Ocena: 0 (0 g³osów)

W codziennym ¿yciu wyuczone, niemal automatyczne czynno¶ci i dzia³ania towarzysz± nam na ka¿dym kroku: od kontaktów z lud¼mi, przez sport, pracê, zakupy, a¿ po nawyki zwi±zane z jedzeniem i piciem. Ilekroæ planujemy cokolwiek zmieniæ, polegamy wy³±cznie na w³asnej sile woli i determinacji.

Dlatego prawie zawsze ponosimy pora¿kê - to po prostu nie wystarcza.

Wendy Wood od ponad trzydziestu lat bada fascynuj±ce mechanizmy powstawania nawyków. Dziêki temu potrafi umiejêtnie wyja¶niæ, co dzieje siê w naszych g³owach i jak dzia³a mózg. Autorka dowodzi, ¿e podejmuj±cy nie¶wiadome akcje umys³ mo¿na okie³znaæ. Korzystaj±c z naukowych analiz, podkre¶la przyziemne dzia³ania stoj±ce za ,,nadludzkimi" osi±gniêciami. Pokazuje, jak wykorzystaæ tê wiedzê do formowania lepszych nawyków i wprowadzenia zmian, na których od dawna nam zale¿a³o. Publikacja stanowi przegl±d najwa¿niejszych aspektów (problemów) pracy w XXI wieku.

Informacje dodatkowe o Dobry nawyk, z³y nawyk. Potwierdzone naukowo sposoby wprowadzania pozytywnych i trwa³ych zmian w ¿yciu:

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
Data wydania: 2020-10-30
Kategoria: Medycyna i zdrowie
Tytu³ orygina³u: Good Habits, Bad Habits. The Science of Making Positive Changes That Stick

wiêcej

Kup ksi±¿kê Dobry nawyk, z³y nawyk. Potwierdzone naukowo sposoby wprowadzania pozytywnych i trwa³ych zmian w ¿yciu

Cytaty z ksi±¿ki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej ksi±¿ki.

Zobacz tak¿e

Dobry nawyk, z³y nawyk. Potwierdzone naukowo sposoby wprowadzania pozytywnych i trwa³ych zmian w ¿yciu - opinie o ksi±¿ce

Recenzje miesi±ca
Andrzej Ziemiañski ;