Dokopać Kremlowi

Nowe ruchy opozycyjne w Rosji i brutalne metody walki z opozycją stosowane przez Putina.

Niezwykle dynamiczna relacja z politycznej gry toczącej się we współczesnej Rosji.

Koniec 2011 roku był momentem przełomowym: na ulice mroźnej Moskwy wyszło sto tysięcy ludzi, by w atmosferze podejrzeń o korupcję i fałszerstwa wyborcze zaprotestować przeciwko zwycięstwu Jednej Rosji, partii Władimira Putina. Kilka miesięcy później na całym świecie na pierwsze strony gazet trafiła grupa Pussy Riot - jej członkinie zostały aresztowane po antyputinowskim występie w soborze Chrystusa Zbawiciela w Moskwie. Bezwzględna walka o duszę Rosji trwa.

To pierwsza książka, która zabiera czytelnika w podróż do samego serca rosyjskiej opozycji. Jej autor przedstawia nowe pokolenie rosyj­skich dysydentów zjednoczonych nienawiścią do Putina i jego metod zamykania ust przeciwnikom politycznym.

"Bogata i wnikliwa analiza. Bennetts uchwycił przełomowy moment w historii Rosji. Badacze zajmujący się w przyszłości drugą kadencją prezydencką Putina będą musieli sięgnąć do tego reportażu".

Daniel Kalder, autor książki "Zagubiony kosmonauta"

Informacje dodatkowe o Dokopać Kremlowi:

Dokopać Kremlowi - opinie o książce

Avatar użytkownika - pokooj36
pokooj36
Przeczytane:2017-09-28, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, 52 książki 2017,

Rosja i jej jeden władca - Władimir Władimirowicz Putin - tym razem stanowią jedynie tło. W kontrze do jego autorytarnych zapędów pozostaje tłumiona przez niego opozycja. W Rosji wszelkie ruchy niezależne od państwa traktowane są jako współpraca z wrogiem, którym niezmiennie są Stany Zjednoczone. Pojawia się Nawalny, który po kolejnych demonstracjach, zatrzymaniach i kilku karach więzienia stał się niekwestionowanym przywódcą ruchu opozycyjnego. Autor wspomina również głośną sprawę Pussy Riot oraz wymienia mniej znanych posłów i biznesmenów, którzy jednak zdecydowali się na mniej lub bardziej otwarty sprzeciw.