Długa noc w Paryżu

Były szpieg izraelskiego wywiadu przedstawia najbardziej realistyczny i autentyczny thriller roku.

Numer jeden na liście bestsellerów magazynu Times i Zwycięzca Międzynarodowego Sztyletu CWA.

Kiedy izraelski technik znika z lotniska Charlesa de Gaulle'a z kobietą w czerwieni, logika dyktuje, że to przejaw młodzieńczej niedyskrecji. Niemniej jednak Izrael jest w stanie wysokiej gotowości. Pułkownik Zeev Abadi, nowy szef Sekcji Specjalnej Jednostki 8200, właśnie przyleciał tym samym lotem co zaginiony.

Komisarz Léger z paryskiej policji wszystkie zbiegi okoliczności uważa za podejrzane. Kiedy drugi młody Izraelczyk z samolotu zostaje porwany z pokoju hotelowego, podejrzenia zostają potwierdzone - i nadchodzi kryzys dyplomatyczny. Gonitwa w celu identyfikacji ofiar i poznania przyczyn porwań nasila się, tajna chińska drużyna komandosów obserwuje z dachów, a kostnica z godziny na godzinę otrzymuje coraz więcej świeżych ciał z całego Paryża. To może okazać się długa noc w Mieście Świateł.

Najlepszy thriller szpiegowski roku Daily Telegraph Best Books of 2019

Zapiera dech Marcel Berlins, The Times.

Bardzo przyjemny thriller szpiegowski Jake Kerridge, Daily Telegraph.

Informacje dodatkowe o Długa noc w Paryżu:

Długa noc w Paryżu - opinie o książce

Avatar użytkownika - Moniskaczyta
Moniskaczyta
Przeczytane:2020-12-01, Ocena: 2, Przeczytałam,

Paryż, izraelski wywiad i chińscy komandosi. Strasznie zaciekawiła mnie ta książka i koniecznie musiałam ją przeczytać. Nie było innej opcji.

I cóż... Troszkę się zawiodłam. Pomysł na fabułę fajny, wykonanie gorsze. Akcja rozkręcała się powoli, dlatego czytanie szło mi dość opornie. Dobrze, że rozdziały chociaż były krótkie. I te rozległe opisy, których nie lubię. Bohaterów jest za dużo, co mnie czasem męczyło. Gubiłam się... Dopiero końcówka książki mnie wciągnęła, ale to za mało. Szkoda.