Demony Juli. W labiryncie.

Wydawnictwo: My Book
Data wydania: 2021-06-08
Kategoria: Obyczajowe
ISBN: 9788375646412
Liczba stron: 358
Język oryginału: Polski

Ocena: 6 (1 głosów)

Oto Julia. Naście lat, głowa pełna marzeń, a w sercu płomień pierwszej miłości. Jednak wspólna muzyczna pasja i wielka namiętność to za mało, by razem z ukochanym sprostać szarej PRL-owskiej codzienności. Labirynt życia okazuje się kręty i pełen czyhających w zakamarkach demonów. Trzydziestoletnia kobieta o chłodnym wyrazie twarzy, skupiona na „ustawieniu się w życiu”, o sercu jak lód, w którym po kilku nieudanych związkach już nie ma miejsca dla nikogo. To też Julia, po upadku Muru Berlińskiego nielegalnie zatrudniona jako barmanka w Kolonii, początkowo nieświadoma związków właścicielki nocnego klubu z tamtejszym półświatkiem. Nękające ją demony stają się coraz groźniejsze… Czy wreszcie uda się je rozgonić i czy odnajdzie w sobie choć odrobinę tamtej dziewczyny sprzed lat?

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Tagi:

Kup książkę Demony Juli. W labiryncie.

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Demony Juli. W labiryncie.

Avatar użytkownika - Kumbrysia
Kumbrysia
Przeczytane:2021-06-13, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2021,

"Demony Julii - w labiryncie" Jana Talaj to historia zagubionej dziewczyny w czasach PRL-owskiej codzienności.

Julię poznajemy gdy jest nastolatką z głową pełną marzeń i planów. Jej w miarę poukładane życie, burzy niespełniona miłość do Darka. Julia rezygnuje z nauki w świetnym liceum i zaczyna naukę w szkole zawodowej dzięki koneksjom partnera matki. Niestety socjalizm nie był idealnym systemem, ale gwarantował każdemu pracę, naukę... Bohaterce towarzyszymy przez kilkanaście lat jej życia, w którym bywało różnie. Źle ulokowane uczucia, dwa rozwody, samotne macierzyństwo i walka o lepszy byt, który zaprowadził ją do Kolonii. Jak inne było życie na zachodzie, sklepy pełne towarów, zarobki o których w czasie PRL-u w Polsce można było tylko pomarzyć. Ciężka praca w barze Rosi przynosi duże pieniądze, ale nie jest spełnieniem marzeń Juli. Do momentu spotkania Thorstena. Po przeżytych doświadczeniach kobieta, nie jest już naiwną nastolatką, potrzebuje odpowiedniego kapitana, który poprowadzi ja przez życie. Czy Julia spełni swoje marzenia? Czy uda się jej wygrać z demonami przeszłości i znaleźć swoje miejsce na Ziemi? Ile musi znieść, aby w końcu zdecydować że to ona jest najważniejsza?

Spędziłam kilka godzin z bohaterami książki, a czuję się jakbym znała ich od lat. Autorka przeniosła mnie w czasy PRL-u, który kojarzę tylko z opowiadań. Pokazała Nam zagubioną dorosłą kobietę, która musiała wiele w życiu doświadczyć aby wkroczyć w dorosłość, pozbyć się demonów, które mogły wrócić w najmniej oczekiwanym momencie. Wszystko ma kiedyś swój koniec. Labirynt życia, jest kręty i nie wiadomo gdzie Nas zaprowadzi. Jedno jest pewne dużo zależy od Nas, którą ścieżkę wybierzemy.

Link do opinii
Recenzje miesiąca
Szpetnicy
Maciej Kapuściński
Szpetnicy
Przyjdę, gdy zaśniesz
Agnieszka Lingas-Łoniewska
Przyjdę, gdy zaśniesz
Dopaść Leona Waganta
Wiktor Hajdenrajch
Dopaść Leona Waganta
Tango
Ewa Cielesz
Tango
Na zawsze w lodzie
Owen Beattie; John Geiger
Na zawsze w lodzie
Cień Debory
Magdalena Mosiężna
Cień Debory
Każde twoje słowo
Marta Reich
Każde twoje słowo
Pani Cisza
Arkady Saulski
Pani Cisza
Pocztówki z Portugalii
Jolanta Kosowska
Pocztówki z Portugalii
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy