Dni, tygodnie i miesiące z sową, jeżem i zającem. Łatwa nauka dni tygodnia, miesięcy i pór roku

Ocena: 6 (3 głosów)

Łatwa nauka dni tygodnia, miesięcy i pór roku.

Niezależenie od tego, czy nazwy i kolejność dni tygodnia i miesięcy sprawiają kłopot twojemu dziecku, czy też nie, ta książka jest dla niego. Przecież każdy musi się nauczyć, że piątek jest po czwartku, a wrzesień po sierpniu, a najlepiej i najszybciej uczymy się wtedy, gdy sprawia nam to przyjemność. Autor zawartych w książce zabawnych wierszyków nie tylko uczy dzieci, ale przede wszystkim pokazuje im świat pełen ciekawych bohaterów i zaskakujących zdarzeń. Łatwe do zapamiętania, błyskotliwe wierszyki, opowiadające o życiu zwierząt, kalendarzu oraz leśnej szkole, uczą i bawią, sprawiając, że nazwy dni tygodnia, miesięcy i pór roku same wchodzą do głowy.

Adrian Markowski- autor trzech książek o Bieszczadach: ,,Bieszczady. Dla tych, którzy lubią chodzić własnymi drogami", ,,Bieszczady. Dla tych, którzy chcą je poznać naprawdę" i dla dzieci ,,Bieszczady. Przewodnik dla małych i dużych odkrywców". Dla najmłodszych czytelników napisał również książki edukacyjne: ,,Na tabliczkę sposób nowy, sama wchodzi ci do głowy", ,,Na dzielenie sposób nowy, samo wchodzi ci do głowy", ,,Na tabliczkę sposób łatwy, bez wkuwania szóstka z matmy". Jest także autorem zbioru opowiadań ,,Sąsiady", sfilmowanego przez Grzegorza Królikiewicza.

Informacje dodatkowe o Dni, tygodnie i miesiące z sową, jeżem i zającem. Łatwa nauka dni tygodnia, miesięcy i pór roku:

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2023-11-28
Kategoria: Dla dzieci
ISBN: 9788383521312
Liczba stron: 88

więcej

Kup książkę Dni, tygodnie i miesiące z sową, jeżem i zającem. Łatwa nauka dni tygodnia, miesięcy i pór roku

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Dodaj cytat
REKLAMA

Zobacz także

Dni, tygodnie i miesiące z sową, jeżem i zającem. Łatwa nauka dni tygodnia, miesięcy i pór roku - opinie o książce

Avatar użytkownika - Sylwiaa915
Sylwiaa915
Przeczytane:2023-12-17,

W jaki sposób najprościej nauczyć się nazw dni tygodnia, miesięcy i pór roku? Oczywiście przez zabawę, a do tego wprost idealnie nadają się wierszyki 😊😍.

Z pomocą przychodzi nam tutaj najnowsza książka dla dzieci wydawnictwa @proszynski_wydawnictwo dzięki której dzieci przestaną mylić dni czy miesiące i powtarzając zabawne wierszyki nie tylko utrwalą sobie nazwy, ale nawet zapamiętają jakie dni czy miesiące po sobie następują.

Cześć pierwsza to nauka dni tygodnia 📅. Pierwszy wiersz przypomina mi nieco utwór, który bardzo lubię i dobrze wspominam z własnego dzieciństwa: "Na straganie" Jana Brzechwy. Tak jak i w tym dość starym wierszu tak i tutaj obserwujemy pewną sprzeczkę 😊. Następnie każdy dzień tygodnia ma już poświęcony oddzielny utwór (a właściwie nawet dwa, gdzie drugi z nich jest właściwie rymowaną zagadką).

Cześć druga dotyczy pór roku ☀️🍂☃️🌳 i jest najkrótsza, aczkolwiek treściwa.

Trzecia część to miesiące 📅. Znów na wstępie mamy wiersz z ogólnym podziałem na pory roku, a następnie wiersze, w których opisane są po dwa miesiące.

Warto wspomnieć, że to nie tylko opowieści o dniach, porach roku czy miesiącach, ale także historie o leśnych zwierzętach, z którymi nie da się wprost nudzić. Dzięki temu książka jest jeszcze ciekawa i chętniej do niej wracamy 😊.

Link do opinii
Avatar użytkownika - zaczytanamama86
zaczytanamama86
Przeczytane:2024-01-07, Ocena: 6, Przeczytałem,
,,Dni, tygodnie i miesiące z sową, jeżem i zającem" Adrian Markowski. Przepięknie ilustrowana książka, dzięki której moja córka chętnie uczy się dni tygodnia, miesięcy i pór roku . Twarda oprawa z piękną grafiką jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Moja córka chętnie bierze tę książkę do ręki i przegląda przepiękne ilustracje z tekstem. Fakt czytać jeszcze nie potrafi, ale sama próbuje opowiadać co widzi na obrazkach . Dzięki sowie, jeżykowi i zającowi poznajemy dni tygodnia, miesiące i pory roku. Wszystko pisane wierszem. Czyta się bardzo przyjemnie i muszę przyznać, że niektóre wiersze zapadają w pamięć . Ta książka oprócz dobrej zabawy uczy. Moja córa pory roku ma już w jednym palcu. Teraz uczymy się dni tygodnia co nie jest proste, ale myślę, że dzięki tej książce zapamięta je bardzo szybko. Serdecznie polecam tę książkę, bo uważam, że każda pociecha będzie zadowolona z takiego prezentu.
Link do opinii
Avatar użytkownika - zabciaczyta
zabciaczyta
Przeczytane:2023-12-02, Przeczytałem,
Dni uciekają nam przez palce. Wystarczy mrugnięcie okiem i dobiega końca kolejny tydzień naszego życia. Tak, jak szybko mijają dni, tak równie szybko zmieniają się miesiące i pory roku. Listopad już ustąpił miejsca grudniowi, a niebawem zima zastąpi jesień. Temat tych kalendarzowych zmian poruszył w swej książce pt. "Dni, tygodnie i miesiące z sową, jeżem i zającem" Adrian Markowski. Sporo w niej łatwych do zapamiętania rymowanek oraz sympatycznych bohaterów, którzy pomogą młodszym dzieciom zapamiętać prawidłowe nazwy i kolejność nastepujących po sobie dni, pór roku oraz miesięcy. Wesołe ilustracje w wykonaniu Agaty Dobkowskiej zachęcają do lektury. Na uwagę zasługują zagadki, które można znaleźć na kartach tej książki. To wyjątkowo przyjemna forma aktywności, która bawi i uczy jednocześnie. Dzieci bardzo lubią taką formę nauki. Wyrazista duża czcionka zachęca czytelników w wieku przedszkolnym oraz wczesnoszkolnym do podjęcia prób samodzielnego czytania. Niezależnie od tego, czy znacie bardzo dobrze nazwy dni tygodnia, pór roku i miesięcy, czy dopiero je poznajecie z tą książeczką i jej bohaterami nie będziecie się nudzić. Kto zapobiegnie sprzeczce w kalendarzu, a kto odwiedzi leśną szkołę? Czytajcie i bawcie się przy tym znakomicie.
Link do opinii
Avatar użytkownika - z_ksiazka_w_plec
z_ksiazka_w_plec
Przeczytane:2023-11-29, Ocena: 6, Przeczytałem,

,,Dni, tygodnie i miesiące" to książka dla małych dzieci, które uczą się nazywania się poszczególnych miesięcy, pór roku i dni tygodnia. Napisana ona jest wierszem, ale oprócz ciekawej historii, posiada również zagadki.

 

Książka podzielona jest na trzy części.

 

Część pierwsza poświęcona jest dniom tygodnia. Znajdują się tutaj trzy odrębne opowieści. Pierwsza to wiersz o kłótni dni tygodnia, które z nich jest najważniejsze. Druga opowieść to krótki wiersz o każdym dniu tygodnia, a ostatnia część tego rozdziały to zagadki dla dzieci.

 

Część druga dotyczy czterech pór roku. Ukazuje ona jakie zjawiska zachodzą w poszczególnych porach roku.

 

Ostatnia trzecia część to nauka miesięcy. I ta część najbardziej nam się spodobała. Poprzez urocze wierszyki ukazane jest tutaj jak dany miesiąc ,,przegania" poprzedni. Najbardziej jest to widoczne na przykładzie wiosny i jesieni, gdy świat za oknem zmienia się.

 

Wierszyki są łatwe i ułatwiają zapytywanie poszczególnych dni tygodnia, pór roku i miesięcy. Na pewno pomaga poprzez powtórzenia zapamiętać ich odpowiednią kolejność. Książka posiada piękne ilustracje, które pobudzają wyobraźnię.

 

Dzięki tej książce nazwy poszczególnych dni tygodni, miesięcy i pór roku będą same wchodzić do głowy. Polecam!

 

Link do opinii

" [...] Rzekł Listopad raz do Grudnia:

- Spałbym chętnie do południa,

Dzień za krótki, noc za długa! [...]"

 

Książka "Dni, tygodnie i miesiące z sową, jeżem i zającem" autorstwa Adriana Markowskiego skierowana jest do wszystkich dzieci. Idealnie nadaje się do nauki nazewnictwa dni i miesięcy. Starsze dzieci mogą ją samodzielnie czytać, a młodszym mogą pomóc ich rodzice.

Ostatnio mój synek polubił wieczorne czytanie, więc razem tę ciekawą książkę przeczytaliśmy.  Był nią tak oczarowany, że dzisiaj też będziemy ją czytać. Dodatkowym atutem tej książki są świetne ilustracje, które stworzyła Agata Dobkowska. Piękna twarda oprawa nadaje wspaniałego charakteru tej książce, a szyte kartki sprawią, że na długo zostanie z wami w waszych domach.

Na uwagę zasługują również duże litery, które ułatwią dzieciom czytanie.

Świetne teksty Adriana Markowskiego sprawiają, że nie można rozstać się z tą książką. Mój siedmioletni syn ją uwielbia.

Zapomniałabym wspomnieć, że tutaj dzieci nauczą się również rozpoznawania i nazywania pór roku.

Idealna historia, która bawi i uczy. Jeżeli chcecie sprawić, żeby wasze dzieci były szczęśliwe, to podarujcie im tę wyjątkową książkę i razem z nimi ją przeczytajcie. Nie ma nic piękniejszego, od wspólnego czytania. Czytając dzieciom, rozwijacie ich wyobraźnię.

 

Polecamy.

Link do opinii
Inne książki autora
Bieszczady. Przewodnik dla małych i dużych odkrywców
Adrian Markowski0
Okładka ksiązki - Bieszczady. Przewodnik dla małych i dużych odkrywców

Czy chcesz przeżyć prawdziwą przygodę? Jeżeli tak, ten przewodnik po Bieszczadach jest właśnie dla Ciebie! Bo podróż przez Bieszczady to jedna, wielka...

Bieszczady. Dla tych, którzy lubią chodzić własnymi drogami
Adrian Markowski0
Okładka ksiązki - Bieszczady. Dla tych, którzy lubią chodzić własnymi drogami

Wszystko, co musisz wiedzieć, żeby zrozumieć i pokochać Bieszczady. Ta książka to klucz do poznania Bieszczadów. I to wcale nie powierzchownie...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Czarcie Lustro
Magdalena Zimniak
Czarcie Lustro
Nielat
Piotr Kościelny
Nielat
Gwiazdy widzą wszystko
Danuta Korolewicz ;
Gwiazdy widzą wszystko
Medea z Wyspy Wisielców
Magda Knedler
Medea z Wyspy Wisielców
Głosujcie na Wilka!
Davide Cali ;
Głosujcie na Wilka!
Największy błąd
Olek Zielonka
Największy błąd
Wylot
Olesia Ivchenko
Wylot
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy