Dlaczego piloci kamikadze zakładali hełmy?. Czyli ekonomia bez tajemnic

Dlaczego mleko sprzedawane jest w sześciennych opakowaniach, a coca-cola w cylindrycznych? Co sprawia, że czarne laptopy Apple są droższe niż białe, a modelki zarabiają o wiele więcej niż modele? Czemu służą zamki w drzwiach sklepów czynnych przez całą dobę? Dlaczego guziki w ubraniach męskich są po prawej, a w kobiecych po lewej stronie?

Życie pełne jest zagadek, nie zawsze przez nas uświadamianych. Znany profesor ekonomii prestiżowego amerykańskiego uniwersytetu oraz jego studenci udowadniają, że wystarczy znać tylko kilka prawideł ekonomicznych, aby zrozumieć setki absurdów, z którymi stykamy się na co dzień. Oto najlepszy kurs ekonomii dla żółtodziobów. Na wesoło i z biglem!

Robert H. Frank - profesor ekonomii na Cornell University. Felietonista ,,The New York Times". Autor wielu publikacji naukowych i popularnonaukowych.

Informacje dodatkowe o Dlaczego piloci kamikadze zakładali hełmy?. Czyli ekonomia bez tajemnic:

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Data wydania: 2019-05-15
Kategoria: Ekonomia
Tytuł oryginału: The Economic Naturalist: Why Economics Explains Almost Everything

Tagi: Ekonomia (w ujęciu popularnym)

Kup książkę Dlaczego piloci kamikadze zakładali hełmy?. Czyli ekonomia bez tajemnic

Dlaczego piloci kamikadze zakładali hełmy?. Czyli ekonomia bez tajemnic - opinie o książce

Zdecydowanie przereklamowana. Niektóre wyjaśnienia porażają swą oczywistością, inne są mocno naciągane. Tym niemniej ciekawie się czyta. Lektura całkiem przyjazna dla "adeptów" ekonomii.
Dlaczego piloci kamikadze zakładali hełmy?. Czyli ekonomia bez tajemnic
Robert H. Frank0
Okładka ksiązki - Dlaczego piloci kamikadze zakładali hełmy?. Czyli ekonomia bez tajemnic

PrzEKONaj się cO decyduje zaMIAst Ciebie. Codzienne absurdy okiem profesora ekonomii z Uniwersytetu Cornella i jego studentów. Dlaczego mleko...

Dlaczego piloci kamikadze zakładali hełmy? Czyli Ekonomia bez tajemnic
Robert H. Frank0
Okładka ksiązki - Dlaczego piloci kamikadze zakładali hełmy? Czyli Ekonomia bez tajemnic

Dlaczego męskie koszule zapina się na lewą stronę, a damskie bluzki - na prawą? Dlaczego młode pary w Japonii wydają więcej na wesela niż młode pary na...