Diabelska ewolucja

W niegościnnym zakątku upalnej doliny Suguty, zwanej Kotłem Diabła, w pachnącej solą i wiatrem północnej Kenii, międzynarodowa grupa naukowców poszukuje kości praczłowieka. Niespodziewanie trafia tu wybierająca się w zupełnie innym kierunku Lutka, której "małżonkiem" zostaje Cezary, tyleż bezczelny co uroczy genetyk. Po wielu sprzeczkach jednoczą jednak siły, by rozwikłać zagadkę śmierci obozowego kucharza i odnaleźć zaginioną w niejasnych okolicznościach kość gnykową sprzed 1,6 miliona lat!

Informacje dodatkowe o Diabelska ewolucja:

Wydawnictwo: Muza
Data wydania: 2009-05-13

Kup książkę Diabelska ewolucja

Diabelska ewolucja - opinie o książce

Avatar użytkownika - AlopexLagopus
AlopexLagopus
Przeczytane:2017-09-19, Ocena: 5, Przeczytałam, 2017 - 100 książek ,

Na deszczowe, pochmurne popołudnie jak znalazł. Nie dość, że od czytania o Afryce od razu jakoś cieplej, to perypetie bohaterów powodują mimowolne uśmieszki. Wątek kryminalny wykracza poza motywy kameralne, a sama historia bardziej się skupia na relacjach bohaterów. Ona, trochę szurnięta, ale raczej nieśmiała. On, równocześnie miły i egocentryczny naukowiec. Prawią sobie złośliwości i podteksty, ale najwyraźniej żyć bez siebie nie mogą. :-)

Avatar użytkownika - monalizka
monalizka
Przeczytane:2014-05-02, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki - 2014,
,,Diabelska ewolucja" to komedia kryminalna rozgrywająca się na Czarnym Lądzie, gdzie wyprawiają się nasi bohaterowie: roztrzepana i ekscentryczna Lutka właścicielka tchórzofretki oraz pewny siebie i szczery do bólu Czarek. Między tą parą, jak łatwo się domyśleć, będzie iskrzyć- oryginalne i żywe dialogi gdy droczą się ze sobą, docinają sobie, dostarczą nam zabawnych chwil. Trafiają oni do obozu naukowców, którzy poszukują kości praczłowieka. Przygód i wrażeń, także nawet tych pełnych niebezpieczeństwa nie zabraknie- a to za sprawą sekty Mungiki, która otoczona nimbem tajemnicy oskarżona jest o przestępcze działania, w tym brutalne mordy. Fabułę także urozmaicają afrykańskie informacje- walki plemion, skarby ludności. Jeśli macie ochotę na kryminał(ek) w komediowej otoczce w afrykańskiej scenerii to zapraszam do lektury. Całkiem dobra rozrywka.
Avatar użytkownika - jusia
jusia
Przeczytane:2013-10-03, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki - 2013,
Jak sama autorka twierdzi ta książka nie powstałaby gdyby nie jej zainteresowanie człowiekiem, a dokładnie nauką o powstaniu człowieka. "Diabelska ewolucja" to doskonała komedia kryminalna. Akcja- Afryka Cel- odnalezienie kości praczłowieka. Komedia- Lutka nasza bohaterka na skutek zabawnej pomyłki trafia do upalnego zakątka Suguty, a jest to zupełnie inny kierunek niż ten do którego zmierzała, przez pomyłkę również zostaje nazwana żoną bezczelnego genetyka Cezarego, którego nie cierpi, a przecież Lutka ma już męża, któremu chciała zrobić niespodziankę lecąc właśnie do niego. Kryminał- skoro Lutka jest już w tym a nie w innym miejscu, drąc koty z Cezarym jest zmuszona rozwiązać zagadkę śmierci kucharza, odnaleźć zaginioną kość, która liczy sobie 1,6mln lat oraz zmierzyć się z tajemniczą sektą Mungiki, oraz zrobić wszystko aby przepowiednia pewnego starca nie sprawdziła się.
Avatar użytkownika - nasturia
nasturia
Przeczytane:2013-09-23, Ocena: 3, Przeczytałam, Mam,

Kolejna książka Marty Obuch i ponowne spotkanie z Cezarym Trębaczem ("Miłość, szkielet i spagethii"). Tym razem wyrusza on do Kenii, aby brać udział w wyprawie antropologicznej. Niespodziewanie towarzyszy mu Lutka (Lutysława Zalewska). Na miejscu okazuje się, że w obozie popełniono zbrodnię, a towarzyszącą mu Lutkę próbowano porwać. Jak potoczą się losy tej dwójki? Przeczytajcie (chociaż wcześniejsze moje spotkaniue z Czarkiem bardziej przypadło mi do gustu)

Avatar użytkownika - arbuzik_07
arbuzik_07