Dogman

Tom 1 cyklu Dogman

W czasach mroku i rozpaczy, gdy pojawiają się dziwne czarne charaktery…

Tylko gliniarz z psim łbem może ocalić świat!

George i Harold wykreowali nowego herosa, który wygrzebuje spod ziemi ścierwo korupcji, chwyta za portki zmykających złoczyńców, rabusiom pokazuje kły wymiaru sprawiedliwości.

Gdy policyjny pies Buras i aspirant Nać ulegli wypadkowi podczas pełnienia służby, epokowy zabieg chirurgiczny zmienił bieg dziejów: tak oto narodził się Dogman. Ten niestrudzony tropiciel występku ma prawdziwego nosa do trudnych śledztw! Tylko czy jego psi instynkt zdoła podkulić ogon wobec powołania, jakim jest służba prawu?

Informacje dodatkowe o Dogman:

Wydawnictwo: Jaguar
Data wydania: 2019-01-16
ISBN: 978-83-7686-756-4
Tłumaczenie: Stanisław Kroszczyński

Tagi: książka dla dzieci komiks

Kup książkę Dogman

Dogman - opinie o książce

Avatar użytkownika - bookwmkesie
bookwmkesie
Przeczytane:2022-05-16, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,

Czy komiks ma jakiś przedział wiekowy? No oczywiście że nie. I dziś udowodnię wam, że mając 4,5,9 czy nawet 80 lat można świetnie spędzić czas z książką. Dzięki uprzejmości Wydawnictwa Jaguar mogłam zobaczyć jak moja córka lat 9 śmieje się z przygód pewnego policyjnego psa Dogman i jego pomocnika aspiranta Nać oraz innych ciekawych postaci. Seria książek, która liczy sobie 10 tomów znalazła miłośników na całym Świecie i kochani mamy ich Polsce. Nie trzeba czytać po kolei więc nie martwcie się jak dostaniecie w różnych punktach papierniczych różne numery. Dziś spotykamy się przy tomie 1, ale na długo nie odchodźcie, bo zaraz będę pisać recenzje do kolejnego tomu.

Jeżeli chcielibyście żebym opisała przygody jakie spotkacie w pierwszym tomie to kochani napisze tylko tyle, że poznacie psa, który jest policjantem i ma wroga w postaci kota Peta. Nasz czarny charakter chce zdobyć bogactwa i rządzić miastem, ale sprytny glina zawsze go wyprzedzi i złapie na gorącym uczynku, ale czy na długo uda się żyć w spokoju i harmonii? To już sami musicie sprawdzić.

Książeczka przeznaczona dla każdego przedziału wiekowego. Idealna dla dzieci, które dopiero zaczynają przygodę z czytaniem i uwierzcie pisze to na własnych doświadczeniach, ponieważ jeżeli macie małą pociechę, która broni się nogami i rękami przed jakimkolwiek czytaniem to może podrzucie ten komiks. Mnóstwo śmiesznych zwrotów które śmieszą nie tylko dziecko, ale i dorosłego.

Każdy komiks to kilkanaście rozdziałów/historii, które spowodują, że wasze pociechy pokochają nowego bohatera, który jest w mieście, a jest nim Dogman. Na końcu książki jest coś takiego jak „Jak narysować” i tam krok po kroku macie szybką naukę rysowania postaci jakie poznacie w danym tomie.

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2020-02-05, Ocena: 4, Przeczytałem,

PSIGODY DOGMANA

„Dogman” to seria, którą chyba można by uznać za spin-off „Kapitana Majtasa”, chociaż fabularnie nie mają ze sobą nic wspólnego. Co zatem je łączy? Fakt, że obie opowieści stworzyli George i Harold, fikcyjni bohaterowie utworów Dava Pilkeya (obaj zresztą w pewnym sensie pojawiają się, jako postacie na stronach obu dzieł). I że obie, choć reprezentują odmienne media, trzymają zbliżony poziom. Kto więc lubi „Majtasa” albo po prostu zabawne, parodystyczne, szalone komiksy familijne, znajdzie tu coś dla siebie.

Jeśli chodzi o fabułę, rzecz dzieje się właściwie na dwóch planach. Pierwszym z nich jest historia George’a i Harolda, dwóch szkolnych przyjaciół, którzy uwielbiają tworzyć komiksy. Zasłynęli w podstawówce tworząc przygody Kapitana Majtasa, ale czy to ich jedyne dzieło? Nie, ich pierwszym komiksem były „Psigody Dogmana”, których stertę właśnie przypadkiem odnajdują. Postanawiają więc na nowo zrobić komiks o tym bohaterze i tak rodzi się „Dogman”!
I tu dochodzimy do drugiego planu, gdzie zaczyna się właściwa akcja. Nieco bezmózgi policjant Nać i jego mądry pies Greg nie mają zbyt dobrych wyników w pracy, ale chcą się wykazać. Problem w tym, że na celownik bierze ich koci przeciwnik, który wie, że razem mogą być dla niego kłopotliwi. Przygotowana bomba rani obu funkcjonariuszy i jedynym ratunkiem staje się dla nich przeszczep: ponieważ głowa Nacia umiera tak, jak umiera ciało Grega. Dlatego psi łeb zostaje przeczepiony policjantowi i tak rodzi się superglina Dogman. Jak jednak poradzi sobie z nadchodzącymi wyzwaniami?

Całość recenzji na moim blogu: https://ksiazkarniablog.blogspot.com/2020/02/dogman-tom-1-dav-pilkey.html

Avatar użytkownika - Amarisa
Amarisa
Przeczytane:2019-02-17, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, 52 książki 2019,

„Jeśli lubisz akcję… dreszcz emocji… i śmichy…” seria o Dogmanie jest dla ciebie ? Ze swojej strony polecam ?

Szerzej o książce + zdjęcia na moim blogu:

Kapitan Majtas. Inwazja Krwiożerczych Klozetów
Dav Pilkey0
Okładka ksiązki - Kapitan Majtas. Inwazja Krwiożerczych Klozetów

W drugim szkolnym turnieju wynalazców mogą wziąć udział wszyscy uczniowie klas trzecich i czwartych z wyjątkiem George’a i Harolda! KULTOWA...

Dogman (Tom 8). Dogman 8. Aport z oblężonego miasta
Dav Pilkey0
Okładka ksiązki - Dogman (Tom 8). Dogman 8. Aport z oblężonego miasta

Straszny Dziadunio znów się pojawia, by konsekwentnie stanąć po stronie Zła, które wcieliło się tym razem w nie-dobrą Wróżkę. W imię fałszywie pojmowanej...