Departament 19

Wszystko zmienia się w dniu, w którym pod domem Jamiego pojawiają się uzbrojeni mężczyźni w kamizelkach kuloodpornych. Wtedy chłopak widzi swojego ojca po raz ostatni... Okazuje się, że nie był on wcale szeregowym urzędnikiem Ministerstwa Obrony, lecz należał do Departamentu 19, tajnej rządowej organizacji, mającej za zadanie walczyć z... nieumarłymi. Jamiemu grozi śmiertelne niebezpieczeństwo. Ale nie może się ukrywać, gdy stawką jest reputacja jego rodziny i życie matki. Czy tajemnicza Larissa zostanie jego sprzymierzeńcem?

A to dopiero początek elektryzującej przygody, która przeniesie czytelnika do XIX-wiecznego Londynu, Nowego Jorku lat trzydziestych oraz Transylwanii i Rosji.

Bram Stoker może przestać przewracać się w grobie: dzięki tej książce jego XXI-wieczne dziedzictwo to już nie tylko ,,Zmierzch".

,,The Telegraph"

Will Hill wtargnął na rynek książki ze swym wybuchowym debiutem, pełnym akcji thrillerem inspirowanym klasyką... To jazda bez trzymanki od początku aż do końca. Ta podnosząca poziom adrenaliny powieść zapowiada się na prawdziwy hit.

,,Publishers Weekly"

Will Hill - zanim rzucił pracę w branży wydawniczej, aby napisać ,,Departament 19", pracował jako barman, księgarz i wolontariusz dla organizacji charytatywnej. Dorastał w północno-wschodniej Anglii, boi się pająków i uwielbia koty. Mieszka w Londynie ze swoją dziewczyną. Mówi o sobie: ,,Jestem pisarzem, więc spędzam bardzo dużo czasu, gapiąc się w okno, grając w gry komputerowe, sprawdzając maile, udzielając się na portalach społecznościowych oraz generalnie wymyślając nowe i nietypowe sposoby na to, aby odroczyć pisanie...".

Uważa, że jego praca jest dużo ciekawsza od niego samego.

Informacje dodatkowe o Departament 19:

Departament 19 - opinie o książce

Avatar użytkownika - aniaraven
aniaraven
Przeczytane:2014-02-08, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2014, Mam,
Książka bardzo dobra, ukazuje wampiry w innym świetle, niż obecnie popularne paranormalne powieści, w tym złym świetle.
Avatar użytkownika - ewaboruch
ewaboruch
Przeczytane:2014-07-13, Ocena: 5, Przeczytałam, fantastyka, SF, przygoda,
Departament 19 to powieść o tajemnej organizacji, do której trafia Jamie. Jego ojciec był oskarżony o zdradę. Do tego jego matka została porwana przez jednego z trójki braci wampirów przemienionych przez Drakulę. Poznaje także wampirzycę i Frankesteina, a w samej bazie jest szpieg. Zobaczcie sami jak się to zakończy.
Avatar użytkownika - Sheti
Sheti
Przeczytane:2013-06-07, Ocena: 4, Przeczytałam,
Znudziły Wam się ckliwe romanse z wampirami w roli głównej? Macie dość tego, że wampiry są przedstawiane jako cudowne, idealne istoty, w których można się tyko zakochać? Skoro tak to mam dla Was znakomitą pozycję, w której do czynienia będziecie mieli z tą drugą stroną wampirów - okrutną, krwistą, drapieżną. Oto przed wami ,,Departament 19". Jamie Carpenter stracił ojca w wieku 14 lat. I to nie w byle jaki sposób - widział, jak uzbrojeni ludzie w pełnym opancerzeniu strzelają do niego na jego własnym podwórku. Od tej pory minęły dwa lata i wydawałoby się, że nic nie zamąci już życia Jamiego i jego mamy. No właśnie.. wydawałoby się, bo jego matka zostaje porwana, a chłopak wkracza do zupełnie nowego świata, gdzie dowiaduje się prawdy o swoim pochodzeniu i o swoim ojcu. Julian Carpenter wcale nie był urzędnikiem Ministerstwa Obrony, należał do tajnej organizacji, która walczy z nadprzyrodzonymi istotami. Jemu i jego matce grozi śmiertelne niebezpieczeństwo, ale Jamie jest gotowy zrobić wszystko, aby ją ocalić rąk okrutnego wampira - Alexandru. Uważam, że Will Hill miał bardzo dobry pomysł na napisanie książki i co więcej, bardzo dobrze go zrealizował. W czasach zachwytu nad wampirami w literaturze stworzył coś, co przedstawia je w tym gorszym świetle, a więc na pewno znajdą się osoby, które będą chciały to przeczytać chociażby dlatego, że nie jest to kolejna opowiastka o cudowności wampirzej natury. Poza tym nawiązuje on tutaj do słynnej powieści Brama Stokera, o mrocznym Hrabim Drakulii. Nie ukrywam, że bardzo mi się to spodobało, bo osobiście uwielbiam tę powieść. Fakt, bałam się, że wypadnie to strasznie i będę mieć żal do autora, że w taki zły sposób wykorzystał tak znakomitą książkę, ale jest zupełnie na odwrót. Cieszę się, że przedstawił to w taki sposób i umieścił ten motyw w swojej historii. Akcja w dużej mierze dzieje się w czasach współczesnych, ale mamy również retrospekcje do roku 1892, gdzie poznajemy właśnie postacie z ,,Draculi" - samego Stokera, doktora van Helsinga i innych. Są to ciekawe przerywniki, które i urozmaicają powieść, i pozwalają czytelnikowi lepiej poznać wszystkie zależności między bohaterami, departamentem oraz wampirami. Muszę przyznać, że autor naprawdę bardzo dobrze przedstawił świat powieści - czytając ma się wrażenie, jakby się oglądało dobry film. Nieco gorzej moim zdaniem wypadła kreacja bohaterów, ale jest ona zrobiona na tyle dobrze, że w pewnym stopniu możemy ich sobie również wyobrazić. Na pewno nie są niewyraźni i płytcy, po prostu uważam, że można by im dodać jeszcze trochę więcej głębi. Mimo wszystko nie razi to jakoś wybitnie w oczy, więc nie ma się co nad tym rozczulać. Poza tym biorąc pod uwagę wszystkie zalety tej książki, takie drobne minusy czy niedociągnięcia po prostu giną gdzieś daleko w tle. Ważne jest to, że książka zapewnia nam dobrą rozrywkę i czytamy ją z przyjemnością. Szybkie tempo, dynamika i płynność akcji oraz prosty język sprawiają, że powieść czyta się w mgnieniu oka. Jest to pewnie też zasługą tego, że fabuła jest wciągająca, a i znajdziemy tutaj wiele trzymających w napięciu sytuacji. Stopniowo wzrasta także nasza ciekawość, a w głowie rodzą się różne pytania - czy Jamie sobie poradzi? Co takiego szykuje dla niego Alexandru? Czy jego ojciec faktycznie był winny? Kto jest zdrajcą, a kto przyjacielem? To jest kolejna rzecz, która sprawia, że czytamy i czytamy, i ani nam się śni przestać. Charakteru dodają mocniejsze sceny - krwawe, mocne, okrutne. Nie jest ich może za dużo, ale mimo wszystko. Poza tym zakończenie jest niesamowite! Gdy już myślimy, że to całkowity koniec, autor postanawia wprowadzić zaskakujący element, który nas całkowicie szokuje. A epilog sprawia, że ciarki przechodzą po plecach i nie możemy się doczekać kolejnej części. Plusem w moich oczach jest także to, że przed każdym rozdziałem jest podany czas i miejsce akcji, dzięki czemu nie można się pogubić w fabule. No i osobiście przepadam także, gdy każdy rozdział ma tytuł, więc to kolejna zaleta. Logika i chronologia również. Cóż więcej mogę powiedzieć? Will Hill zapewnił mi naprawdę sporą dawkę emocji, napięcia, ale momentami wywołał również uśmiech na mojej twarzy. Stworzył znakomitą opowieść, potrafił wpleść w nią historię zainspirowaną Drakulą i połączyć to w kawał dobrej lektury. Wciągająca i dynamiczna książka, która na pewno przypadnie do gustu wielu osobom, chociaż skierowana jest bardziej do młodzieży. Pewne rzeczy możemy przewidzieć, pewne nie, ale jedno jest pewne - z tą książką nie będziecie się nudzi i spędzicie z nią znakomite chwile. Zatem wejdźcie do Departamentu 19 i przeżyjcie pełną grozy, napięcia, strachu, emocji, miłości, przyjaźni i oddania przygodę wraz z głównym bohaterem! www.sheti-shetani.blogspot.com
Gdy ogień gaśnie
Will Hill0
Okładka ksiązki - Gdy ogień gaśnie

Ojciec John kontroluje wszystko i wszystkich. Lubi zasady. Szczególnie tę o nie rozmawianiu z Obcymi. Zna Prawdę. Wie, co jest dobre, a co złe....

Departament 19 Powrót
Will Hill0
Okładka ksiązki - Departament 19 Powrót

Departament 19 to tajna rządowa organizacja. Świetnie wyszkoleni agenci bronią świat przed wampirami, wilkołakami i innymi potworami przy użyciu najnowocześniejszej...