Dlaczego muszę spać?

Prosty, bliski dzieciom tekst i pełne humoru ilustracje wyjaśniają, dlaczego nasze ciało i umysł potrzebują odpoczynku. Książka informuje najmłodszych, co się dzieje, kiedy śpimy za mało, a także skąd się biorą i ile trwają sny.

Książka z pewnością pomoże dorosłym odpowiedzieć na zawarte w tytule pytanie w sposób prosty, zabawny i jednocześnie satysfakcjonujący dociekliwego malucha. Jest niewielkich rozmiarów, dlatego można ją zabrać ze sobą wszędzie, a okienka dodatkowo uatrakcyjnią odkrywanie odpowiedzi na nurtujące pytania.

Pozostałe tytuły książek w serii Trudne pytania, proste odpowiedzi:

Dlaczego ludzie chorują?

Dlaczego trzeba jeść warzywa?

Dlaczego muszę myć zęby?

Dlaczego trzeba słuchać rodziców?

Dlaczego trzeba dzielić się z innymi?

Informacje dodatkowe o Dlaczego muszę spać?:

Wydawnictwo: Jedność
Data wydania: 2023-08-21
Tytuł oryginału: Big questions from little learners. Why should I go to bed?

Kup książkę Dlaczego muszę spać?

Dlaczego muszę spać? - opinie o książce

Avatar użytkownika - mrs_zolza
mrs_zolza
Przeczytane:2023-10-04, Ocena: 6, Przeczytałam,
"Mamo, a co to?", "Mamo, a czemu?", "A skąd się bierze..."   Znacie to? Ta seria niekończących się dziecięcych pytań co, skąd, jak, a dlaczego... i tak wkoło. Czasami już niewiadomo co odpowiedzieć, by zaspokoić ciekawość dziecka a jednocześnie nie zanudzić, by odpowiedź była prosta i zrozumiała.   Z pomocą rodzicom przychodzi wydawnictwo Jupi Jo! które wydało serię książek "Trudne pytania. Proste odpowiedzi". W jej skład wchodzi 6 tytułów dotyczących głównie zachowań i czynności, z którymi dziecko spotyka się na codzień. I są to zagadnienia, które dość często wywołują sprzeciw u maluchów.    Przypuszczam, że większość z Was spotkała się z niechętnym myciem zębów, omijaniem warzyw na talerzu, czy przeciąganiem zabawy wieczorem.   Książki pomagają rodzicom wyjaśnić dziecku te podstawowe kwestie rzeczowo, zwięźle i jasno, pokazując konsekwencje działań (np. niesłuchania rodziców).   Na końcu każdej książki jest seria pytań, na które odpowiedzi ukryto pod otwieranymi okienkami, a to lubią chyba wszystkie maluchy.   Dodatkowo książki posiadają piękne okładki, kolorowe i mieniące się oraz poręczny, mały format, co sprawia, że małe łapki chętnie po nie sięgają.   Moim zdaniem to propozycje i dla dwulatków, które powoli zaczynają już wyrażać własne zdanie (często odmienne od zdania rodziców) jak i dla pięciolatków potrzebujących konkretnego wytłumaczenia.

Chyba każde dziecko ma etap zadawania pytań ,,a dlaczego?" Antkowi już raczej przeszedł, ale jeszcze się zdarzy.

I właśnie seria ,,Trudne pytania, proste odpowiedzi" napisana jest w formie dialogu, w którym wielokrotnie pada ,,dlaczego?".

Z chłopcami mamy trzy tytuły: ,,Dlaczego ludzie chorują?", ,,Dlaczego muszę spać?" oraz ,,Dlaczego muszę dzielić się z innymi?".

Ta seria w łatwy sposób zaspokoi ciekawość dziecka, a rodzicom pomoże odpowiedzieć na zadawane pytania.

Książeczki są bardzo króciutkie i nie znudzą dzieciaków. Tym bardziej, że kierowana jest już dla maluszków 2+. I powiem Wam, że zauważyłam, że Antka już mniej interesowała, no ale on już jest czterolatkiem, więc woli książki bardziej rozbudowane.

Ale wiem, że będę je czytała wielokrotnie z Jaśkiem, jak tylko podrośnie.

Ale w tych książeczkach było coś co bardzo spodobało się mojemu przedszkolakowi... OKIENKA, one chyba nigdy nie wychodzą z łask i są atrakcją dla wszystkich dzieciaków.

Jak zawsze przy książkach z Jupi Jo mówię o wydaniu. Jeszcze nigdy się nie zawiodłam, zawsze są pięknie i solidnie wykonane. Te książeczki dodatkowo mają fajne błyszczące okładki. Nie wiem kogo bardziej cieszą, rodziców czy dzieci ?

Widziałam, że w serii wyszły kolejne części. Ja jestem szczególnie ciekawa ,,Dlaczego trzeba słuchać rodziców" ?

Dlaczego trzeba słuchać rodziców?
Simon Couchman0
Okładka ksiązki - Dlaczego trzeba słuchać rodziców?

Prosty, bliski dzieciom tekst i pełne humoru ilustracje wyjaśniają, dlaczego rodzice wiedzą, co jest najlepsze dla dzieci. Książka przekonuje najmłodszych...

Dlaczego ludzie chorują?
Simon Couchman0
Okładka ksiązki - Dlaczego ludzie chorują?

Prosty, bliski dzieciom tekst i pełne humoru ilustracje wyjaśniają, skąd się biorą choroby i jak można im zapobiegać. Książka informuje najmłodszych, kiedy...

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;