Doktor Karolina

Doktor Karolina - opinie o książce

Avatar użytkownika - Willa871
Willa871
Przeczytane:2016-05-28, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 2016,
Jeżeli ktoś miałby ochotę na pełną humoru, lekką książkę, to jak najbardziej mogę polecić tą pozycję. Już dawno tak się nie bawiłam czytając. Karolina, główna bohaterka, jest świeżo upieczoną absolwentka weterynarii. Jedzie na wieś do dziadków, żeby odreagować stresy po zdanych egzaminach i pomóc miejscowemu weterynarzowi w pracy w lecznicy wiejskiej.W drodze auto zatrzymuje się, gdyż zapomniała zatankować. Pewien mężczyzna zatrzymuje się obok i oferuje jej pomoc, ale Karolina odmawia, nazywając w myślach przystojnego nieznajomego "Natrętem". Jakoś udaje jej się dotrzeć do dziadka i okazuje się, że los płata jej figla i znowu skazuje ją na spotkanie z "Natrętem", który okazuje się podleśniczym i zamieszkuje u jej dziadka. Czy Karolina w końcu przekona się do mężczyzny i co z tego wyniknie? Fabuła może przypominać już różne pozycje tego typu. Czyż nie spotykaliśmy się z panią weterynarz, która przyjeżdża na prowincję? Powiem szczerze, że myślałam, iż będzie to kopia "Poczekajki", ale na szczęście okazało się inaczej. Książka obfituje w wiele zabawnych sytuacji i momentów, gdzie nie można się powstrzymać od śmiechu. Bo czy nie można wybuchnąć śmiechem, gdy pomysłowe dzieci umieszczają ranną kurę w wózku dziecięcym, żeby prędzej doszła do zdrowia? W książce jest więcej takich zabawnych sytuacji. Wydaje się, że taki humor już gdzieś był, to nic nowego, ale mnie się bardzo podobało. Zrelaksowałam się przy tej książce. Powieść jest debiutem autorki i powiedziałabym, że nie najgorszym. Taka lekka, zabawna komedia. Styl jest lekki, że książkę czyta się niemal jednym tchem. Również postacie są barwne, jak dziadek Karoliny, smakosz i producent nalewek, który wraz z księdzem i leśniczym kosztują wszystkich tych specjałów. Jeżeli ktoś ma ochotę na lekką niewymagającą lekturę, to "Doktor Karolina" jest odpowiednia. Polecam.
Avatar użytkownika - izabela81
izabela81
Przeczytane:2015-03-18, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki - 2015,
To powieść o odnajdywaniu swojego miejsca na ziemi. Autorce udało się umiejętnie zastosować ironię podbarwioną humorem. Chociażby fragment o "grającej" kozie i nowym sposobie na depilację - po prostu powalił mnie. Pojawia się też ciekawy wątek kryminalny. Dużym atutem jest bardzo ładna okładka. Książka chociaż przewidywalna, to czytało mi się ją lekko i przyjemnie.
Avatar użytkownika - asymaka
asymaka
Przeczytane:2012-10-24, Ocena: 4, Przeczytałam,
książka przypomina wiele innych skierowanych do kobiet, jest lekka, czyta się ją szybciutko, bez zbędnych emocji... idealna na chandrę, jedyne co mnie w niej urzekło to temat poruszony przez autorkę, a propos traktowania psów przez ich właścicieli, karygodnego traktowania.

Historia może i z potencjałem - młoda pani weterynarz przyjeżdża na sielską wieś i rozpoczyna praktykę zawodu. Zmaga się ze stereotypami, nieufnością tubylców i w dodatku tęsknotą za uczuciem. Mogło z tego powstać coś pozytywnego, optymistycznego. Niestety "Doktor Karolina" swego potencjału nie wykorzystała.
Kolejne wątki są niedopracowane, jakby rozpoczęte i pośpiesznie, bez puenty zakończone. Humor jak dla mnie mało śmieszny; może poza nową metodą depilacji nóg i innych części ciała ;-)

Pierwsze skojarzenie to serial "Blondynka".

Młoda pani weterynarz, która poszukuje swojego miejsca na ziemi. Leśniczówka jej dziadka, wydawać by się mogło, spełnia wszelkie kryteria. A że mieszkańcy różnie reagują, to ich sprawa. Acha i jeszcze w tle wątek kryminalny (odkryte kości) oraz romantyczny (mlody leśniczy). Nic tylko czytać.

Avatar użytkownika - jolantasatko
jolantasatko