , będąc dziećmi.. Dobrze, jeśli potrafimy zauważyć tę różnicę , a idealnie, jeśli chcemy to zmieniać. Czasem warto wrócić do dziecięcych lat , przypomnieć sobie kim chcieliśmy być, a kim jesteśmy. Nika i Agata to bliźniaczki , podobne jak dwie krople wody, a jednocześnie tak różne. Zamieniają się miejscami, by ożywić wspomnienia z dzieciństwa, a wywołują międzynarodową aferę. Przeczytaj tę książkę i uwierz, że bliźnięta w tym kraju mogą być dowcipne, sympatyczne ,ładne i można je polubić. Przeczytaj tę książkę i przekonaj się, że nie wszystko jest takie, jakie się wydaje.

Informacje dodatkowe o Demi-sec:

Kup książkę Demi-sec

Demi-sec - opinie o książce

Avatar użytkownika - takahe
takahe
Przeczytane:2015-06-24, Ocena: 3, Przeczytałam, 52 książki w 2015 roku, Biblioteka,
Czytałam już kilka książek pani Sawickiej i byłam w miarę zadowolona. Z tą książką jest niestety nieco inaczej. Pomijając fakt, że czytając nie mogłam się skupić na treści ze względu na rzucające się w oczy błędy (zarówno ortograficzne jak i literówki oraz inne gramatyczne) to książka dzieli się na słaby początek (ot nudne życie dwóch sióstr bliźniaczek mających mężów nie takich jak by sobie wymarzyły oraz po parze bliźniąt) i nieco szybki pełny akcji koniec. Momentami można było się pogubić kto jest tym dobrym a kto tym złym. Cała książka składa się z powieści autorki oraz pod koniec zostały zamieszczone mniej lub bardziej udane debiuty młodych poetów i pisarzy.
Avatar użytkownika - Mamut
Mamut
Przeczytane:2023-05-16, Ocena: 3, Przeczytałam, 52 książki 2023,

Główna część książki to historyjka z humorem niby a'la James Bond w spódnicy. Siostry bliźniaczki zamieniają się miejsami, ale jak się okaże zamiana wcale nie była taka spontaniczna. Jak dla mnie, za dużo tu szpiegów, przekrętów, a nawet tych śmichów-chichów... Drugą połowę książki stanowią różne opowiadania i wiersze, ale też jakoś mnie "porwały".

Avatar użytkownika - Shi4
Shi4
Przeczytane:2018-02-08, Ocena: 3, Przeczytałam, 52 (70) książki 2018, Miałam, Obyczajowe,

Książkę można podzielić na dwie części. Pierwasza to tytułowe Demi- Sec, druga to kilka opowiadań debiutantów, na siłę przyczepionych do tej pozycji.
O ile to pierwsze momentmi broni się jakoś humorem, chociaż jak dla mnie to zbytnie since-fiction przez zagmatwanie rzez autorkę, druga cze ść nie dość, że wieje nudą, dotyczy w większości nieudanych związków.

Nie Bo Piekło
Monika Sawicka0
Okładka ksiązki - Nie Bo Piekło

Jestem jedną z Was. Matką, która 30 lat temu musiała rozstać się z częścią siebie - dzieckiem, które we mnie rosło, ale żyć nie mogło. Jestem jedną z...

Kruchość porcelany
Monika Sawicka0
Okładka ksiązki - Kruchość porcelany

`Powieść Moniki Sawickiej wciagając czytelnika w świat dobrze mu znanej konwencjonalnej prozy dochodzi do spraw poważnych i pokazuje, jak się nie załamywać...