Diana. Jej historia

Diana Królowa Ludzkich Serc.
Ilekroć słyszę czy czytam te trzy słowa przechodzi mnie dreszcz. Sama niewiem czemu.
Zadaje sobie pytanie dlaczego?
Jaką trzeba mieć władzę żeby zniszczyć człowieka, żeby psychicznie zruinować.
Z jakiego powodu?
Zapewne większość z Was zna historię księżnej Diany dla której najważniejsi byli ludzie, pomaganie im, robienie czegoś dobrego. To ona pierwsza podała rękę człowiekowi choremu na HIV. Nie bała się, kochała ludzi.
Widocznie Rodzina Królewska była innego zdania.

Gdzieś kiedyś przeczytałam , że wszystko co zostało napisane po jej śmierci nie jest warte uwagi. To tylko dla zarobienia kasy i sensacji. Niczym nie potwierdzone tezy, gdyż sama Diana nie ma jak się obronić.
Andrew Morton to dziennikarz i biograf słynnych ludzi.
Andrew Morton cieszył się zaufaniem księżnej Diany, stąd jest to najbardziej wiarygodna biografia. Sama księżna uczestniczyła przy procesie jej powstawania. Dodatkowo pomagali przyjaciele i rodzina.
Opisała całe swoje życie, bez cukierkowości i słodzenia członkom rodziny królewskiej. Po dwudziestu pięciu latach od pierwszego Morton powrócił do tajnych taśm nagrywanych z księżną i ujawnia nowe zaskakujące fakty o jej życiu i osobowości,analizuje jej dziedzictwo.
Pokazuje rodzinę królewską w bardziej ludzkim świetle.
Czytałam pierwsze wydanie tej książki i byłam bardzo ciekawa tego rozszerzonego.
Po pierwsze rodzi się pytanie dlaczego po tylu latach? Na to możecie odpowiedzieć sobie sami znając historię.
Książka mnie nie zawiodła i faktycznie jest bardziej rozbudowana, dodane jest dużo ciekawych faktów, analiz, może nawet przemyśleń.
Jeśli osoba księżnej Diany jest dla Was fascynująca lub chcecie ją bliżej poznać to szczerze polecam właśnie biografie napisaną przez Andrew Mortona.
Pamięć o niej nigdy się nie zatrze.

Informacje dodatkowe o Diana. Jej historia:

Wydawnictwo: Marginesy
Data wydania: 2021-11-10
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
Tytuł oryginału: Diana. Her True Story - In Her Own Words
Dodał/a opinię: Lukasz Turków

Tagi: Biografie i literatura faktu bóg

Zobacz opinie o książce Diana. Jej historia

Kup książkę Diana. Jej historia

Diana - Moja Historia
Andrew Morton0
Okładka ksiązki - Diana - Moja Historia

Wstrząsający światowy bestseller, który Diana pomagała pisać, i który ukształtował jej los i przeznaczenie oraz zmienił królewska...

Diana. W pogoni za miłością
Andrew Morton0
Okładka ksiązki - Diana. W pogoni za miłością

Kolejna publikacja biografa księżnej Walii, autora bestsellerowej książki "Diana. Moja historia" - Andrew Mortona. Tym razem, w "Diana. W pogoni za miłością"...

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;