Demony

Tom 1 cyklu Demony

Cykl Demony to erotyka i fantastyka w jednym, dwie rzeczy które kocham i które udało mi się połączyć w spójną, fascynującą całość.
Opowieści niezwykłe, oryginalne i wciągające.

Upadająca oraz wszechpotężna rasa demonów pragnie odzyskać swą świetność. Jest jednak jeden problem - wśród żywych nie pozostała ani jedna kobieta. Dlatego ich przywódcy otwierają magiczną bramę między światami i sprowadzają do swej ojczyzny grupę obcych.
Ludzi.
Po kilkunastu latach upadlającej i pełnej okrucieństw niewoli, przybysze buntują się, podejmując walkę ze znacznie silniejszym od siebie przeciwnikiem.

Akcja toczy się w różnych częściach świata oraz w różnych okresach czasu, które czasami dzielą setki lat. To całkiem nowe uniwersum, mój świat, który powstał podczas bezsennych nocy i deszczowych dni. Nie znajdziecie podobnego w żadnej innej książce, chociaż moi bohaterowie przeżywają te same rozterki co wy, kochają, nienawidzą i umierają. Czasami towarzyszy im magia, pulsująca w tak każdego oddechu. Czasami jedynie namiętność tak wielka, że wykracza za ramy ludzkiego pojmowania.
Bo demony kochają inaczej...

Informacje dodatkowe o Demony:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2022-01-28

Tagi: fantastyka romans erotyka

Kup książkę Demony

Demony - opinie o książce

Cztery różne opowiadania, które łączy jedno -demony. Niby takie groźne, drapieżne i krwiożercze, a jednak mają uczucia. Wystarczy tylko natknąć się na odpowiednią osobę, kobietę, która sprawi, że ich serca zaczną szybciej bić. Z pozoru wyglądają jak ludzie, jednak to tylko maska, za którą się kryją. Ich lud wymiera, została ich garstka i każdy z nich pragnie go odbudować, umocnić. Jednak nie ma wśród nich kobiet, gdyż wszystkie już nie żyją. Jak daleko posuną się demony, by wrócić na swoją dawną pozycję?

Książka "Demony" autorstwa Agnieszki Kowalskiej-Bojar, to zbiór czterech opowiadań. Każde z nich jest ciekawe, inne niż te, które na co dzień czytam. Miały w sobie coś, co mnie przyciągało i coraz bardziej fascynowało. Gdyby nie fakt, że zaczęłam pracę i nie miałam za bardzo czasu, to pewnie w dwa dni bym przeczytała całą książkę. A tak korzystałam z każdej wolnej chwili, by na moment zanurzyć się w lekturze. Sama okładka już przyciągała mój wzrok, a treść jeszcze bardziej rozbudziła moją ciekawość. Jednak jestem rozczarowana tym, że pierwsze trzy opowiadania były tak krótkie. Gdy już akcja zaczęła nabierać tempa, one momentalnie się kończyły. I mogłam się jedynie domyślać, czy może później będzie dalsza ich część, czy Autorka jednak zostawiła nam koniec do własnej interpretacji. I szczerze mówiąc mam kilka podejrzeń, ale nie wiem, czy są słuszne, więc nie będę tutaj tego pisać...

Ostatnie opowiadanie okazało się najdłuższe i jednocześnie najlepsze. Nie mogłam doczekać się zakończenia, tego jak potoczą się losy bohaterów. Autorka tak poprowadziła fabułę, że co chwila moje myśli obierały inny kierunek. Dawała nadzieję, a po chwili ją odbierała. Polubiłam jednego bohatera, chciałam, żeby to on został do końca, a zaraz zmieniałam zdanie. Miałam mętlik w głowie, bo jednego z nich nienawidziłam, a jednak chciałam, by okazał się inny. Pragnęłam poznać jego drugie oblicze... Poznałam i przez to zapragnęłam więcej. Jednak niechybnie zbliżałam się do końca. Końca, który zostawił mnie z masą pytań. Czuję się nienasycona. Z jednej strony cieszę się, że tak to wszystko się potoczyło, a z drugiej chcę więcej! Więcej Demonów! Więcej zbliżeń między nimi, a ludźmi, które były opisane ze smakiem i częstą brutalnością. Domagam się krwi tak jak oni!

Dziękuję pięknie Autorce za podesłanie mi książki do recenzji, która była dla mnie niespodzianką. Nie spodziewałam się, że ją dostanę, więc to sprawiło mi jeszcze więcej radości! Osobiście mogę polecić książkę osobom, które lubią fantastykę połączoną z erotyzmem. Mnie się bardzo podobała, więc mam nadzieję, że Wam również przypadnie do gustu!

Lubicie fantastykę? A może kochacie książki erotyczne? Jeśli tak to ta książka jest dla was. Połączenie erotyki z fantastyka. Ponieważ to tom pierwszy, wiec czeka nas przygoda z demonami jeszcze nie raz. Póki co cykl demony ma trzy tomy. Już się nie mogę doczekać kolejnego... Książka podzielona jest na cztery części. Każda z nich to osobna historia.

Pierwsza zatytułowana Sen, to historia Tamary, która zasypia we własnym łóżku. Budzi się goniona przez bestie. Schronienie znajduje w dziwnym zamczysku. Tu poznaje Kayla, który jest panem na zamku. Szybko okazuje się,że Kayl to demon, który zostaje tu uwięziony. Kayl jest cynicznym, pozbawionym uczuć demonem. Między nim a Tamara szybko nawiązuje się dziwna fascynacja. Dziewczyna ulega jakby czarowi i między tą dwójką dochodzi to niezwykle gorących i namiętnych chwil. Tylko czy Tamara jest tu bezpieczna? Historia kończy się odesłaniem Tamary z powrotem. Tylko czy dziewczyna tego chciała? Mam niedosyt po tej historii...

Część druga "Ilyn" to historia poniekąd łącząca się z pierwszą. Ilyn to młoda kobieta z rasy ludzi. Sprowadzona razem z innymi ludźmi do tego świata przez Kayla jako niewolnicy. Kiedy ludziom udaje się zbuntować, Ilyn odkrywa u siebie dar uzdrawiania. Przypadek sprawia, że na swojej drodze spotyka rannego demona. Pod wpływem impulsu ratuje mu życie. Ponownie trafia do niewoli, skąd ratuje ja właśnie uratowany przez nią demon Yarn. Proponuje jej układ . W zamian za pomoc przy uwięzieniu Kayla ofiaruje jej i jej rasie wolność. Sprawy się komplikują, a między ta dójka dochodzi do namiętnych chwil. Czy uda im się uwięzić Kayla? Jaką cenę za to zapłacą?

Trzecia część zwana Mistyfikacją, to historia Dadae, która zawsze czuła się inna. Widział więcej niż inni. Pewnego razu wyrusza w niebezpieczną drogę. Trafia na dziwną łąkę, dzięki której przenosi się w zupełnie inne miejsce. Nieprzytomną dziewczynę odnajduje Karven. Dadae szybko, że wszystko wokół to iluzja a Karven to demon, który ma wobec niej plan. Między ta dwójka wybucha namiętność. To pierwsza historia , która ma szczęśliwe zakończenie.

Ostatnia część najdłuższa to "Uzurpator" . Mamy tu historie Naiji, która jest prawowitą następczynią tronu. Jej rodzice zostali zabicie na jej oczach, straciła wtedy także brata. Zamknięta w klasztorze zostaje wezwana na zamek, gdzie ma poślubić "zabójcę" rodziny. Jej życie to nie bajka. Noc poślubną to dramat. Potem zostaje porwana, gdzie przeżywa namiętne chwile z porywaczem. Uwolniona trafia do męża. Nadal go nienawidzi, stawia opór ale słabnie. Kiedy dowiaduje się prawdy o swojej rodzinnie jest zszokowana. Dodatkowo odkrywa, że ma w sobie trochę krwi demona, a Danjal to demon czystej krwi. Ta część podobała mi się najbardziej. Pikantna, czasami brutalna ale mimo wszystko ze szczęśliwym zakończeniem.

Książka jest inna niż tego typu. To nie tylko fantastyka ale także sporo pikantnych scen. Mamy tu cztery różne kobiety. Każda zupełnie inna. Jedna "zwykła", druga ma w sobie magiczną moc, trzecia widzi więcej, i na koniec czwarta silna, uparta mająca w sobie krew demona. Jeśli chodzi o demony, to także mamy różnych . To, co ich łączy to, że swoja demoniczność, chowają z ludzką twarzą. Są okrutni, brutalni, ale także namiętni. Każdy z nich uważa się za pozbawionych uczyć ale Tamara, Ilyn, Dadae i Naija potrafią odkryć w nich ich zupełnie inną stronę. Dzięki nim demony odkrywają w sobie uczucia. Polecam każdemu, kto kocha fantastykę i erotykę . Tu mamy jej połączenie. Autorka stworzyła zupełnie inny świat, a my możemy sobie to wyobrazić, poczuć. Dodatkowo sceny erotyczne zadowolą miłośniczki takich scen. Oj będzie się działo. Z niecierpliwością czekam na tom II.

Avatar użytkownika - Niegrzeczne_lite
Niegrzeczne_lite
Przeczytane:2022-12-02, Ocena: 6, Przeczytałem, Recenzenckie,

tronicie od fantastyki?
Przeraża Was wizja zespolenia się z demonem?

To znak, że nie czytaliście jeszcze "Demonów"!

???????????

Pokrótce o fabule:

W tym zbiorze opowiadań autorka przeniesie nas do świata, w którym rządzą nie tylko złe siły, ale również pożądanie. Uczucie tak silne, że nawet stworzenia o nieludzkich mocach, nie będą potrafiły go poskromić.

Choć byłam pełna obaw przed lekturą, to muszę przyznać, że jestem oczarowana!
Tak, to chyba ten zwierzęcy magnetyzm mi się udzielił ?

Poznamy kobiety, które dzielnie stawiały czoło wrogom, aby wybawić swój lód spod rąk oprawców. A także przeżyjemy niewolę, wraz z niezwyciężoną księżniczką.

I tu z chęcią się zatrzymam, bo ostatnie opowiadanie zrobiło na mnie piorunujące wrażenie! Agnieszka po raz kolejny udowadnia, że sprawnym władaniem piórem, jest w stanie rozpalić nasze zmysły do czerwoności. Nigdy wcześniej nie podejrzewałam, że taka historia zrobi na mnie wrażenie.

Agnieszko - zwracam godność. W 100% miałaś rację!

Byłam wściekła, kiedy okazało się, że to już koniec. Tak mocno weszłam w świat fantazji, że złapałam się na tym, iż z chęcią pozostałabym tam na dłużej.

Z pewnością miał na to wpływ sposób, w jaki autorka opisuje dane sceny. Każda z nich jest przemyślana i konsekwetnie pielęgnowana na przełomie całego dzieła. Nie ma tu mowy o przypadku. Jest to kolejny atut, zaraz po barwnym piórze autorki.

Polecam każdemu, kto twierdzi, że fantastyka nie jest dla niego.
Kochane!
Książka w łapę i grube majtki na tyłki, bo przy tej lekturze będzie ????

Dziękuję, Agnieszko, za egzemplarz recenzencki.

Nemezis
Agnieszka Kowalska - Bojar0
Okładka ksiązki - Nemezis

Krystian jest młody, bogaty i przystojny. Prowadzi firmę zajmującą się projektowaniem oraz budową ekskluzywnych budynków dla wielkich firm. Pewnego...

Nie ta kobieta
Agnieszka Kowalska - Bojar0
Okładka ksiązki - Nie ta kobieta

Konrad wraca do kraju po trzech latach służby w Legii Cudzoziemskiej. Lecz nie jest już tym samym człowiekiem, co wcześniej. Trzymiesięczna niewola, okrucieństwa...