Dlaczego czuję się nieszczęśliwa, skoro on jest taki wspaniały?

Czy jesteś ofiarą subtelnej przemocy w związku?

Czy ciągle przepraszasz partnera i się mu tłumaczysz? On często sprawia, że czujesz się niepewnie i masz poczucie winy? Jesteś sfrustrowana i zła? Jeśli odpowiedziałaś twierdząco choć na jedno z tych pytań, możesz - podobnie jak wiele kobiet - być ofiarą subtelnych form przemocy. Manipulacje i zastraszanie, obelgi, niewybredne komentarze i żarty czy brak szacunku nie pozostawiają widocznych śladów, lecz są równie bolesne i niszczące jak przemoc fizyczna.

Avery Neal, założycielka Women's Therapy Clinic, pomaga rozpoznawać wzorce subtelnej przemocy i uczy, jak z ofiary stać się bohaterką, która wiedzie szczęśliwe, spełnione życie bez oprawcy. Prawdziwe historie kobiet i zaprezentowane ćwiczenia pozwolą ci wziąć sprawy w swoje ręce i wyzwolić się z toksycznego związku.

Ta książka otwiera oczy osobom, które w związku utraciły ważną część siebie. Wspaniałe, życiowe przykłady i ćwiczenia mogą być wsparciem w procesie jej odzyskiwania od początku do końca.- dr Jay Carter, autor bestselleru Wstrętni ludzie.

Avery Neal demaskuje subtelną przemoc. Oczywiście przemoc rzadko pozostaje subtelna. Ta wnikliwa książka może obudzić poczucie własnej wartości, uratować związek, a nawet życie. - Gavin de Becker, autor bestselleru Dar strachu

Informacje dodatkowe o Dlaczego czuję się nieszczęśliwa, skoro on jest taki wspaniały?:

Wydawnictwo: Rebis
Data wydania: 2019-04-02
Kategoria: Psychologia
Tytuł oryginału: If He's So Great, Why Do I Feel So Bad?

Kup książkę Dlaczego czuję się nieszczęśliwa, skoro on jest taki wspaniały?

Dlaczego czuję się nieszczęśliwa, skoro on jest taki wspaniały? - opinie o książce

Avatar użytkownika - dianawiszniewska
dianawiszniewska
Przeczytane:2024-04-03, Ocena: 5, Przeczytałam,

Myślę, że w dzisiejszych czasach temat przemocy i tego, że nie jest ona akceptowalna jest już raczej dobrze znany. O ile przemoc fizyczną dużo łatwiej zauważyć, o tyle przemoc psychiczna często potrafi być subtelna. Zazwyczaj tez nie zaczyna się od razu, tylko stopniowo eskaluje. Gaslighting jest formą manipulacji, która też jest przemocą. Jest to podważanie przekonań danej osoby, bardzo subtelnymi technikami, które zwłaszcza na początku są trudne do dostrzeżenia. Z jednej strony sprawca może być opiekuńczy i troskliwy, z drugiej zaś może jej delikatnie mówić że jest głupia i niewystarczająco dobra, oraz że bez niego by nie dała sobie rady.
Cieszę się więc że została wydana książka „Dlaczego czuję się nieszczęśliwa, skoro on jest taki wspaniały?” Jak widać trudno jest czasami zobaczyć że to faktycznie gaslighting a nie zły humor naszego partnera. W tej książce jednak jest to opisane w najlepszy możliwy sposób a mianowicie na przykładach wielu związków. Zacznijmy jednak od początku sam wstęp jest nudny i możesz go pominąć. Następnie mamy trochę teorii o przemocy, to raczej książkowe opisy, czyli zapewne to co znamy z wielu źródeł. To co ciekawe pojawia się dalej, a znajdziemy tu wzorce zachowań oprawcy- wykrywanie niewykrywalnego i tu już mamy opisy osób które tego doświadczały przeplatane wyjaśnieniami. Myślę, że jeśli ktoś zastanawia się czy ten problem go dotyczy, to tu zdecydowanie znajdzie odpowiedź na to pytanie. Wiadomo, że w różnych relacjach może to wyglądać różnie, dlatego mamy tu wiele opisów osób, które to przeżyły. Mamy też najczęstsze cechy partnerów którzy z tą przemocą się borykają. Oprócz informacji czy ta przemoc może nas dotyczyć w książce tej zawarte są ćwiczenia jak poradzić sobie po takim związku. Sądzę więc, że jeśli ktoś jest w związku w którym nie do końca czuje się szczęśliwy, ma poczucie „podciętych skrzydeł”, niskiej samooceny to powinien sięgnąć po tę książkę.

,,Dlaczego czuje się nieszczęśliwa, skoro on jest taki wspaniały?" to poradnik, po którego warto sięgnąć. Dlaczego? Wyjaśnia dokładnie czym jest przemoc. Bo nie tylko o przemoc fizyczną chodzi, ale również o psychiczną, która często o wiele więcej bólu niesie niż ta pierwsza. Są to manipulacje, zastraszanie, pozbawienie poczucia własnej wartości, żarty, a nawet okazywanie brak szacunku. Avery Neal poprzez swoją książkę stara się przekazać nam jak rozpoznać wzorce subtelnej przemocy i uczy nas jak radzić sobie z tym rodzajem przemocy.

Książka chociaż napisana jest prostym językiem, nie jest lekturą łatwą. Potrafi wywołać smutek, ale pomimo to uważam, że poradnik ten powinna przeczytać każda z nas. Niezależnie czy widzi  u siebie jakiś problem w związku czy też nie. Być może pewne kwestie uzmysłowi wcześniej i zanim problem z przemocą w białych rękawiczkach rozwinie się, będziemy umiały go rozwiązać wcześniej.

Książka posiada wiele pytań, które dają do myślenia. Zwłaszcza gdy padnie twierdząca odpowiedź. Posiada również wiele ćwiczeń pomagających w walce z wyjścia z toksycznego związku. Znajdziemy tutaj również wiele rad i wskazówek.

Autorka na początku książki zwraca uwagę, że przemoc psychiczna może występować nie tylko w związku, ale również w pracy. Dotyczy głównie kobiet, ale ofiarami są również mężczyźni. I to, że Avery Neal nie zapomniała o pluci męskiej jest bardzo na plus. Szkoda, tylko że później już o panach jest niewiele. Ale to co odnosi się do kobiet może również być odniesione do mężczyzn.

,,Dlaczego czuje się nieszczęśliwa, skoro on jest taki wspaniały?" to najbardziej konkretna książka na temat toksycznych związków i myślę, że każdy powinien ją przeczytać. Polecam!

Poradnik Przemoc psychiczna Toksyczne związki książki

Avatar użytkownika - malwina10405
malwina10405
Przeczytane:2019-09-10, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2019,

Nie spodziewałam się, że ta książka mnie tak wciągnie, nie mogłam sie od niej oderwać. Pozycja traktuje o przemocy w związkach (nie tylko o charakterze romantycznym) - fizycznej oraz psychicznej, która to nie jest znowu taka oczywista i łatwa do zauważenia. Trzeba przyznać, że dowiedziałam sie sporo nowych rzeczy o zachowaniach ludzi stosujacych przemoc oraz o tym jak ja rozpoznawać (chodzi mi tu głównie o przemoc psychiczną, która jest nieraz nieźle zamaskowana).