Dług krwi

Tom 1 cyklu Adam Floriański

Śmierć syna znanego ożarowskiego przedsiębiorcy wstrząsa miastem. Komu zależało na tym, by Jan Podgórski cierpiał? Czy ta śmierć może być skutkiem dawno zapomnianych porachunków mafijnych?
Starszy aspirant Jakub Luty oraz aspirant Daniel Borowczak muszą zmierzyć się z historią, która zostawia wyraźne ślady na obecnym życiu i ma wpływ na przyszłość zamieszanych w nią osób. Kiedy ofiar zaczyna przybywać, a oni wydają się nie mieć pomysłu na prowadzenie śledztwa, do akcji wkracza znany genealog Adam Floriański i jego żona Anna - specjalistka od cyberbezpieczeństwa.
Czy wspólnie uda im się dotrzeć do prawdy i dowiedzieć się, kto stoi za tragedią rodziny Podgórskich? Jaką rolę odgrywają nieczyste powiązania biznesu z warszawskim półświatkiem? Kto kłamie, a kto mówi prawdę? Nie przestrasz się własnej historii, gdy przyjdzie Ci się z nią zmierzyć!

Informacje dodatkowe o Dług krwi:

Wydawnictwo: Novae Res
Data wydania: 2020-01-08

Kup książkę Dług krwi

Dług krwi - opinie o książce

Avatar użytkownika - brunetkabooksrec
brunetkabooksrec
Przeczytane:2022-08-04, Ocena: 6, Przeczytałem, Mam,

W Ożarowie Mazowieckim zostaje znalezione ciało zamordowanego syna znanego biznesmena. Śledztwo prowadzi starszy aspirant Jakub Luty razem z aspirantem Danielem Borowczakiem. Okazuje się,  że ta sprawa ma związek z przeszłością i zamieszanymi w nią osobami. Ofiar przybywa, a policjanci nie mają pomysłów na prowadzenie śledztwa. Na pomoc policjantom przybywa znany genealog Adam Floriański i jego żona specjalistka od cyberbezieczeństwa.
Czy uda im się odnaleźć sprawcę i dotrzeć do prawdy? Kto stoi za tragedią rodziny Podgórskich? Czy śmierć Jana Podgórskiego ma coś wspólnego z porachunkami mafijnymi?

"Długa krwi" to bardzo intrygujący i wciągający kryminał.  Akcja toczy się dynamicznie,  a nieoczekiwane zwroty akcji sprawiły,  że z bijącym sercem przewracałam kartkę za kartką,  by śledzić losy bohaterów.  Autor potrafi budować napięcie i trzymać czytelnika w niepewności.  Miłośnicy kryminałów znajdą tu wszystko, co powinno być w dobrym kryminale. Najpierw morderstwo, a później dochodzenie. Czułam się,  jakbym brała udział w śledztwie. Każdy,  kto lubi rozwiązywać zagadki  kryminalne i sekrety z przeszłości będzie zadowolony z tej książki.
Autor zaskoczył mnie, bo do końca nie domyśliłam się, kto jest mordercą i jakie miał motywacje do zbrodni.
Autor tą historią pokazuje, że przeszłość ma duże znaczenie i może wpłynąć na przyszłość.  Morał z powieści jest taki, że przeszłości nie zostawimy za sobą.
Spodobał mi się styl autora i z przyjemnością przeczytam jego inne tytuły.

Polecam!

Avatar użytkownika - klaudyna96
klaudyna96
Przeczytane:2020-04-24, Ocena: 5, Przeczytałem, Mam,

Jakub Luty oraz Daniel Borowczak muszą rozwiązać sprawę morderstwa syna miejscowego biznesmena. Śledztwo okazuje się trudniejsze niż początkowo mogłoby się wydawać. Sprawca zdaje się być profesjonalistą, a sam sposób dokonania zbrodni przywodzi na myśl mafijne porachunki. Policjanci rozpoczynają żmudne śledztwo, w którym wciąż pojawiają się nowe niewiadome. Przełomem może okazać się pomoc specjalistki w dziedzinie informatyki Anny Floriańskiej oraz jej męża Adama, który zajmuje się genealogią. Tylko co genealog może wiedzieć o przestępstwach? Czy to właśnie ta dziedzina nauki jest kluczem do rozwikłania tej trudnej zagadki?

„Dług krwi” to pierwsza powieść Grzegorza Gołębiowskiego z którą miałam przyjemność się zapoznać i myślę, że na pewno nie ostatnia! Akcja powieści rozkręca się z każdą stroną. Jak na kryminał przystało, znaleźć tu można nieoczekiwane zwroty akcji, a fabuła toczy się dość wartko. Ciekawy jest zwłaszcza wątek związany z genealogią i koncepcją lojalności rodzinnej (badania w tym kierunku nie są fikcją literacką). Same zakończenie jest zaskakujące. Książkę polecam szczególnie fanom kryminałów.

Dziedzictwo
Grzegorz Gołębiowski0
Okładka ksiązki - Dziedzictwo

Rodzinne tajemnice są jak puszka Pandory - gdy raz je poznasz, nigdy się od nich nie uwolnisz. Adam Floriański, który swoje zamiłowanie do historii i...

Cień przeszłości
Grzegorz Gołębiowski0
Okładka ksiązki - Cień przeszłości

Adam Floriański jest młodym zapalonym genealogiem. Gdy pewnego dnia odwiedza Archiwum Główne Akt Dawnych i przypadkiem spotyka staruszka przeglądającego...