Dobra relacja. Skrzynka z narzędziami dla współczesnej rodziny

Wydawnictwo: Mamania
Data wydania: 2017-04-06
ISBN: 978-83-65087-95-9
Dodał/a książkę: czytam

„Najważniejsza jest relacja z dzieckiem” – słyszą zewsząd rodzice. Ale jak ją pielęgnować, kiedy rano trzeba szybko wyjść do szkoły albo kiedy rodzeństwo zaczyna kłótnie o zabawki? Jak zadbać o potrzeby całej rodziny, jeśli każdy ma inne oczekiwania, a doba tylko dwadzieścia cztery godziny?

Małgorzata Musiał, ceniona przez rodziców doświadczona pedagog i mama trójki dzieci, autorka popularnego bloga „Dobra relacja”, pokazuje pełne empatii dla potrzeb dzieci i dorosłych podejście do rodzicielstwa, które pomaga w nawiązaniu dobrych i trwałych relacji.

Czerpiąc z doświadczeń zdobytych podczas prowadzonych przez siebie warsztatów umiejętności rodzicielskich, autorka proponuje rozwiązania wychowawczych trudności skrojone na miarę potrzeb współczesnej rodziny. Dzieli się także z czytelnikami swoimi osobistymi doświadczeniami macierzyńskimi, pokazując, że:

– czasem nie da się zaspokoić wszystkich potrzeb dziecka,
– konsekwencja jest przereklamowana,
– dobra relacja owocuje na każdym etapie życia rodziny.

„Uczenie zasad bycia z innymi ludźmi, odróżnianie dobra od zła, zapewnienie bezpieczeństwa dziecku i jego otoczeniu, wyciąganie wniosków i ponoszenie konsekwencji swojego działania, poszanowanie przyjętych norm – jak to wszystko przekazać?”

Otwórz skrzynkę z narzędziami dla współczesnej rodziny i przekonaj się, jak wiele może ona zmienić w twoim życiu!

„Z bocianem” to nowa seria poradników dla rodziców wydawnictwa Mamania, w której ukazywać się będą wartościowe książki polskich autorów.

Małgorzata Musiał – pedagog z wykształcenia, żona i mama trójki dzieci z powołania. Na co dzień zajmuje się wspieraniem rodziców w ich rodzicielskich wyzwaniach, prowadząc warsztaty, szkolenia i indywidualne konsultacje. Wieloletnia realizatorka programu „Szkoła dla Rodziców”. Pracę z rodzicami zaczęła, współzakładając toruńskie stowarzyszenie „Rodzina Inspiruje!” organizujące eventy dla rodzin oraz szkolenia dotyczące wychowania dzieci. Jest również jednym z niewielu w Polsce mentorów grup SAFE, programu wspomagającego budowanie bezpiecznej więzi między rodzicami a dziećmi. Autorka bloga Dobra Relacja.

Kup książkę Dobra relacja. Skrzynka z narzędziami dla współczesnej rodziny

W okresie ciąży wiele przyszłych mam gromadzi dziesiątki poradników dotyczących prawidłowego odżywiania i zdrowego funkcjonowania w ciąży. W czasie tych dziewięciu miesięcy młodym mamom wydaje się, że to najtrudniejszy okres ich życia, że byle tylko dotrwać do porodu, a potem będzie już tylko łatwiej. Gdy na świecie pojawia się upragnione niemowlę, pielęgnacja i opieka nad dzieckiem okazuje się często iście syzyfową pracą, a niedawna – jakże wówczas trudna! – ciąża to tylko błahy epizod, pestka. Maluch szybko rośnie, z noworodka błyskawicznie staje się niemowlakiem, a niedługo potem - dokazującym malcem. I właśnie wtedy, gdy dziecko orientuje się, że jest niezależnym bytem, że ma prawo do własnego zdania, zaczyna się prawdziwe rodzicielskie wyzwanie – czas sięgnąć wówczas po najlepszą, naszym zdaniem, metodę wychowawczą. A sposobów wychowania dziecka jest tyle, ile dróg do prawidłowego rozwiązania równania matematycznego. To, jak podejdziemy do tego wyzwania, zależy od naszych umiejętności, charakteru, przekonań i doświadczeń. Swoją metodę, która z pewnością przyjedzie z pomocą wielu rodzicom, prezentuje Małgorzata Musiał, autorka książki Dobra Relacja. Skrzynka z narzędziami dla współczesnej rodziny. Małgorzata Musiał proponuje, by na drodze do wychowania swoich pociech rodzice zrezygnowali z kar i nagród, a następnie na tym fundamencie przy pomocy ...

Opinie o książce - Dobra relacja. Skrzynka z narzędziami dla współczesnej rodziny