Diabelski Igor. Syn Maksa

Niedaleko pada jabłko...

„Diabelski Maks”, pierwsza część tej dylogii, opowiada historię Mai, pełną bólu i poniżenia, które zafundował jej Maks Woletti. Dziewczyna, gnębiona przez ojca, wpadając w ręce Maksa nic a nic nie poprawiła komfortu swojego życia. Jednak przedziwne koleje losu sprawiły, że zakochała się w swoim oprawcy. Długo trwało, zanim Maks zrozumiał, że to właśnie Maja jest tą jedną jedyną, której naprawdę potrzebuje. Diabelski temperament wielokrotnie nie pozwalał mu podjąć tej właściwej decyzji, a przez te złe Maja wciąż cierpiała.

„Diabelski Igor, syn Maksa” to kontynuacja losów rodziny Wolettich. Igor i Mateo, synowie Maksa, dorastali w rodzinie mafijnej, ale dzięki miłości Mai otrzymali namiastkę normalności.

Starszy, Igor, postawił sobie za cel, być takim jak ojciec. To on zostanie głową rodziny mafijnej. Jego ekscytacja światem przestępczym sprowadzi na niego i bliskie mu osoby masę kłopotów i nieszczęść. A niektóre czyny skutkują konsekwencjami na całe życie. Czy uda mu się osiągnąć równowagę między sercem a rozumem, między rozsądkiem a diabelską naturą?

Żaden wybór nie jest prosty, gdy w grę wchodzą uczucia.

Informacje dodatkowe o Diabelski Igor. Syn Maksa:

RECENZJA

😈"DIABELSKI IGOR. SYN MAKSA"😈

AUTOR: MAGDA RYSA

WYDAWNICTWO: WasPos

"Chciałabym go pocałować, zawsze o tym marzyłam, poczuć jego pełne usta na swoich. Bardzo go kochałam.... kiedyś, a teraz?"

Czy prawdziwa miłość może pokonać wszystko, nawet straszliwie wyrządzone krzywdy?

"Diabelski Igor. Syn Maksa" to kontynuacja losów rodziny Wolettich. Fajnie było powrócić do bohaterów z poprzedniej części i zobaczyć ich dalsze losy.
Na samym początku autorka podaje spis najważniejszych bohaterów występujący w obu książkach. Dzięki temu możemy przypomnieć sobie ich i poznać resztę.
Dostajemy ciekawą fabułę, sporą dawkę akcji, plot twistów, które przyspieszają bicie serca i to, co  zrobiła autorka z bohaterami, wciąż jestem w szoku. Dlaczego ja się pytam? Powiem, dzieje się bardzo dużo, a my dostajemy tyle nieprzewidzianych zwrotów akcji, niebezpiecznych momentów, intryg, zemsty, jak w dobrym Amerykańskim filmie. Wydaje mi się, jakby autorka rozwinęła i pociągnęła niektóre wątki, byłoby wyśmienicie. Całość dynamicznie poprowadzona.
Książkę czyta się zaskakująco szybko, dzięki lekkiemu stylowi.

Książka napisana jest z perspektywy kilku postaci, Igora, Natalii, Maji, Maxa, Olgi, dzięki temu spojrzymy ich oczami, poczujemy kłębiące się w nich uczucia, emocje.
Bohaterowie dobrze wykreowani, popełniają masę błędów, za które przyjdzie im słono zapłacić. Nie daleko pada jabłko od jabłoni i syn Maxa powieli,  jego błędy. Niestety Igora nie polubiłam, od samego początku, za jego zachowanie, był strasznie irytujący, fakt później zyskał w moich oczach, więc plus dla niego.

Natalia, ciepła miła osoba, która była bardzo silna i przeszła dużo w swoim życiu.

Olga to dopiero była postać, nieprzewidywalna, zła do szpiku kości zazdrosna, wszystko robiła, aby,  uprzykrzyć życie swojej siostry i nie mogłam dosłownie uwierzyć, do czego mogła się posunąć.

Igora poznajemy jako piętnastolatka, który za wszelką cenę chcę być taki sam jak ojciec, zdaje sobie sprawę, że to właśnie on zostanie głową rodziny mafijnej. Ojciec powoli wprowadza, go do tego świata. Jednak chłopak będzie musiał dorosnąć szybciej i stanąć na czele mafijnej rodziny. Chłopak pogubił się bardzo, powielając błędy swojego ojca, za które przyjdzie mu zapłacić. Zabawi się kosztem, córek Wesołego, jednak opamiętanie przyjdzie po czasie i wtedy zda sobie sprawę, że skrzywdził osobę, która na to nie zasługiwała.
 Jego pozycja zaczyna być zagrożona.
Rodzina Wolettich wisi nad przepaścią.

-Jakie konsekwencje swoich czynów poniesie Igor?
-Kto zagraża rodzinie Wolettich?
-Czy rodzina Wolettich przetrwa?
-Czy Natalia wybaczy wyrządzone krzywdy przez Igora?
-Czy Igor odnajdzie zdrajcę i się zemści?
-Do czego posunie się Olga?

Polecam

Dziękuję wydawnictwu za egzemplarz do recenzji. Współpraca barterowa.

Avatar użytkownika - w_ksiazkowym_zac
w_ksiazkowym_zac
Przeczytane:2023-08-09, Ocena: 4, Przeczytałam,

"Diabelski Igor"...to dla mnie historia o dojrzewaniu, młodości, która mija pociągając za sobą przykre konsekwencje źle podjętych decyzji. To historia również o rodzinie. Nietuzinkowej rodzinie, która pomimo tego że miała nielegalne źródła dochodu, szanowała się nawzajem i wspierała w każdej sytuacji.
Nasz główny bohater to typ, który na początku nie wzbudza sympatii, a wręcz działa odpychająco. Jednak z czasem fajnie obserwować jego wewnętrzną przemianę, chociaż jednego nie mogę mi darować...ale dowiecie się sami, czytając książkę. Powieść zagwarantowała wiele wrażeń. Działo się tu naprawdę bardzo dużo.

Fabuła obfitowała w liczne zwroty akcji, którymi można byłoby obdzielić dwie książki. I właśnie akcja przysłoniła mi trochę stronę uczuciową naszych bohaterów, które potraktowane nieco po macoszemu, nie oddawały mi realnych kreacji bohaterów, zarówno pierwszo- jak i drugoplanowych. Szkoda, bo potencjał fabularny był ogromny. Zabrakło mi tu tych emocji ze strony bohaterów. Nie mniej jednak książka warta polecenia. Ciekawa fabuła i nieprzewidywalność akcji sprawiło, że wciągnęła się w tą historię i przeczytałam ją w ciągu paru godzin. Narracja, z perspektywy wielu osób, pozwoliła na różne postrzeganie wydarzeń fabularnych. Książka dedykowana dla czytelnika niewymagającego, a to za sprawą prostej o nieskomplikowanej konstrukcji i słownictwa.Polecam

Avatar użytkownika - FascynacjaKsiazk
FascynacjaKsiazk
Przeczytane:2023-07-28, Ocena: 6, Przeczytałam,

Powracamy ponownie do rodziny Woletti.Starszy syn Maksa-Igor pragnie być taki sam jak ojciec.Jego postępowanie przyczynia się do nieodwracalnych konsekwencji.Na swoich błędach przekona się,że życie potrafi zaskoczyć….
✨Na pierwszych stronach powieści są przedstawione i opisane osoby występujące w obu książkach oraz krótki opis tego co działo się w poprzednim tomie.Dzięki temu przypominają się emocje,które towarzyszyły przy „Diabelskim Maksie”🔥

W głowie mi się nie mieści,co dzieje się w tej książce!
Otrzymujemy bardzo dynamiczną historię wraz z niesamowitą akcją.Popełniane błędy potrafią zaboleć.Ważną rolę w tej historii ma Natalia i Olga-córki Wesołego i Karoliny(przyrodniej siostry Mai).Są siostrami,które różnią sie niemal wszystkim.Swoim zachowaniem udowodnią,że życie potrafi obrócić sie o sto osiemdziesiąt stopni.Krzywdy drugiej osobie powrócą w najmniej oczekiwanym momencie.Wywyższanie się wcale nie przyniesie upragnionego celu.

Wracając do Igora to początkowo nie polubiłam go.Czuł sie lepszy i ważniejszy.Myślał,że zawsze weźmie to co będzie chciał.Młodość rządzi sie swoimi prawami,jednak w jego przypadku miał łatwiej,ponieważ był synem bossa mafijnego.Ostatecznie zyskał w moich oczach,ale….ciagle mnie zaskakiwał-pozytywnie i negatywnie!Mogłabym potępić jego zachowanie,gdyż wiele razy źle postępował.W efekcie dobrze wybrał.

Dzięki przedstawieniu fabuły z perspektywy Igora,Maii,Maksa,Natalii,Olgi możemy bardziej zrozumieć ich postepowanie,cierpienie bądź uknute intrygi.Naprawdę wiele się dzieje.Nie można ani na moment się nudzić,ponieważ fabuła brnie do przodu.
Książka wywołuje mnóstwo emocji.Poprzez współczucie,strach,lęk,stratę,nadzieje,rozpacz…kończąc na zrozumieniu prawdziwego uczucia do odpowiedniej osoby!

Jeśli czytaliście „Diabelskiego Maksa” to musicie przeczytać ta książkę.Natomiast gdy nie znacie tej historii to koniecznie sięgnie po obie książki o rodzinie Woletti.
Polecam

Leśna kuracja
Magda Rysa0
Okładka ksiązki - Leśna kuracja

Ten romans z przymrużeniem oka zawiera ważne przesłanie, jakim jest walka z otyłością, z kompleksami oraz postrzeganiem przez otoczenie osoby z nadwagą...

Diabelski Maks
Magda Rysa0
Okładka ksiązki - Diabelski Maks

Maja nie jest zwykłą dziewczyną, ale zupełnie nie zdaje sobie z tego sprawy. Kiedy trafia w ręce diabolicznego gangstera, za sprawą którego doświadcza...

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;