DobraNOC. Ureguluj swój cykl dobowy i śpij spokojnie

Przywróć organizmowi równowagę, śpij dobrze i ciesz się dobrym zdrowiem.

Zaburzenia snu są coraz powszechniejszym problemem. Dotykają nawet połowy naszego społeczeństwa i skarżą się na nie coraz młodsze osoby. Tymczasem efektywny, spokojny sen to nie tylko istotny czynnik dobrego samopoczucia, ale także podstawa dobrego zdrowia.

Problemy ze snem są najczęściej wypadkową wielu czynników związanych ze współczesnym stylem życia. Wśród nich na prowadzenie wysuwa się... stres. Ważna jest też oczywiście dieta. Wbrew powszechnym przekonaniom nie wystarczy jednak zjeść lekkiej kolacji. Karolina i Maciej Szaciłło, korzystając z mądrości ajurwedy, najstarszej znanej ludzkości medycyny, oraz współczesnej dietetyki skomponowali specjalne sprzyjające dobremu snowi menu.

W książce DobraNOC znajdą się również cenne informacje o cyklu dobowym, porady jak go uregulować, a także szereg prostych sposobów na ,,dobry sen".

Karolina i Maciej Szaciłło

Eksperci od zdrowego żywienia oraz ekologicznego trybu życia. Wspólnie prowadzą kursy, szkolenia oraz warsztaty zdrowego gotowania i medytacji. Autorzy popularnych poradników dietetycznych, m.in. Jedzenie, które leczy, Zdrowa tarczyca, dwóch części Jedz i pracuj nad własnym zdrowiem, Jem (to co) kocham i chudnę (Wydawnictwo Zwierciadło).

Informacje dodatkowe o DobraNOC. Ureguluj swój cykl dobowy i śpij spokojnie:

Wydawnictwo: Zwierciadło
Data wydania: 2020-11-25
Kategoria: Kuchnia
ISBN: 9788381321938

Tagi: Przepisy kulinarne i gotowanie bóg

Kup książkę DobraNOC. Ureguluj swój cykl dobowy i śpij spokojnie

DobraNOC. Ureguluj swój cykl dobowy i śpij spokojnie - opinie o książce

Avatar użytkownika - przyrodaz
przyrodaz
Przeczytane:2020-12-16, Ocena: 6, Przeczytałam,

Posłuchajcie, ja już wiem skąd się bierze u mnie bezsenność. Nawet nie wiecie jaka ta książka okazała się pomocna! Przez czas czytania uważałam siebie za szamankę, która w bardzo prosty sposób może sobie pomóc. I nie chodzi tu tylko o jedzenie. Wiecie, ja kiedyś sceptycznie podchodziłam do leczenia ziołami. Od niedawna odkryłam ich magiczne działanie i zdecydowanie stwierdzam, że naprawdę pomagają. I żeby choć częściowo was zbliżyć do tematu spokojnego snu, coś wam napiszę. Chodzi tu mianowicie o używanie rzeczy używanych. Jak wiemy, rzeczy są martwe, tzn: sofy, łózka, czy nawet regały, czy obrazy. Jednak to właśnie one wchłaniają w siebie energię i życie osób, które w nich pozostały. Pochłonęły kłótnie, czy awantury. My śpiąc na takim łóżku będziemy odczuwali tą energię i dlatego możemy mieć na nim problemy ze spaniem. Przykładem niech będzie mój obraz, który przez dwa tygodnie wisiał w mojej sypialce. Nie macie pojęcia jak ja się przez ten czas męczyłam! Czułam, że jest coś, co uniemożliwia mi spanie. Jakbym słyszała hałasy, których nie było. Córka co noc budziła się z płaczem a ja nie wiedziałam o co jej chodzi. Bałam się, że jesteśmy chore, tylko nie wiedziałam na co. Nawet przestałam pić kawę, ale i tak nic nie dało. Aż studiując każdą zmienioną rzecz w pokoju z nerwów zdjęłam obraz. Cud! Ja śpię! Córka śpi! No magia prawdziwa! Ta książka uświadomiła mi wiele bezcennych rzeczy. I nawet teraz wiem, że nie musiałam pozbywać się obrazu, tylko wystarczyło zrobić coś inaczej. To bardzo mądra i moim zdaniem potrzebna książka każdemu z nas. Zawiera wiele ciekawości na dobry nastrój. Powie wam jak gotować rośliny strączkowe, aby były lekkostrawne. Jakie jedzenie ograniczyć przed snem, by nie budziły nas wzdęcia. A wiedzieliście, że sól kuchenna nie nadaje się do kiszenia? Albo, że podgrzewany miód może być dla nas toksyczny? Albo która mąka sprawi, że ciasto nie będzie wpijało oleju? Jak jeść tłusto i nie cierpieć? Jest w niej dużo ilustracji i czyta się jak opowieść. Polecam:-)

Z twórczością wspólnego autorstwa Pani Karoliny i Macieja Szaciłło miałam okazję nieco wcześniej się zaznajomić w książce pt. ''Jem (to co kocham) i chudnę'' i wówczas spodobało mi się ich właściwe w niej podejście do opisywanych zagadnień i dzielenie się wspólnymi przeżytymi doświadczeniami.

Książka pt. ''DobraNOC. Ureguluj swój cykl dobowy i śpij spokojnie'' autorstwa Pani Karoliny i Macieja Szaciłło, którzy lubią to podejmować się wspólnych wyzwań tak, aby ich odbiorca czuł, się swobodnie zaznajamiając się z całościowym tematycznym przekazem.

Podjęty przez nich temat nie jest na ogół łatwy, gdyż wiele osób ma problemy ze snem, który odgrywa znaczącą rolę w naszym życiu codziennym i od niego w sumie zależy czy jesteśmy w stanie prawidłowo funkcjonować w ciągu doby.

Urzekło mnie w tej książce, że autorzy potrafią mieć do siebie ogromne zaufanie dzięki, któremu każde z nich może, udzielać osobno rad powołując, się na własne doświadczenia uroki życia codziennego przed dokonaniem zmian o ile zechcemy się ich podjąć.

Książka ta została podzielona na trafnie dobrane w niej części: Cykl dobowy i światło, Ajurwenda i chwila obecna, Przygotuj się na dobry sen, Cztery pory roku, Wiosna na talerzu- śniadania, obiady, kolacje, Lato na talerzu- śniadania, obiady, kolacje, Jesień na talerzu- śniadania, obiady, kolacje, Zima na talerzu- śniadania, obiady, kolacje, Naturalne sposoby na dobry sen.

Obserwując uważnie, z jaką otwartością autorzy dzielą się chętnie swoimi osobistymi uwagami, co jest dla nich samych ważne oraz dla innych osób chcących poznać nowe sposoby na zaproponowane przez nich kulinarne przepisy to nabiera się od razu chęci na ich wykonanie.

Jestem pod ogromnym wrażeniem, jak również autorzy potrafią w interesujący sposób zainteresować podjętym przez nich głównym tematem, gdyż opisują w nim istotną rolę odżywiania, oddychania, medytacji, która jak się pokrótce okazuje, ma istotne znaczenie i można ją zastosować w każdym momencie.

Spodobało mi się w trakcie zapoznawania się z treścią tej książki, że autorzy potrafią korzystać z wiedzy osób, które na co dzień zajmują, się dziedzinami specjalistycznymi mając na względzie, co będzie dobre i odpowiednie dla osób chcących doświadczyć w swoim życiu zmian i przekonać się o tym, czy warto zrobić krok do przodu, by potem móc w stanie dokonać analiz jak czuło się przed podjętymi zmianami, a jak po.

Zaprezentowane zdjęcia kulinarnych śniadań, obiadów, kolacji wykonane są bardzo wyraziście, co uważam za dodatkowy walor tej pięknie wydanej książki.

Będę bardzo chętnie korzystać z udzielonych porad kulinarnych przez autorów ze względu na to, że omawiają oni w podrozdziałach, jakie produkty można zajadać w ciągu trwającego całego roku.

Wydawnictwu Zwierciadło dziękuję za podarowanie mi egzemplarza książki pt. ''DobraNOC. Ureguluj swój cykl dobowy i śpij spokojnie'' autorstwa Pani Karoliny i Macieja Szaciłło.

Polecam przeczytać tę książkę.

Jedzenie, które leczy. Kuchnia zgodna z zasadami medycyny ajurwedyskiej
Maciej Szaciłło0
Okładka ksiązki - Jedzenie, które leczy. Kuchnia zgodna z zasadami medycyny ajurwedyskiej

Jesteś tym, co... jesz Coraz więcej osób zdaje sobie sprawę, że to, co jemy  wpływa zarówno na naszą witalność, wagę, stan naszej...

Odporni
Maciej Szaciłło0
Okładka ksiązki - Odporni

Jak czytać sygnały wysyłane przez ciało? Jak kompleksowo i naturalnie zadbać o swój układ immunologiczny? Co i jak jeść, by cieszyć się zdrowiem...