Diab造 z Bassa Modenese. Najmroczniejsze 郵edztwo wsp馧czesnych W這ch

Ocena: 5.33 (3 g這s闚)

Jedno z najg這郾iejszych 郵edztw w historii W這ch!

W這chy. Dwie miejscowo軼i. Szesna軼ioro dzieci, kt鏎e zosta造 odseparowane od swoich rodzin - i nigdy ju do nich nie wr鏂i造. W wyniku przes逝cha ich rodzice zostali oskar瞠ni o przynale積o嗆 do satanistycznej sekty, kt鏎a pod wodz miejscowego ksi璠za odprawia豉 rytua造 seksualne. Z ka盥ym kolejnym wyznaniem dziecka r鏀 kr庵 diab堯w zamieszanych w spraw.

Pi耩 r騜nych proces闚. Oskar瞠nia o porwania, tortury, morderstwa. Zniszczone rodziny. 砰cia zako鎍zone przedwcze郾ie.

Co tak naprawd wydarzy這 si w Bassa Modenese?

Czy to mo磧iwe, aby w jednym miejscu zosta這 skrzywdzonych tak wiele dzieci?

Kto w tej historii jest prawdziwym diab貫m?

W tym porywaj帷ym reporta簑 dziennikarz 郵edczy Pablo Trincia powraca na miejsce zbrodni, aby odkry prawd. Rezultaty oka膨 si szokuj帷e.

Wsp馧czesne ofiary polowa na czarownice ju nie p這n na stosach, ale kto wie, czy tortury im zadawane nie s jeszcze straszniejsze. Ta ksi捫ka to kronika wieloletniego cierpienia rodzic闚, dzieci i zwyk造ch ludzi, kt鏎zy wpadli w niszczycielskie m造ny w這skiego aparatu sprawiedliwo軼i. Przera瘸j帷y i przejmuj帷y reporta.

WOJCIECH CHMIELARZ

autor powie軼i kryminalnych, w tym cyklu powie軼i o Jakubie Mortce

Informacje dodatkowe o Diab造 z Bassa Modenese. Najmroczniejsze 郵edztwo wsp馧czesnych W這ch:

Wydawnictwo: Otwarte
Data wydania: 2024-02-15
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy

Tagi: Reporta i dziennikarstwo 郵edcze

wi璚ej

Kup ksi捫k Diab造 z Bassa Modenese. Najmroczniejsze 郵edztwo wsp馧czesnych W這ch

Cytaty z ksi捫ki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytat闚 z tej ksi捫ki.

Dodaj cytat

Zobacz tak瞠

Diab造 z Bassa Modenese. Najmroczniejsze 郵edztwo wsp馧czesnych W這ch - opinie o ksi捫ce

Avatar u篡tkownika - w_ksiazkowym_zac
w_ksiazkowym_zac
Przeczytane:2024-02-02, Ocena: 5, Przeczyta豉m,

Musz przyzna, rzadko mam do czynienia z reporta瘸mi. Ale ten jest wyj徠kowy, mocny, przera瘸j帷y....

Dziennikarz 郵edczy, b璠帷y autorem, po latach chce dowie嗆 prawdy. Jednak ta prawda okazuje si zgo豉 inna, ni wszyscy pocz徠kowo uwa瘸li. Poprzez wnikliw, szczeg馧ow i wielowymiarow analiz Pablo Trinica pr鏏owa dociec co tak naprawd wydarzy這 si w ma造m w這skim miasteczku. Stara si r闚nie udowodni niedo喚積o嗆 闚czesnego wymiaru sprawiedliwo軼i, aparatu policyjnego oraz innych ludzi, kt鏎zy powinni strzec bezpiecze雟twa dzieci, a tak naprawd skazali je na piek這. Ksi捫k czyta si trudno, poprzez brutalno嗆 niekt鏎ych scen, kt鏎e wywo逝j ogromne emocje, w tym 透y, z這嗆, bezradno嗆, przera瞠nie... Nie zapominaj帷, 瞠 mamy do czynienia z reporta瞠m, w kt鏎ym mn鏀two jest fakt闚, popartych dowodami, 鄉ia這 mo積a powiedzie, 瞠 ta ksi捫ka wami wstrz捷nie. Ci篹ko uwierzy, 瞠 w tak ma貫j spo貫czno軼i dzia豉 si tak wielka krzywda dzieciom i nikt nie reagowa... Mn鏀two pyta rodzi si w g這wie, ale odpowiedzi na nie nie s tak jednoznaczne, jak by si mog這 wydawa. Autor powoli odkrywa karty, dociera tam, gdzie nikt nie dotar, bada ka盥y szczeg馧, analizuj, stawia pytania, rozmawia nawet z ofiarami i osobami, bior帷ymi udzia w procesach... Mn鏀two czasu i uwagi po鈍i璚i najwi瘯szemu 郵edztwu we W這szech. Czy przynios這 mu to oczekiwane efekty? Przekonajcie si sami, ale powiem wam, 瞠 warto! 安ietna ksi捫ka!

Avatar u篡tkownika - brunetkabooksrec
brunetkabooksrec
Przeczytane:2024-01-30, Ocena: 6, Przeczyta貫m, Mam,

Je郵i jeste軼ie fanami true crime i reporta篡 to mam dla Was przedpremierow histori, kt鏎a wstrz捷nie Wami i im dalej zag喚bicie si w lektur tym bardziej b璠ziecie przera瞠ni.
Autor Pablo Trincia jest dziennikarzem 郵edczym, kt鏎y po latach powraca na miejsce zbrodni, aby odkry prawd, kt鏎a okazuje si szokuj帷a. Poznajemy historie ludzi, kt鏎ych dzieci zosta造 zmanipulowane przez psycholog闚 i oskar篡造 swoich najbli窺zych o molestowanie, gwa速y i satanistyczne obrz璠y. Przez to rodziny zosta造 rozbite, dzieci trafi造 do rodzin zast瘼czych. Bohaterowie pi鏎em autora opowiadaj o swojej d逝giej walce s康owej o odzyskanie dzieci, b鏊u i t瘰knocie. Oskar瞠nia te sprawi造, 瞠 wielu niewinnych ludzi trafi這 do wi瞛ienia i stracili kontakt z w豉snymi dzie熤i. Psycholo磬a Valeria Donati, kt鏎a by豉 m這d niedo鈍iadczon zawodowo kobiet. Manipulowa豉 dzie熤i i sprawi豉, 瞠 rodziny zosta造 rozbite, a straumatyzowane dzieci zosta造 wywiezione daleko. Na dodatek ginekolo磬a, kt鏎a wykonywa豉 badania dzieciom potwierdza豉, 瞠 zosta造 skrzywdzone.
Autor potrafi dostarczy emocji i wstrz御n望 czytelnikiem. Bardzo rzetelnie wykona swoj prac tworz帷 reporta, kt鏎y pokazuje tragedi tych rodzin. Dramaty, kt鏎e wydarzy造 si we W這szech sprawi, 瞠 b璠ziecie wstrz捷ni璚i oraz przera瞠ni.
Fani true crime b璠 usatysfakcjonowani lektur.
Warto pozna ten szokuj帷y reporta. Ta ksi捫ka jest nieodk豉dalna!

Polecam!

BRUNETTE BOOKS

Avatar u篡tkownika - gdziejatamksiazk
gdziejatamksiazk
Przeczytane:2024-02-04,

"Nikt ju nie pami皻a dok豉dnie, ile by這 tych dzieci. Ilu by這 cz這nk闚 ich rodzin. Jaka by豉 to窺amo嗆 pozosta造ch oskar穎nych. Ile wydano wyrok闚 skazuj帷ych, a ile uniewinniaj帷ych. Jakie kary zas康zono."
Reporta ten przeczo貪a mnie emocjonalnie. Pierwszy raz mia豉m styczno嗆 ze spraw "Diab堯w z Bassa Modenese" i dziwi si, 瞠 wcze郾iej o niej nie s造sza豉m. To, co dzia這 si we W這szech zakrawa o paranoj. Dramat. Tragedi wielu rodzin i prze篡tych traum, kt鏎e w瞠ra造 si w cz這wieka przez wiele lat. Jestem w totalnym szoku, a jednocze郾ie jestem 鈍iadoma tego, jak szybko mo積a zniszczy cz這wieka, rodzin.
Oskar瞠nie o gwa速 jest mocnym argumentem do tego, by interweniowa. Doda do tego porwania, morderstwa, satanistyczne rytua造, przynale積o嗆 do sekty i jest si, delikatnie m闚i帷, ugotowanym. We W這szech, w dw鏂h miejscowo軼iach, odseparowano kilkana軼ioro dzieci od swoich rodzic闚. Pow鏚? Dwa pierwsze zdania tego akapitu.
Czytaj帷 reporta Pablo Trinci mia豉m mieszane uczucia. Przez po這w ksi捫ki ci篹ko by這 oceni, kto w tej sprawie by poszkodowany. Opr鏂z dzieci, poniewa to oczywisto嗆. Natomiast kto faktycznie zawini - rodzice czy s逝瘺y?
Nie chc zdradza za wiele, ale ta sprawa nie jest oczywista. Zw豉szcza, je郵i s逝瘺y twierdz, 瞠 "dziecko zawsze m闚i prawd". Nikt jednak oficjalnie nie przyzna, 瞠 dzie熤i mo積a 豉two manipulowa. Przykre, ale prawdziwe.
Pablo Trincia napisa reporta, kt鏎y wywo逝je mn鏀two emocji i trzyma w napi璚iu do jego ostatniej strony. W這篡 mn鏀two pracy w t spraw, by by豉 szerzej poznana. Wiele wyjazd闚, researchu, dokumentacji, dociekliwo軼i daje mo磧iwo嗆 poznania wstrz御aj帷ych fakt闚 popartych rozmowami z poszkodowanymi, w豉dzami czy aktami sprawy. Jestem zszokowana, 瞠 takie sytuacje mia造 miejsce. W jak haniebny spos鏏 mo積a potraktowa instytucj rodziny w imi... Czego w豉軼iwie? Pieni璠zy? W豉snych przekona?
Ze swojej strony mocno polecam reporta Trinci, cho zastrzegam, 瞠 mocno oddzia逝je na czytelnika. Po jego przeczytaniu mia豉m ci篹k noc, a to 鈍iadczy o tym, jak bardzo ta sprawa jest trudna. Zw豉szcza dla kogo, kto ma w豉sn rodzin. Przeczytajcie!

Avatar u篡tkownika - niezdarusia
niezdarusia
Przeczytane:2024-02-09, Ocena: 5, Przeczyta豉m,

"Diab造 z Bassa Modenese. Najmroczniejsze 郵edztwo wsp馧czesnych W這ch" to wstrz御aj帷y i przera瘸j帷y reporta.

Opowiada on aferze pedofilskiej, obrz璠ach satanistycznych, morderstwach, opowiada on r闚nie o 16 dzieciach odebranym rodzicom i rodzinach tych dzieci.

To ksi捫ka o ludziach, kt鏎zy wyrz康zili niesamowit krzywd kilkudziesi璚iu osobom, nawet doprowadzili do 鄉ierci kilku z nich. O kim jest to historia? O pseudospecjalistach, rzekomych psychologach, boj帷ych si przyzna do b喚du bieg造ch.

Od pocz徠ku nie mog豉m uwierzy w informacje zawarte w tym tytule. By造 one zbyt przerysowane, abstrakcyjne, niemo磧iwe. Pragn zaznaczy, 瞠 wydarzenia te mia造 miejsce w dw鏂h miejscowo軼iach. I nikt nic nie zauwa篡, cho te sytuacje mia造 mie odbywa si nawet w miejscach publicznych.

Jestem w szoku, jak pa雟two, kt鏎e powinno pomaga i chroni swoich obywateli, samo zgotowa這 niewinnym ludziom taki los. Jestem w szoku, 瞠 pracownicy opieki spo貫cznej, psycholodzy, s璠ziowie prowadzili jednostronne post瘼owania, wmawiali dzieciom k豉mstwa, uczyli jak maj odpowiada.

Jest to mocny i trudny reporta. Budzi dyskomfort, niepok鎩. Uwa瘸m jednak, 瞠 jest zdecydowanie warty lektury. Mo瞠 m闚ienie o takich historiach spowoduje, 瞠 nie b璠 mia造 miejsca w przysz這軼i.

Z pocz徠ku ten tytu jest troch chaotyczny, jednak rozumiem dlaczego autor zdecydowa si na tak form.

Bardzo polecam! Cho mo瞠 nie jest to ksi捫ka dla ka盥ego.

"Wielka niezrozumia豉 tajemnica unosi豉 si nad t histori niczym mg豉 tych nizin."

Niejednokrotnie przekonujemy si, 瞠 to 篡cie jest autorem najbardziej dramatycznych i przera瘸j帷ych scenariuszy. Wydarze, kt鏎e szokuj, bulwersuj i bole郾ie 軼iskaj za serce. Reporta znanego w這skiego dziennikarza 郵edczego Pablo Trincia to "Opowie嗆 o udr璚e, 透ach i 鄉ierci". Przedstawia nam jedno z najg這郾iejszych 郵edztw w historii W這ch, staraj帷 si znale潭 odpowiedzi na pytanie: co tak naprawd wydarzy這 si w Bassa Modenesse.

"Ta historia przypomina豉 pokryt py貫m mozaik".

Szesna軼ioro dzieci zosta這 zabrane ze swoich dom闚 i odizolowane od rodzic闚. Nigdy ju nie wr鏂i造 do rodzin. G這郾e procesy i oskar瞠nia o najgorsze zbrodnie. Bezsilno嗆, b鏊 i cierpienie.

Mia豉m wra瞠nie, 瞠 Autor da nam wgl康 do swojego pami皻nika, prywatnych zapisk闚, ods豉niaj帷 kulisy 郵edztwa, kt鏎emu po鈍i璚i kilka lat 篡cia." Ta historia by豉 jak czarna dziura". Reporta poprzedzony wieloma miesi帷ami pozyskiwania informacji i wywiad闚. Opieraj帷 si na zeznaniach os鏏 zaanga穎wanych w spraw, w przejrzysty spos鏏 przedstawia fakty, staraj帷 si by bezstronnym i poskromi emocje.

Brak mi s堯w, by opisa uczucia, kt鏎e szarpa造 mn podczas lektury. Opisy i opowie軼i przytaczane w trakcie zezna, musia豉m sobie dawkowa. R闚nocze郾ie kusi這 mnie, by zerkn望 w ko鎍owe strony i pozna prawdziw to窺amo嗆 "diab豉".

To ksi捫ka o kt鏎ej trudno zapomnie. Szokuje, przera瘸 i wywo逝je fale z這軼i, 瞠 taka historia mog豉 si wydarzy.

Recenzje miesi帷a
Forget Me Not
Julie Soto
Forget Me Not
Kto tak blisko
Wojciech Wolnicki (W. & W. Gregory)
Kto tak blisko
Poka wszystkie recenzje