Divinity

PW szczytowym okresie zimnej wojny Związek Radziecki zatwierdził niebezpieczną misję. Jej celem była wyprawa tam, gdzie nie dotarł jeszcze żaden człowiek – daleko w kosmos. Zagubiona pośród gwiazd ekspedycja odkryła coś nieznanego. Po tym wydarzeniu jeden z kosmonautów powrócił na Ziemię. Wylądował w Australii. Nieliczne z osób, które zdołały do niego dotrzeć, twierdzą, że stał się bóstwem. Że potrafi zmieniać materię i zaginać czasoprzestrzeń siłą woli. Superbohaterowie działający na Ziemi czekają na jego decyzję. Nie wiedzą czy zaproponuje im współpracę, czy może przyjdzie im walczyć o życie w starciu z boską mocą.

Scenarzysta bestsellerowych komiksów Matt Kindt (WALECZNI, MIND MGMT) oraz rysownik Trevor Hairsine (X-Men: Mordercza geneza) prezentują nową szokującą wizję na miarę XXI wieku!

Informacje dodatkowe o Divinity:

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2020-03-17, Ocena: 4, Przeczytałem,

CZERWONY SYN

Dobry autor i ciekawy opis – tyle wystarczyło, by „Divinity” zwróciło na mnie swoją uwagę. Nie oczekiwałem oryginalności, nie ma się co oszukiwać, ale miałem nadzieję na dobrą zabawę. I dokładnie to dostałem. Na dodatek naprawdę bardzo dobrze wykonane i utrzymane na dobrym poziomie. A co ważniejsze, roztaczające ciekawe perspektywy na przyszłość.

Czasy komunizmu. Związek Radziecki usiłuje dotrzeć tam, gdzie dotąd nie zdołał nikt. Ekspedycja zostaje więc wysłana w kosmos, misja jest niebezpieczna, ale nikt nie wie, co przyniesie. W przestrzeni kosmonauci coś odkrywają, wraca jednak tylko jeden z nich i to z boskimi mocami. Co to będzie oznaczać dla mieszkańców Ziemi? Ktoś kto potrafi zmieniać materię i zaginać czasoprzestrzeń siłą woli może być wielkim sojusznikiem albo równie wielkim wrogiem. Ziemscy herosi mają więc problem, ale czy wszystkie zainteresowane strony mają choć cień wyobrażenia o tym, co ich czeka?

Całość recenzji na moim blogu: https://ksiazkarniablog.blogspot.com/2020/03/divinity-1-matt-kindt-trevor-hairsine.html