Długo i szczęśliwie

Błyskotliwa i czarująca komedia romantyczna, która trafia prosto w serce!

Najbardziej oczekiwana książka roku m.in. według BuzzFeed i LGBTQ Reads, nominowana do Goodreads Choice Awards.

Ta książka jest wyjątkowa. Słodka i zabawna - taka jak powinny być komedie romantyczne, ale do tego niezwykle szczerze opowiada o ludzkich przeżyciach.

- Book Reporter

Debiut wart uniesień.

- ,,Harper's Bazaar"

Debiut Alison Cochrun to skarb, równie oszałamiający i uderzający do głowy jak szampan, którym poją uczestniczki randkowego reality show...

- ,,Entertainment Weekly"

Dev zawsze wierzył w bajki. Odkąd sięga pamięcią, pochłaniał romanse, oglądał dramaty sercowe osadzone w romantycznych sceneriach i marzył o miłości. Nic więc dziwnego, że został producentem reality show, w którym gwiazdy poszukują dla siebie idealnego partnera lub partnerki. W pracy wykazuje się szóstym zmysłem i niczym kupidyn z łukiem bezbłędnie przewiduje idealne historie miłosne. W prywatnym życiu jednak nigdy nie miał szczęścia. Do czasu gdy głównym bohaterem programu ,,Długo i szczęśliwie" zostaje introwertyczny geniusz Charlie Winshaw, który spięty i milczący nie jest w stanie nawiązać nawet najprostszej konwersacji z uczestniczkami. Dev musi ratować sytuację, więc postanawia dać Charliemu kilka lekcji, by znaleźć techniki na rozluźnienie przed kamerami oraz spróbować natchnąć go do nawiązania głębszej relacji z którąś z dziewczyn. Ku zaskoczeniu Deva i Charliego prawdziwa chemia zadzieje się jednak całkowicie poza scenariuszem programu, bo... między nimi! Tylko czy motyle w brzuchu i szansa na prawdziwą miłość wystarczą, by mieć odwagę wywrócić życie do góry nogami?

Mądre i czarujące

,,Długo i szczęśliwie" ma w sobie wszystko, co cechuje świetną komedię romantyczną. Cudowni bohaterowie, błyskotliwy humor, pierwsze zauroczenie i cały ogrom pasji. Ale to nie wszystko! Autorka doskonale przeplata niezapomnianą historię miłosną z pełną niuansów dyskusją o zdrowiu psychicznym i seksualności. Debiutancka książka Alison Cochrun to także opowieść o poszukiwaniu siebie, dopominająca się o przyszłość, w której każdy będzie mógł zobaczyć swoje długie i szczęśliwe życie.

Informacje dodatkowe o Długo i szczęśliwie:

Wydawnictwo: W.A.B.
Data wydania: 2022-09-28

Kup książkę Długo i szczęśliwie

Długo i szczęśliwie - opinie o książce

Avatar użytkownika - przyrodaz
przyrodaz
Przeczytane:2022-10-20, Ocena: 6, Przeczytałam,

Bardzo fajnie mi się ją czytało. Napisana takim luzackim stylem, gdzie jeśli już coś narrator opowiada, to zawsze do czegoś to przyrównuje. Sprawia to wrażenie jakbym oglądała film i o dziwo słyszała w głowie ich rozmowy. Każda wypowiedź jest dobrze zaintonowana, może dlatego czytając mogłam sobie wszystko wyobrazić. Dodatkowo każdy dialog czytamy z perspektywy tego co mówią, a później co czują, czyli co tu było prawdą. Podobno najciemniej jest zawsze pod latarnią i tu by się wszystko zgadzało. Dev bowiem pisze scenariusze idealnych historii miłosnych, podczas gdy jego życie wieje pustką. Czytając co myśli bardzo mu współczułam, gdyż wiedział, że nikt go nie rozumie. Był skryty dla innych, a wylewny dla nas. To wielki romantyk dla którego książki o miłości są drugą stroną duszy. Czytał je z wielu względów, które poznamy. Jego uczucia jednak w pewnym momencie się zmienią, gdy pozna pewnego geniusza. I dla niego będzie stawał na rzęsach, by poznał osobę, która pokocha go takim jaki jest. Jego poprzednie pary zawsze trafiały na tego z ich marzeń i snów. Czuć było ich radość i szczęście. Czy więc Charliemu również uda się osiągnąć ten stan? Znajdzie kogoś, kto stanie się dla niego kimś ważnym, czy to raczej nauczyciel pozna w końcu smak miłości?
Naprawdę fantastyczna książka! Przepięknie ukazana perspektywa miłości i jej braku. Wiele scen wzruszeń, które długo jeszcze błądzą w naszej pamięci. Opowieść, którą można przewidzieć dopiero na końcu. Wielka pomysłowość autorki względem doboru postaci, którzy różnią się od siebie nie tylko wyglądem. Ciężko mi było przerwać czytanie, gdyż zdarzyć się mogło tutaj naprawdę wszystko. Wszelkie ustawki pod kamerę wyglądały bardzo realistycznie. Czułam jakbym stała obok się wszystkiemu przyglądała. Niekiedy biła tutaj pewna naturalność zdarzeń. Przeczytałam ją z zachwytem, dlatego i wam ją polecam:-)

Avatar użytkownika - zakochanawksiazk
zakochanawksiazk
Przeczytane:2022-10-10, Ocena: 4, Przeczytałem,

Dev zawsze wierzył w bajki. Odkąd sięga pamięcią, pochłaniał romanse, oglądał dramaty sercowe osadzone w romantycznych sceneriach i marzył o miłości. Nic więc dziwnego, że został producentem reality show, w którym gwiazdy poszukują dla siebie idealnego partnera lub partnerki. W pracy wykazuje się szóstym zmysłem i niczym kupidyn z łukiem bezbłędnie przewiduje idealne historie miłosne. W prywatnym życiu jednak nigdy nie miał szczęścia. Do czasu gdy głównym bohaterem programu "Długo i szczęśliwie" zostaje introwertyczny geniusz Charlie Winshaw, który spięty i milczący nie jest w stanie nawiązać nawet najprostszej konwersacji z uczestniczkami. Dev musi ratować sytuację, więc postanawia dać Charliemu kilka lekcji, by znaleźć techniki na rozluźnienie przed kamerami oraz spróbować natchnąć go do nawiązania głębszej relacji z którąś z dziewczyn. Ku zaskoczeniu Deva i Charliego prawdziwa chemia zadzieje się jednak całkowicie poza scenariuszem programu, bo? między nimi! Tylko czy motyle w brzuchu i szansa na prawdziwą miłość wystarczą, by mieć odwagę wywrócić życie do góry nogami?

Książka "Długo i szczęśliwie" jest debiutancką powieścią autorki, a wiecie już, że lubię poznawać nowych autorów, dlatego nie wahałam się sięgając po tą książkę. Styl i język autorki jest niezwykle lekki, co sprawia, że książkę czyta się naprawdę przyjemnie. Mi zapoznanie się z tą lekturą zajęło jeden wieczór. Przyznaję, że pomysł na fabułę jest bardzo oryginalny, została ona ciekawie poprowadzona, a bohaterowie jakich wykreowała autorka zostali pokazani w sposób bardzo naturalny, prawdziwy. Historia została przedstawiona z perspektywy obojga bohaterów, co pozwoliło mi lepiej ich poznać, dowiedzieć się co czują, myślą, z czym się zmagają, a tym samym lepiej zrozumieć ich postępowanie oraz decyzję. Oboje zostali naprawdę w ciekawy sposób wykreowani, postaci drugoplanowe również w interesujący sposób stworzone i nadają dodatkowej wyrazistości tej książce. Zastrzegamy od razu, że głównymi bohaterami "Długo i szczęśliwie" jest dwóch mężczyzn i to właśnie ich połączy romantyczna relacja, także wydaje mi się, że ta pozycja nie będzie dla wszystkich, nie każdy się w niej odnajdzie. Mi osobiście się podobało i myślę, że autorka przedstawiła rodzące się uczucie pomiędzy Dev'em a Charlim w subletny sposób. W książce poruszane jest wiele ważnych i ponadczasowych kwestii, mianowicie zaburzenia psychiczne, problem lęków, depresja czy odkrywanie własnej seksualności i samego siebie, które wywołują w czytelniku natłok skrajnych emocji oraz skłaniają do głębszych przemyśleń. Naprawdę miło spędziłam czas z tymi bohaterami i chętnie sięgnę w przyszłości po inne książki autorki. Moja ocena 7/10.

Avatar użytkownika - ktomzynska
ktomzynska
Przeczytane:2022-10-09,

Dev zawsze wierzyła w bajki i odkąd pamięta pochłaniał romanse i wierzył o wielkiem miłości. Nic więc dziwnego, że został producentem reality show, w którym gwiazdy poszukują dla siebie idealnego partnera lub partnerki. W pracy jest ekspertem od miłości, jednak prywatnie nie ma do niej szczęścia. Jednak wszystko się zmienia, gdy poznaje Charliego Winshaw’a uczestnika programu „Długo i szczęśliwie”. Czy Charlie pozna wymarzoną partnerkę? Czy to może Dev okaże się być tym kogo szukał?

„- A co, jeśli jestem jak nasze naiwne uczestniczki? Co jeśli... Jeżeli miłość, której pragnąłem całe życie, nie jest prawdziwa? Co, jeśli nie istnieje długie i szczęśliwe życie? (...) - Nie wydaje mi się, by długie i szczęśliwe życie po prostu się przydarzało, Dev. Sądzę, że trzeba je dla siebie wybrać.”

Po „Długo i szczęśliwie” kompletnie nie wiedziałam czego mogę się spodziewać. Nawet szczególnie nie robiłam sobie jakiś wyobrażeń wobec tej książki i wiecie co? Podbiła moje serce i żal mi było, gdy przewróciłam ostatnią kartkę w książce.

Wbrew pozorom nie jest to jakiś słodki romansik, ale poruszająca ważne kwestie książka od której ciężko było mi się oderwać. Obok wątku miłosnego został poruszony temat poważnych problemów i zaburzeń, z którymi ciężko sobie poradzić. Czytamy o chorobach psychicznych takich jak chociażby depresja, czy napady paniki. Uświadomione zostaje nam jak osoby z takimi problemami traktowane są przed społeczeństwo. Autorka pokazała nam jak tacy ludzie są stygmatyzowani i cieszę się, że w tej książce mieli oni swój głos. Od samego początku „Długo i szczęśliwie” czytało mi się bardzo dobrze. Sposób w jaki pisze Alison zdecydowanie mnie kupił. Widać, że cała fabuła została bardzo dobrze przemyślana. Początkowo akcja może wydawać się dość nudna, jednak z czasem wszystko się zmienia.

Jeżeli chodzi o bohaterów to Charlie skradł moje serce i to pewnie przez to, że tak dobrze go rozumiałam. Całe życie wmawiano mu, że jest dziwakiem i nie zasługuje na miłość czy szczęście. Jego rodzina kompletnie go nie wspierała i nie rozumiała. Obserwowanie go było dla czymś naprawdę ciężkim, a jak pomyślę, że wokół nas są podobni ludzie, z podobnymi problemami to łamie mi się serce.

,,Długo i szczęśliwie" okazało się być czymś naprawdę dobrym. Przede wszystkim mądrym i inspirującym. Jest to bardzo wartościowa powieść, którą warto przeczytać.

Po opisie można by wywnioskować, że będzie to słodka i lekka komedia romantyczna, jednak wbrew pozorom książka porusza ważne tematy, które często są bagatelizowane w naszym społeczeństwie.

Avatar użytkownika - BookCoffeeCake
BookCoffeeCake
Przeczytane:2022-09-15, Ocena: 5, Przeczytałem,

"Długo i szczęśliwie" to program telewizyjny, który skupia się na poszukiwaniu księżniczki dla księcia, który szuka swojej wybranki. Przez dziesięć tygodni zawodniczki wykonują zadania grupowe i przechodzą ceremonie koronacyjne, aby finalnie jedna z kobiet otrzymała finałową tiarę i zdobyła narzeczonego. Dave od sześciu lat współpracuje przy produkcji tego reality show. Mimo, iż wierzy w romantyczne historie, to sam nie może ułożyć sobie życia uczuciowego. Właśnie rozpoczynają się nagrania do trzydziestego siódmego sezonu produkcji. Dave dostaje nową rolę i w tym sezonie zostaje opiekunem Księcia. Charlie Winshaw nie będzie jednak łatwym orzechem do zgryzienia. Charlie nie dość, że nie wierzy w prawdziwą miłość, to również zgłosił się do programu z niewłaściwych pobudek. Dave będzie musiał stanąć na głowie, aby Charlie otworzył się na nowe znajomości, ale nie będzie to takie proste, gdyż mężczyzna ma wiele problemów zdrowotnych, a przed kamerą jest sztywny i małomówny. Jednak nawet Dave nie przewidział tego, że chemia, która wybuchnie nie zrodzi się między Charliem a uczestniczkami, a między dwojgiem mężczyzn..

Muszę przyznać, że ta historia totalnie mnie oczarowała. Alison Cochrun udało się stworzyć bardzo wciągającą opowieść pełną wzlotów i upadków. Już na wstępie bohaterowie całkowicie mnie oczarowali. Dave, jego zapał do pracy i wsparcie jakim otoczył Charliego to miód na moje serce. Był bardzo troskliwy i wyrozumiały, rozumiał problemy z jakimi zmagał się mężczyzna, mimo, iż początkowo nie był do niego pozytywnie nastawiony. Natomiast Charlie to takie słodkie ciasteczko. Jego osobowość, sposób zachowania i cechy charakteru sprawiły, że polubiłam go już od samego początku. Dużą rolę w tej historii odgrywają jego zaburzenia obsesyjno - kompulsyjne oraz zaburzenia lękowe, które sprawiają, że mężczyzna uważa, że nie zasługuje na miłość. Jednak kroczek po kroczku Dave pokazuje mu, że jest w błędzie, a ten sam zauważa zmianę w swoim zachowaniu.

Historia porusza również ważne problemy natury psychologicznej, które zostały potraktowane bardzo poważne. To istotne, że takie sprawy nie są bagatelizowane. Możemy dowiedzieć jak wyglądają ataki paniki i to jak w takiej sytuacji możemy pomóc drugiej osobie.

"Długo i szczęśliwie" z pewnością jest piękną, ale i przewrotną historią miłosną. Tak jak już wspomniałam wcześniej zawiera ciekawych bohaterów, którzy z pewnością przykują uwagę czytelnika. A poza tym sam zamysł tej historii to mistrzostwo. Poza tym tutaj nie ma schematów, jest wiele zwrotów akcji i to co najważniejsze mamy chemię między bohaterami. Gdy Charlie i Dave znajdują się w tym samym pomieszczeniu na kilometr można wyczuć, że tą dwójkę łączy prawdziwe uczucie. Nie będzie to łatwa przeprawa, ta dwójka będzie musiała przetrawić wiele swoich lęków i obaw. Czy odważą się i zaryzykują? Tego Wam nie zdradzę, ale powiem, że czytanie tej książki to była czysta przyjemność. I z czystym sumieniem mogę polecić Wam tą historię. ?

Ucałuj ją ode mnie
Alison Cochrun0
Okładka ksiązki - Ucałuj ją ode mnie

Doskonały (przed)świąteczny comfort-read! Gwiazdkowy queerowy romans, który otula jak puchaty kocyk i trafia prosto w serce. Alison Cochrun, autorka...