Deszcze niespokojne

60 lat po zakończeniu największego konfliktu zbrojnego w historii ludzkości "Fabryka Słów" przedstawia zbiór opowiadań fantastycznych inspirowanych II wojną światową. Wątki, które zakorzeniły się w masowej wyobraźni każdego z nas, znajdują nieoczekiwane rozwiązanie w opowiadaniach najlepszych polskich autorów. Od propagandowych filmów Leni Riefenstahl po rozbrzmiewające do dziś w murach dawnych gett echa strzałów. Od dusznego, zielonego piekła dżungli wysp Pacyfiku po zamarznięte pustkowia i ołowiane morza północy. Poznajcie alternatywną historię nazistowskich "cudownych broni", szalonych teorii partyjnych antropologów i mistyków z Ahnenerbe. Zmierzcie krokami kilka metrów celi w gestapowskich kazamatach lub policzcie niekończące się podkłady kolejowe gdzieś na granicach Rzeszy, która miała trwać tysiąc lat.

Informacje dodatkowe o Deszcze niespokojne:

Wydawnictwo: Fabryka Słów
Data wydania: 2005-10-01
Kategoria: Opowiadania
Tłumaczenie: brak

Kup książkę Deszcze niespokojne

Deszcze niespokojne - opinie o książce

Avatar użytkownika - NaturaLapsea
NaturaLapsea
Przeczytane:2018-08-27, Ocena: 3, Przeczytałem, 52 książki 2018,

Tłem opowiadań w tej antologii jest II Wojna Światowa. Czasem bieg historii wkracza na alternatywne tory, niekiedy znane wojenne wątki nabierają fantastycznych rozwinięć. Antologia nierówna, chwilami (ze względu na tematykę) trudna w odbiorze.

Avatar użytkownika - ewaboruch
ewaboruch
Przeczytane:2018-05-27, Ocena: 3, Przeczytałam, 52 książki 2018, fantastyka, SF,

12 opowiadań powiązanych z tematyką wojenną: życie, duchy, eksperymenty, inne światy. Każdy tekst jest w różnym stopniu poczytny. Część przetytałam od razu, a część (najczęściej opisówki) czytałam dłużej. Wszystko zalezay od tego kto co lubi. Czy złe cienie snujące się po mieście po bombardowaniu, czy porównanie urzędników unijnych do okupantów, czy może przesyłanie ludzi na odległość lub wyprawę do Asaheim'u.

Avatar użytkownika - imunimum
imunimum
Ocena: 4, Czytam,
praca zbiorowa0
Okładka ksiązki - Postępowanie administracyjne ogólne podatkowe egzekucyjne i przed sądami administracyjnymi

W podręczniku Postępowanie administracyjne' przedstawione zostały zagadnienia dotyczące postępowania administracyjnego:- ogólnego,-podatkowego,- egzekucyjnego...

Tajemnicze kolorowanki. Baw się liczbami!
praca zbiorowa0
Okładka ksiązki - Tajemnicze kolorowanki. Baw się liczbami!

Niezwykle oryginalne kolorowanki dla starszych dzieci.   Oprócz kolorowania dzieci uczą się również liczenia, pisania, myślenia przestrzennego...