Dom nad jeziorem Langely

Charlie prześladuje wspomnienie rodzinnej tragedii. Pewnego lata Grace Fairchild, młoda i piękna żona potentata rynku nieruchomości, Alistaira Calloway’a, znika bez śladu z rodzinnego domu nad jeziorem Langely. Pozostawia siedmioletnią córkę i garść pytań bez odpowiedzi.

Wiele lat później Charlie, uwikłana w sieć niebezpiecznych kłamstw i nadużyć trawiących elitarną grupę, do której przynależy, wstępuje do tajnego stowarzyszenia. Wspólne sekrety ciągną ją na dno, lecz zarazem pozwalają jej zmierzyć się z trudnym dziedzictwem rodziny.

Mroczna przeszłość splata się z teraźniejszością. Charlie zaczyna się bać, że nie przeżyje wstrząsającej prawdy o swoich bliskich, szkole i o sobie samej.

Ten głęboko niepokojący, uzależniający thriller psychologiczny łączy w sobie destrukcyjną, brudną grę, znaną z powieści Plotkara Curtis Sittenfeld, z mroczną atmosferą Tajemnej historii Donny Tartt.

Informacje dodatkowe o Dom nad jeziorem Langely:

Dom nad jeziorem Langely - opinie o książce

Avatar użytkownika - Agata88
Agata88
Przeczytane:2021-11-10, Ocena: 5, Przeczytałem, Mam,

Świetnie napisana, warta aby poświęcić jej kilka wieczorów. Doskonała pozycja dla osób lubiących raczej delikatniejsze thrillery psychologiczne

Świetna książka,  super napisana. Ciągle trzyma w napięciu i niepewności.  Czytelnik do samego końca nie może dociec prawdy chociaż zna poszlaki.  Charlie od małego wychowuje się bez matki. Jest zła na nią z3 odeszła od ojca, jej i siostry. Dostaje się do prestiżowej szkoły licealnej i tam dostaje zaproszenie do elitarnego tajnego klubu A. Musi wykonać 3 zadania. Wie że jak któregoś nie spełni spotka ją kara. W klubie znajdują się rozpuszone dzieci bogaczy, którzy myślą że mają nad wszystkim władze.  Charlie to na początku imponuje. Zaczyńa się zastanawiać nad tym kiedy wychodzą na jaw sprawy sprzed lat dotyczące jej matki ojca i byłego chłopaka mamy, który w tajemniczych okolicznościach zginął.  Zaczyna drążyć te sprawę.  Dowiaduje się okropnych rzeczy, w które nie chce wierzyć . Dopiero na koniec książki dowiadujemy się całej prawdy o tajemniczym zniknieciu mamy Charlie oraz jaki w tym udział miała Margot  dawną narzeczona taty Charlie. Polecam przeczytać