Tomi Ungerer odpowiada na pytania dzieci z rozbrajającą szczerością, a zarazem wielką mądrością artysty, który nigdy nie zapomniał, że wciąż ma w sobie swoje wewnętrzne dziecko. Jego odpowiedzi ukazywały się we francuskim magazynie ,,Philosophie", teraz zebrane zostały w jednym tomie. ,,Dlaczego ja nie jestem tobą, a ty mną? Kto stworzył Boga? Po co są na świecie pieniądze? Czy to możliwe, że moje życie to sen? Czy istnieje coś takiego jak nic? Jeśli ktoś mnie uderzył, to czy mam mu oddać? Dlaczego mamy kochać innych, a nie tylko samych siebie?

Wielkie filozoficzne pytania są wciąż takie same - zadawaliśmy je dwa tysiące lat temu, zadajemy i dziś, bez względu na to, czy mamy osiem czy osiemdziesiąt lat. Tomi Ungerer odpowiada na nie w sposób zaskakujący i zabawny, prowokując do myślenia i zawsze dostarczając inspiracji. To książka filozoficzna, dzięki której czytelnicy ochoczo oddają się refleksji - niezależnie od tego, czy są dziećmi czy już zdążyli dorosnąć.

,,Żeby udzielić dzieciom odpowiedzi, trzeba się postawić na ich miejscu. Tłumaczyć w sposób zrozumiały, używając przy tym języka dorosłych. Obrazować za pomocą przykładów z rzeczywistości lub zaczerpniętych z wyobraźni. Pokazać, że z wszystkim można sobie poradzić - wystarczą tylko dwie rzeczy: uśmiech i szacunek."

Tomi Ungerer

Informacje dodatkowe o Dlaczego ja to ja, a nie ty. Odpowiedzi na 100 najbardziej nurtujących pytań zadanych przez dzieci:

Wydawnictwo: Format
Data wydania: 2019-11-01
Tytuł oryginału: Ni oui ni non - reponses a 100 questions philosophiques d'enfants

Tagi: bóg Proza (w tym literatura faktu) dla dzieci i młodzieży

Kup książkę Dlaczego ja to ja, a nie ty. Odpowiedzi na 100 najbardziej nurtujących pytań zadanych przez dzieci

Dlaczego ja to ja, a nie ty. Odpowiedzi na 100 najbardziej nurtujących pytań zadanych przez dzieci - opinie o książce

Trzej zbójcy
Tomi Ungerer0
Okładka ksiązki - Trzej zbójcy

Opowieść o tym, jak dobro zwycięża nad złem. Trzej zbójcy sieją postrach - napadają na powozy, okradają pasażerów. Pewnej nocy w jednym z powozów zamiast...

Przygody rodziny Mellopsów
Tomi Ungerer0
Okładka ksiązki - Przygody rodziny Mellopsów

Już dawno (a może nigdy) polscy czytelnicy nie dostali tak dużej dawki optymizmu. Oto po pięćdziesięciu latach od premierowych wydań po raz pierwszy w...