Diabelska ewolucja

Wydawnictwo: Muza
Data wydania: 2009-05-13
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 9788374956796
Liczba stron: 288

Ocena: 4.38 (8 głosów)

W niegościnnym zakątku upalnej doliny Suguty, zwanej Kotłem Diabła, w pachnącej solą i wiatrem północnej Kenii, międzynarodowa grupa naukowców poszukuje kości praczłowieka. Niespodziewanie trafia tu wybierająca się w zupełnie innym kierunku Lutka, której "małżonkiem" zostaje Cezary, tyleż bezczelny co uroczy genetyk. Po wielu sprzeczkach jednoczą jednak siły, by rozwikłać zagadkę śmierci obozowego kucharza i odnaleźć zaginioną w niejasnych okolicznościach kość gnykową sprzed 1,6 miliona lat!

Kup książkę Diabelska ewolucja

Sprawdzam ceny dla ciebie ...

Zobacz także

Polecana recenzja

Avatar użytkownika - mrowka
mrowka
Przeczytane:,
Marta Obuch coraz swobodniej porusza się w obrębie tworzonych przez siebie na potrzeby „kryminałków” fabuł i pomysłów. Dowodem na jej pisarski rozwój może być trzecia powieść, „Diabelska ewolucja”. Autorka opuszcza tym razem Katowice i znaczną część akcji umieszcza w Afryce. To ryzykowne posunięcie, ale najwyraźniej się opłaciło: książka zyskała dodatkowy smaczek, a specyficzne krajobrazy Czarnego Lądu ubarwiają przygody nowej bohaterki. Jest też – przypuszczalnie dzięki zmianie scenerii – wątek kryminalny bardziej wyostrzony, a partie sensacyjne należą do zdecydowanie mroczniejszych niż wtedy, gdy terenem działań postaci był Śląsk. O proporcjach i rozwiązaniach jednak za chwilę.   Lutka, żeby ratować swoje przyszłe małżeństwo, musi wybrać się do Afryki, gdzie aktualnie przebywa jej narzeczony. Niestety, bohaterka panicznie boi się latać samolotami. O wyprawie decyduje za nią energiczna przyjaciółka, Agunia. To Agunia kupi Lutce bilet na samolot, to ona zorganizuje dla Lutki opiekuna i towarzysza podróży. Cezary Trębacz, genetyk, który ma w Kenii dołączyć do ekspedycji naukowej, zgadza się zająć Lutką podczas podróży i sam nie wie, ile wydarzeń zapoczątkuje tą decyzją… W Afryce natomiast niebezpieczeństwa czyhają na każdym kroku – najbardziej groźna wydaje się tajemnicza sekta religijna, Mungiki – ale przytrafi się i morderstwo ...
(czytaj dalej)

Opinie o książce - Diabelska ewolucja

Avatar użytkownika - AlopexLagopus
AlopexLagopus
Przeczytane:2017-09-19, Ocena: 5, Przeczytałam, 2017 - 100 książek ,

Na deszczowe, pochmurne popołudnie jak znalazł. Nie dość, że od czytania o Afryce od razu jakoś cieplej, to perypetie bohaterów powodują mimowolne uśmieszki. Wątek kryminalny wykracza poza motywy kameralne, a sama historia bardziej się skupia na relacjach bohaterów. Ona, trochę szurnięta, ale raczej nieśmiała. On, równocześnie miły i egocentryczny naukowiec. Prawią sobie złośliwości i podteksty, ale najwyraźniej żyć bez siebie nie mogą. :-)

Link do opinii
Avatar użytkownika - monalizka
monalizka
Przeczytane:2014-05-02, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki - 2014,
,,Diabelska ewolucja" to komedia kryminalna rozgrywająca się na Czarnym Lądzie, gdzie wyprawiają się nasi bohaterowie: roztrzepana i ekscentryczna Lutka właścicielka tchórzofretki oraz pewny siebie i szczery do bólu Czarek. Między tą parą, jak łatwo się domyśleć, będzie iskrzyć- oryginalne i żywe dialogi gdy droczą się ze sobą, docinają sobie, dostarczą nam zabawnych chwil. Trafiają oni do obozu naukowców, którzy poszukują kości praczłowieka. Przygód i wrażeń, także nawet tych pełnych niebezpieczeństwa nie zabraknie- a to za sprawą sekty Mungiki, która otoczona nimbem tajemnicy oskarżona jest o przestępcze działania, w tym brutalne mordy. Fabułę także urozmaicają afrykańskie informacje- walki plemion, skarby ludności. Jeśli macie ochotę na kryminał(ek) w komediowej otoczce w afrykańskiej scenerii to zapraszam do lektury. Całkiem dobra rozrywka.
Link do opinii
Avatar użytkownika - jusia
jusia
Przeczytane:2013-10-03, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki - 2013,
Jak sama autorka twierdzi ta książka nie powstałaby gdyby nie jej zainteresowanie człowiekiem, a dokładnie nauką o powstaniu człowieka. "Diabelska ewolucja" to doskonała komedia kryminalna. Akcja- Afryka Cel- odnalezienie kości praczłowieka. Komedia- Lutka nasza bohaterka na skutek zabawnej pomyłki trafia do upalnego zakątka Suguty, a jest to zupełnie inny kierunek niż ten do którego zmierzała, przez pomyłkę również zostaje nazwana żoną bezczelnego genetyka Cezarego, którego nie cierpi, a przecież Lutka ma już męża, któremu chciała zrobić niespodziankę lecąc właśnie do niego. Kryminał- skoro Lutka jest już w tym a nie w innym miejscu, drąc koty z Cezarym jest zmuszona rozwiązać zagadkę śmierci kucharza, odnaleźć zaginioną kość, która liczy sobie 1,6mln lat oraz zmierzyć się z tajemniczą sektą Mungiki, oraz zrobić wszystko aby przepowiednia pewnego starca nie sprawdziła się.
Link do opinii
Avatar użytkownika - nasturia
nasturia
Przeczytane:2013-09-23, Ocena: 3, Przeczytałam, Mam,
http://ksiazkapolapkach.blox.pl/2013/04/Milosc-szkielet-i-spaghetti-Odrobina-falszerstwa.html
Link do opinii

Kolejna książka Marty Obuch i ponowne spotkanie z Cezarym Trębaczem ("Miłość, szkielet i spagethii"). Tym razem wyrusza on do Kenii, aby brać udział w wyprawie antropologicznej. Niespodziewanie towarzyszy mu Lutka (Lutysława Zalewska). Na miejscu okazuje się, że w obozie popełniono zbrodnię, a towarzyszącą mu Lutkę próbowano porwać. Jak potoczą się losy tej dwójki? Przeczytajcie (chociaż wcześniejsze moje spotkaniue z Czarkiem bardziej przypadło mi do gustu)

Link do opinii
Avatar użytkownika - arbuzik_07
arbuzik_07
Przeczytane:2016-07-27, Ocena: 5, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - salemeczka
salemeczka
Przeczytane:2015-11-23, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki - 2015,
Recenzje miesiąca
Pan Taro w Krainie Śpiących Talentów
Jolanta Berezowska, Małgorzata Berezowska
Pan Taro w Krainie Śpiących Talentów
Hotel ostatniej szansy
Nicki Thornton
Hotel ostatniej szansy
Trzecia terapia
Danuta Chlupova
Trzecia terapia
Klub fanek W.M. Oliwia
Majka Milejko
Klub fanek W.M. Oliwia
Pluszowy Zajączek
Iwonna Buczkowska
Pluszowy Zajączek
Walczyły w cieniu mężczyzn
Greg Levis, Gordon Thomas
Walczyły w cieniu mężczyzn
Spowiedź Śmigłego
Sławomir Koper;
Spowiedź Śmigłego
Pokaż wszystkie recenzje