Quantcast

Dom przy ulicy Amélie

Wydawnictwo: Świat Książki
Data wydania: 2019-05-15
Kategoria: Literatura piękna
ISBN: 9788381390897
Liczba stron: 392
Tytuł oryginału: The Room on Rue Amélie

Ocena: 4.67 (3 głosów)

Drobne akty odwagi zmieniają świat!

Gdy Ruby Henderson Benoit przybywa w 1939 roku do Paryża ze swoim świeżo poślubionym mężem Marcelem, wyobraża sobie, jak spacerują pod rękę rozległymi bulwarami, skąpanymi w złotym świetle popołudnia. Lecz wojna wisi w powietrzu. Naziści wchodzą do Francji, a jej małżeństwo zaczyna się rozpadać.

Żydówka Charlotte Dacher ma jedenaście lat, gdy Niemcy wkraczają do paryskiej stolicy. Flagi ze swastykami złowrogo łopoczą na wietrze. Jej prawa zostają ograniczone i ma nosić żółtą gwiazdę. Charlotte uważa, że gorzej być nie może. Lecz wówczas zaczynają się masowe deportacje. Jej dotychczasowe życie legnie w gruzach.

Thomas Clarke wstępuje w szeregi RAF, aby chronić swój kraj. Blitzkrieg wytraca moc, lecz podczas bombardowania ginie jego ukochana matka. Thomas traci wiarę w sens swoich działań. W końcu w cieniu paryskiej wieży Eiffla niespodziewanie odkrywa nowy powód, by walczyć dalej - oraz wracać do domu.

Kiedy ich losy splatają się, Ruby, Charlotte i Thomas muszą wykazać się odwagą, przeciwstawić się nazistom - i ponownie otworzyć zbolałe serca na uczucia. Walczą, aby przeżyć.

,,Emocjonalny, rozdzierający serca, inspirujący hołd dla siły ludzkiego ducha i niewyczerpanej mocy miłości, przywołujący na myśl powieść Słowik Kristin Hannah."

MARIAH STEWART, autorka bestsellerów New York Times'a

,,Wzruszająca... i wiarygodna."

Booklist

Tagi: Współczesna proza literacka

Kup książkę Dom przy ulicy Amélie

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Dom przy ulicy Amélie

Kolejna bardzo dobra powieść, której fabuła opiera się na wydarzeniach z  okresu II Wojny Światowej. Autorka bez zbędnej ckliwości przedstawia trudną historię kilkorga ludzi, których połączyła wspólna walka o przetrwanie. Przeżywając prywatne dramaty nie zapominają o drugim człowieku. Pośród chaosu spowodowanego atakiem nazistowskich Niemiec na Paryż przychodzi im stoczyć wyjątkową i jakże ryzykowną walkę z wrogiem. Stolica Francji staje się miejscem gdzie pośród okrucieństwa wojny rodzą się nowe uczucia, szerzy się odwaga i wiara w powrót do tego, co było dobre.
Autorka ukazała prawdziwy, okrutny obraz ludzkich tragedii. Pośród cierpienia znalazła jednak miejsce i na tę zasługującą na uznanie działalność Ruby i jej męża. Dzięki temu powieść stała się emocjonalną i wzruszającą historią walki o to, co najbardziej wartościowe.

Link do opinii
Avatar użytkownika - Roksana
Roksana
Przeczytane:2022-02-08, Ocena: 5, Przeczytałam, 2022, E-booki, Obyczajowe, Literatura piękna,
Avatar użytkownika - moniapili
moniapili
Przeczytane:2019-12-18, Ocena: 4, Przeczytałam,
Inne książki autora
Plan na życie
Kristin Harmel0
Okładka ksiązki - Plan na życie

Znalezienie miłości po raz pierwszy jest darem. Kiedy młoda wdowa Kate Waithman znajduje ją po raz drugi, zdaje sobie sprawę, jak wielkie miała szczęście...

Słodycz zapomnienia
Kristin Harmel0
Okładka ksiązki - Słodycz zapomnienia

Hope ma trzydzieści sześć lat, mieszka w niewielkim miasteczku letniskowym na Cape Code, od niedawna jest rozwódką, ma dwunastoletnią córkę...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Recenzje miesiąca
Opowieść Północna
Szymon Krug
Opowieść Północna
Tamten utracony świat
Alina Staneczek
Tamten utracony świat
Jeden dzień
Katarzyna Rygiel
Jeden dzień
Nagual Julian
Robert Noble
Nagual Julian
Stitchrays. Moda na szydełko
Paula Palczewska; Oliwia Palczewska
Stitchrays. Moda na szydełko
Złociejowo
Katarzyna Ryrych;
Złociejowo
Lwów
Mirek Osip-Pokrywka
Lwów
Przebudzeni
Elżbieta Śnieżkowska-Bielak
Przebudzeni
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy