Diana. Jej historia

Księżna Diana, królowa ludzkich serc - ikona za życia i legenda po śmierci - nie przestaje fascynować.

Ta przełomowa biografia nazwana ,,najdłuższym pozwem rozwodowym w historii" została napisana we współpracy z samą księżną i przy wsparciu jej przyjaciół. Nigdy wcześniej żaden członek rodziny królewskiej nie mówił w tak surowy, nieupiększony sposób o swoim nieszczęśliwym małżeństwie, relacji z królową, wyjątkowym życiu w domu Windsorów, nadziejach, obawach i marzeniach.

Po dwudziestu pięciu latach od pierwszego wydania Morton powraca do tajnych taśm, które nagrał z księżną, i ujawnia nowe, zaskakujące fakty o jej życiu i osobowości. W tym nowym, rozszerzonym wydaniu biograf analizuje dziedzictwo Diany - kobiety, która odmieniła rodzinę królewską, nadając jej bardziej emocjonalną, ludzką twarz, a tym samym pomagając jej wejść w XXI wiek. Morton bada także także wpływ, jaki poprzednia edycja książki wywarła na opinię publiczną. Diana. Jej historia jest książką najbliższą autobiografii księżnej, jaka kiedykolwiek powstanie.

Andrew Morton jest jednym z najbardziej znanych biografów na świecie, zajmującym się życiorysami współczesnych celebrytów i rodzin królewskich. Jego przełomowa biografia Diany, księżnej Walii - napisana przy jej pełnej, choć wówczas tajnej współpracy - zmieniła sposób, w jaki świat postrzegał brytyjską rodzinę królewską. Od tego czasu napisał bestsellerowe książki o Monice Lewinsky, Madonnie, Davidzie i Victorii Beckhamach, Tomie Cruisie, Angelinie Jolie oraz księciu i księżnej Cambridge. Wkrótce nakładem wydawnictwa Marginesy ukaże się jego książka o relacji królowej Elżbiety II i jej siostry, księżniczki Małgorzaty Windsor. Morton jest laureatem wielu nagród, dzieli swój czas między Londynem i Los Angeles.

Informacje dodatkowe o Diana. Jej historia:

Wydawnictwo: Marginesy
Data wydania: 2021-11-10
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
Tytuł oryginału: Diana. Her True Story - In Her Own Words

Tagi: Biografie i literatura faktu bóg

Kup książkę Diana. Jej historia

Diana. Jej historia - opinie o książce

Avatar użytkownika - MagdalenaCzyta
MagdalenaCzyta
Przeczytane:2021-12-12,

Diana Królowa Ludzkich Serc.
Ilekroć słyszę czy czytam te trzy słowa przechodzi mnie dreszcz. Sama niewiem czemu.
Zadaje sobie pytanie dlaczego?
Jaką trzeba mieć władzę żeby zniszczyć człowieka, żeby psychicznie zruinować.
Z jakiego powodu?
Zapewne większość z Was zna historię księżnej Diany dla której najważniejsi byli ludzie, pomaganie im, robienie czegoś dobrego. To ona pierwsza podała rękę człowiekowi choremu na HIV. Nie bała się, kochała ludzi.
Widocznie Rodzina Królewska była innego zdania.

Gdzieś kiedyś przeczytałam , że wszystko co zostało napisane po jej śmierci nie jest warte uwagi. To tylko dla zarobienia kasy i sensacji. Niczym nie potwierdzone tezy, gdyż sama Diana nie ma jak się obronić.
Andrew Morton to dziennikarz i biograf słynnych ludzi.
Andrew Morton cieszył się zaufaniem księżnej Diany, stąd jest to najbardziej wiarygodna biografia. Sama księżna uczestniczyła przy procesie jej powstawania. Dodatkowo pomagali przyjaciele i rodzina.
Opisała całe swoje życie, bez cukierkowości i słodzenia członkom rodziny królewskiej. Po dwudziestu pięciu latach od pierwszego Morton powrócił do tajnych taśm nagrywanych z księżną i ujawnia nowe zaskakujące fakty o jej życiu i osobowości,analizuje jej dziedzictwo.
Pokazuje rodzinę królewską w bardziej ludzkim świetle.
Czytałam pierwsze wydanie tej książki i byłam bardzo ciekawa tego rozszerzonego.
Po pierwsze rodzi się pytanie dlaczego po tylu latach? Na to możecie odpowiedzieć sobie sami znając historię.
Książka mnie nie zawiodła i faktycznie jest bardziej rozbudowana, dodane jest dużo ciekawych faktów, analiz, może nawet przemyśleń.
Jeśli osoba księżnej Diany jest dla Was fascynująca lub chcecie ją bliżej poznać to szczerze polecam właśnie biografie napisaną przez Andrew Mortona.
Pamięć o niej nigdy się nie zatrze.

Diana. Prawdziwa historia
Andrew Morton0
Okładka ksiązki - Diana. Prawdziwa historia

Książka jest niezwykłą, królewską biografią. W swoich badaniach Andrew Morton był bowiem wspierany przez rodzinę Diany i jej najbliższych przyjaciół...

Diana. W pogoni za miłością
Andrew Morton0
Okładka ksiązki - Diana. W pogoni za miłością

Kolejna publikacja biografa księżnej Walii, autora bestsellerowej książki "Diana. Moja historia" - Andrew Mortona. Tym razem, w "Diana. W pogoni za miłością"...