Dochodzę. Odkryj, co sprawia ci przyjemność

Tę książkę napisało 16 000 kobiet!

Roberta Rossi, włoska seksuolożka i przewodnicząca Włoskiej Federacji Seksuologicznej, zamieściła w internecie ankietę, w której zadała kobietom najbardziej intymne pytania dotyczące seksualności. Wszystko po to, żeby dowiedzieć się, z jakimi problemami się borykają. Spodziewała się tysiąca odpowiedzi - otrzymała ich ponad

szesnaście tysięcy.

Okazało się, że kobiety mają ogromną potrzebę rozmowy o seksie, orgazmie i odczuwaniu przyjemności.

Na podstawie ich doświadczeń, wątpliwości i lęków powstał niezwykły, napisany przez kobiety dla kobiet, poradnik przełamujący tabu i odpowiadający na pytania, których często nie mamy odwagi zadać.

Dochodzę... to przewodnik po kobiecej seksualności, dzięki któremu odkryjesz siebie, zrozumiesz, co sprawia ci przyjemność i nauczysz się o tym mówić - bez lęku i wstydu.

To książka, którą każda kobieta powinna dostać od swojego lekarza.

Roberta Rossi - seksuolożka i psychoterapeutka, przewodnicząca Włoskiej Federacji Seksuologicznej. Publikuje na portalu Repubblica.it oraz w czasopiśmie ,,Mind".

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Informacje dodatkowe o Dochodzę. Odkryj, co sprawia ci przyjemność:

Dochodzę. Odkryj, co sprawia ci przyjemność - opinie o książce

Avatar użytkownika - bellagrand
bellagrand
Przeczytane:2021-03-14,

Przeczytaj ,,Dochodzę" szczególnie jeśli uważasz, że coś z tobą nie tak, albo że dziewczynki ,,nie powinny takich rzeczy wiedzieć". W imię zasady, że ,,nic co ludzkie nie jest mi obce" zawsze stanę po stronie nauki i wiedzy, bo to one prowadzą do rozwoju.
Szczególnie podobało mi się jak autorka na każdym kroku podkreśla, że jesteśmy ,,normalne” takie jakie jesteśmy niezależnie od tego jak wygląda nasza wagina, czy mamy ochotę na seks, czy nie, czy miewamy orgazmy, czy nigdy nie miałyśmy itd., Uznanie wagi zdrowia seksualnego, na które duży wpływ na nasze zdrowie psychiczne może nam tylko pomóc nie tylko jeśli chodzi o sprawy łóżkowe, ale w ogóle, byśmy miały odwagę kochać siebie takimi, jakimi jesteśmy, ale do tego trzeba umieć nazywać rzeczy po imieniu, zacząć skupiać się na tym, co jest dla nas ważne, a na co wcześniej nie zwracałyśmy uwagi. Ważny jest też partner, który nas rozumie, z którym tworzymy zdrową relację. Tak naprawdę wszystko jest tu ważne, nasze przeszłe doświadczenia, to jak dorastałyśmy, wspomnienie porodu, różne problemy zdrowotne.

Tę książkę napisały kobiety, dla kobiet i myślę, że to również dlatego wyszła tak dobrze.

Avatar użytkownika - mucka
mucka
Przeczytane:2021-03-23, Ocena: 6, Przeczytałem, Mam,

Uważam, że to jedna z lepszych książek o kobiecej seksualności jakie pojawiły się niedawno w sprzedaży, bo jest w całości oparta o doświadczenia innych kobiet i najczęściej zadawane pytania seksuolożce - autorce. Napisana prostym, zrozumiałym językiem głęboko dotyka problemów i zagadnień związanych z seksem ale nie tylko w tym najbardziej fizycznym kontekście tylko przede wszystkim w sferze naszych emocji, odczuć, tego co nam się wmawia, a z czym rzeczywiście się mierzymy i czego pragniemy jako kobiety i ludzie. Doceniam. że autorka uwzględnia w niej wszystkie orientacje seksualne, nie wyklucza z dyskursu mężczyzn, gejów i lesbijek, co moim zdaniem jest trafne i ważne. Odpowiedzi na pytania czasem bywały uproszczone, ale rozumiem, że dzięki temu książka dotrze do większej ilośći osób, również tych młodych, którym przyda się najbardziej. Roberta Rossi pomimo, że praktycznie wyczerpuje tu wiele tematów to wciąż uświadamia, że znaleźlibyśmy w seksie jeszcze multum zagadnień jak poliamoria czy aseksualność albo seks wśród niepełnosprawnych. Niemniej jest to jak do tej pory chyba najbardziej rzeczowa ogólnodostępna publikacja. Polecam