Długa wojna

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2014-01-21
Kategoria: Fantasy/SF
ISBN: 9788378396819
Liczba stron: 448
Tytuł oryginału: The Long War
Język oryginału: angielski
Tłumaczenie: Piotr W. Cholewa

Tom 2 cyklu Długa Ziemia

Ocena: 4.36 (11 głosów)

Jeden świat to za mało...

Długa Ziemia stoi otworem. Ludzkość rozprzestrzeniła się po niezliczonych światach, a flotylle sterowców łączą je, wspomagając wyprawy badawcze, wymianę handlową i rozwój kultury. 
Jednak gdy cała ludzkość kształtuje Długą Ziemię, ona sama też wpływa na ludzi. A zbliża się punkt kolizji kilku ważnych kryzysów.
Ponad milion kroków od oryginalnej Ziemi Podstawowej, wyrasta nowa Ameryka - młody naród, który dość ma słuchania Podstawowego Rządu.
Trolle - pełne gracji stworzenia obdarzone świadomością zbiorową, których pieśń rozbrzmiewała kiedyś na całej Długiej Ziemi - wobec niepowstrzymanego marszu ludzkości zaczynają milknąć... i znikają.
To Joshua Valienté, który - w towarzystwie wszechwiedzącej istoty znanej jako Lobsang - przed laty zbadał te równoległe światy. I do Joshuy Valienté Długa Ziemia zwraca się teraz o pomoc. Ponieważ pojawia się całkiem realna groźba wojny...
...wojny, jakiej ludzkość jeszcze nie prowadziła.

,,Długa wojna" to druga po ,,Długiej Ziemi" powieść powstała w wyniku współpracy twórcy Świata Dysku Terry'ego Pratchetta ze znanym autorem science fiction Stephenem Baxterem. 

W tej piekielnie inteligentnej powieści znakomity duet stworzył dla swoich czytelników nieskończoną ilość nowych światów do odkrycia.
,,Publisher's Weekly"

Znakomita opowieść. Błyskotliwa, zabawna, rozrywka w najlepszym wydaniu!
,,Daily Mail"

Ta powieść to doskonały prezent dla wszystkich, którzy lubią być zaskakiwani.
,,I09"

Przygotujcie się na kolejną część tego znakomitego cyklu. Na pewno się nie rozczarujecie. To naukowo udowodnione.
,,Booklist"

Terry Pratchett (ur. 1948) jako autor opowiadań zadebiutował w wieku 13 lat, a w 1971 r. wydana została jego pierwsza powieść ,,Dywan". Dwanaście lat później ukazała się pierwsza część cyklu Świat Dysku - ,,Kolor magii". W 1998 r. Pratchett został uhonorowany przez królową Elżbietę II Orderem Imperium Brytyjskiego za zasługi dla literatury.

Stephen Baxter (ur. 1957) jest jednym z najpopularniejszych brytyjskich autorów science fiction, laureatem licznych prestiżowych nagród, współautorem ,,Odysei czasu". Mieszka w Northumberland.

Kup książkę Długa wojna

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Długa wojna

Słaba ta kontynuacja, oj słabiutka... Aż oczy chce się przecierać ze zdumienia, że to taka legenda literatury się do niej przyczyniła. Przykre to trochę, bo mam wrażenie jakbym czytała jakiś niedopracowany szkic. Bohaterowie są okropni. Joshua... Nijaki. Sally-żałośnie irytująca. A reszta? Gdzieś tam sobie jest. Kto jest najbardziej żywy? Lobsang! A to ci paradoks. W ogóle źle się już zaczęła ta część, aż spojrzałam, czy to na pewno drugi tom, bo była taka luka w historii, że bałam się, że coś przeoczyłam. SPOILERY. Nagle dowiadujemy się, że Joshua jest z Helen. I nawet dziecka się dorobił. No mózg mi nieco pękł. Przecież nawet się na nic nie zanosiło. Ba, pewna byłam, że coś się zadzieje między nim a Sally. Dalej, wciąż mamy trolle i głupotę ludzi. Serio, jak ja mam już dość tej ludzkości. Szkoda mi na nią tych wszystkich dostępnych światów. Bo gdzie tylko dostanie się człowiek-zaraz wszystko niszczy albo próbuje wziąć we władanie (jak biedne trolle). W ogóle połowa książki jest o niczym... Akcja zaczyna się dziać gdzieś pod koniec. Ale żeby to jeszcze była akcja! Ja tu się szykowałam na wojnę, wymyśliłam sobie jak waleczny Joshua wyruszy z Lobsangiem przeciwko ludziom z podstawowej, by bronić innych Długich Ziemi, by bronić trolli, a tu się nawet nic nie działo! No dawno się tak nie zawiodłam...
Link do opinii
Avatar użytkownika - aqunia94
aqunia94
Przeczytane:2015-11-06, Ocena: 6, Przeczytałam, 12 książek 2015, Mam, Ulubione,
NIe powiem, ale jest coraz lepiej ;) Tak, tak, jestem kobietą i na początku ( zerkając na koniec pierwszej części), oczekiwałm również love Joshu'y i Sally, a tu jednak nie, no ale to tylko mały mankament ;) książka rewelacyjna, chociaż po tytule spodziewałam się o prostu wojny, miedzy wykrocznymi światami a Podstawową, ale dokładnie wojny to nie było, tylko małe ingerencje, konflikty. itp. Ale serio wciąg, polecam
Link do opinii
Avatar użytkownika - Tudej
Tudej
Przeczytane:2015-06-09, Ocena: 5, Przeczytałem, 26 książek 2015 rok,
Udana kontynuacja Długiej Ziemi. Znani nam bohaterowie mają przed sobą nowe przygody, udaje nam się lepiej ich poznać. Co jednak najbardziej zainteresował mnie w tej książce to obraz człowieka w nowej rzeczywistości. A co ten robi kiedy dostaje niesłychaną szansę od losu? To co potrafi najbardziej, niszczy i chce kontrolować więcej. Opis światów po pojawianiu się człowieka jest taki prawdziwy. Podporządkować sobie światy dla własnej korzyści. Co ciekawe mimo nieskończonej ilości światów i tak dochodzi do konfliktów. Dodatkowym plusem są opisy innych wersji naszej planety i tutaj jestem pod wrażeniem pomysłowości autorów i ich naukowego podejścia do tematu. Brawo.
Link do opinii
Avatar użytkownika - greenlady
greenlady
Przeczytane:2014-06-20, Ocena: 3, Przeczytałam, Książki na długi wieczór,
"Długa Wojna" to kontynuacja historii z "Długiej Ziemi". Joshua jest już głową rodziny, ma żonę, dziecko i jest . Kiedy w jego domu pojawia się Sally, wie, że spokój jego rodziny zostanie zmącony. Joshua, Helen, mały Dan, Sally i kapitan Jansson wyruszają w podróż, która ma uratować Długą Ziemię przed wojną i przywrócić pokój między ludźmi a trollami. Czy im się powiedzie? "Długa Wojna" jest dużo mniej ciekawa niż "Długa Ziemia". Wiemy już, jak wygląda Długa Ziemia, jakimi rządzi się prawami, w gruncie rzeczy nic się tu nie zmienia oprócz nastawienia niektórych ludzi do trolli. Akcja toczy się powoli,a jej wątki rozkładają się pomiędzy różne grupy, starające się zapobiec wojnie, przy czym wątki te dość słabo się splatają. Książka mimo początkowego zaciekawienia szybko zaczęła mi się dłużyć, było w niej mało emocji, a o tym, że zanosiło się na wojnę czytelnik dowiaduje się tylko, dzięki deklaracjom bohaterów, że zapobiegli wojnie. Plusem są nowe postaci, które ubarwiają znany świat Długiej Ziemi. Czytelnikom zdecydowanie bardziej polecam "Długą Ziemię".
Link do opinii
Avatar użytkownika - azetka79
azetka79
Przeczytane:2014-02-18, Ocena: 5, Przeczytałam,
Może i błyskotliwa, moze i zabawna... ale zdecydowanie nie w moim stylu... bardzo się męczyłam czytając, ale chciałam sobie udowodnić i w sumie poznać ten typ literatury... jednak typowa romantyczka ze mnie:):):)
Link do opinii
Avatar użytkownika - NataliaJJ
NataliaJJ
Przeczytane:2022-03-21, Ocena: 5, Przeczytałam, 26 książek 2022, 12 książek 2022,
Avatar użytkownika - antila
antila
Przeczytane:2017-05-08, Ocena: 3, Przeczytałem, Mam,
Avatar użytkownika - Terenia
Terenia
Przeczytane:2017-03-09, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - Pegi
Pegi
Przeczytane:2015-10-17, Przeczytałam, Przeczytane w 2015,
Inne książki autora
Długi Mars
Stephen Baxter, Terry Pratchett0
Okładka ksiązki - Długi Mars

Rok 2040. Długa Ziemia pogrążona jest w chaosie.  Kataklizm erupcji Yellowstone zagroził cywilizacji. Ludzie uciekają do Miriadów, relatywnie...

Długa Utopia
Stephen Baxter, Terry Pratchett0
Okładka ksiązki - Długa Utopia

Czwarta część bestsellerowej serii mistrza fantasy Terry’ego Pratchetta i Stephena Baxtera. Jest połowa XXI wieku. Po ogromnym wstrząsie Dnia Przekroczenia...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Recenzje miesiąca
Córki tęczy
Hanna Cygler
Córki tęczy
Irena Jarocka o sobie
Mariola Pryzwan ;
Irena Jarocka o sobie
Alina. Wnuczka wariatki
Danuta Noszczyńska
Alina. Wnuczka wariatki
Jowanka i Gang spod Gilotyny
Katarzyna Wasilkowska
Jowanka i Gang spod Gilotyny
Świąteczna narzeczona
Paulina Kozłowska
Świąteczna narzeczona
Dolina przebudzenia
Anna Olszewska
Dolina przebudzenia
Wyśnione szczęście
Kristin Hannah
Wyśnione szczęście
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy