Dom oswojony. Jak stworzyć bezpieczną przestrzeń dla dziecka z ASD

Stwórz dom przyjazny dla autyzmu

Dwie kobiety, matka dziecka z zaburzeniami ze spektrum autyzmu oraz terapeutka mowy i języka, dzielą się swoimi doświadczeniami oraz praktycznymi radami pomagającymi wspierać rozwój dzieci autystycznych w środowisku domowym. Tara Leniston, oprowadzając czytelników po kuchni, sypialni czy salonie, pokazuje, w jaki sposób można zaadaptować kolejne pomieszczenia, bez zbędnych kosztów i rezygnowania z własnych upodobań. Autorka radzi, jak wykorzystać wspólną przestrzeń do wzmacniania więzi z dzieckiem i pomóc mu prawidłowo się rozwijać. Opisane przez Tarę rozwiązania zostały uzupełnione komentarzami Rhian Grounds, terapeutki mowy i języka specjalizującej się w pracy z dziećmi autystycznymi. Wyczerpujące wskazówki terapeutyczne pokazują praktyczne zastosowanie technik komunikacyjnych odpowiednich dla dziecka, uczą budowania i umacniania z nim więzi oraz zachowania przestrzeni dla siebie i innych członków rodziny.

W książce znajdziesz porady, jak:

o przygotować sypialnię, by stała się miejscem wyciszenia;

o wprowadzić wieczorne rytuały, które mogą pomóc Twojemu dziecku uspokoić się i zrelaksować przed snem;

o nauczyć dziecko korzystania z toalety i utrzymywania codziennej higieny;

o przekształcić dowolny kąt swojego domu w miejsce sensorycznej zabawy i nauki;

o zagospodarować przestrzeń do odpoczynku i regeneracji dla rodziców, niezbędną do ich funkcjonowania.

Tara Leniston jest aktorką i matką trójki dzieci. U jej syna Dylana zdiagnozowano zaburzenia ze spektrum autyzmu. Mieszka w Brighton w Wielkiej Brytanii.

Rhian Grounds jest terapeutką mowy i języka. Pracuje z dziećmi i młodzieżą z autyzmem w Londynie i Walii.

Informacje dodatkowe o Dom oswojony. Jak stworzyć bezpieczną przestrzeń dla dziecka z ASD:

Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
Data wydania: 2020-03-10
Kategoria: Psychologia
Tytuł oryginału: Coming Home to Autism: A Room-by-Room Approach to Supporting Your Child at Home after ASD Diagnosis

Tagi: bóg Psychologia rodzinna

Kup książkę Dom oswojony. Jak stworzyć bezpieczną przestrzeń dla dziecka z ASD

Dom oswojony. Jak stworzyć bezpieczną przestrzeń dla dziecka z ASD - opinie o książce

Odjazdowe kolorowanki. Dinozaury
Okładka ksiązki - Odjazdowe kolorowanki. Dinozaury

Chwyć za swoje ulubione kredki i pokoloruj fascynujące dinozaury! Nadaj barw zarówno poruszającemu się na łapach tyranozaurowi, jak również latającemu...

Szwedzki. Krok po kroku
Okładka ksiązki - Szwedzki. Krok po kroku

Szwedzki Krok po kroku to kurs do kompleksowej nauki języka szwedzkiego od poziomu początkującego do średnio zaawansowanego (A1-B1). Polecany jest osobom...